II liga piłkarska: Bytovia przegrała z Garbarnią Kraków

Jarosław Stencel
Bytovia Bytów Facebook
W spotkaniu 25. kolejki II ligi piłkarskiej Bytovia Bytów uległa Garbarni Kraków 1:2, choć do przerwy prowadziła. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył wypożyczony z Gryfa Słupsk Maciej Kozakowski.

Najpierw groźną sytuację stworzyli zawodnicy Garbarni. Jakub Kowalski wykonywał rzut wolny, piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale świetnie się spisał Adrian Olszewski. Bytovia objęła prowadzenie w 11. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zamieszaniu na polu karnym do piłki doskoczył Maciej Kozakowski i ulokował ją w siatce. Gospodarze chcieli iść za ciosem, jednak goście nie dali sobie strzelić więcej bramek. Co gorsza, sami po przerwie zdobyli dwie. Tuż po zmianach w składzie Bytovii padło wyrównanie. Wychodzący z bramki Olszewski nieczysto trafił w piłkę i dopadł do niej Górski i trafił z około 15 metrów. Potem z karnego trafił Jakub Kowalski.

Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Maciej Kozakowski (11), 1:1 Jakub Górski (59), 1:2 Jakub Kowalski (66-karny)

Bytovia: Adrian Olszewski - Kuba Lizakowski (56 Jakub Bach), Filip Dymerski, Oskar Krzyżakl, Matheus Camargo, Maciej Kozakowski (56 Kacper Sezonienko), Eryk Moryson (79 Mateusz Wrzesień), Przemysław Lech, Paweł Zawistowskil, Michał Kieca (56 Dominik Urbanl), Piotr Giel.

Garbarnia: Dorian Frątczakl - Daniel Morysl, Donatas Nakrosiusl, Michał Rutkowski, Jakub Kowalskil, Jakub Górski (84 Błażej Radwanek), Mateusz Dudal, Tomasz Kołbon (90 Marek Masiuda), Grzegorz Marszalik, Michał Feliks (90 Kacper Laskoś), Michał Fidziukiewicz.

W innym rozegranym wczoraj spotkaniu Stal Rzeszów zremisowała z Błękitnymi Stargard 2:2. Bramki: 1:0 Bartosz Wolski (55), 2:0 Mariusz Sławek (58), 2:1 Mateusz Bochnak (74), 2:2 Jakub Ostrowski (90). Pozostałe spotkania rozegrane zostaną w Wielką Sobotę.