II liga piłkarska: Wigry - Bytovia 4:1. Suwalczanie wrzucili piąty bieg

Wojciech Konończuk
Piłkarze Wigier Suwałki kontynuują zwycięską serię
Piłkarze Wigier Suwałki kontynuują zwycięską serię Miłosz Kozakiewicz/facebook/SKSWigrySuwałki
Po nierównej grze w marcu Wigry rozpędzają się. Suwalski drugoligowiec wygrał trzeci mecz z rzędu, pokonując u siebie Bytovię Bytów 4:1.

Biało-Niebiescy znakomicie otworzyli mecz z Bytovią. W 4. minucie piłkę na połowie rywali przejął Wojciech Kamiński, podał do Kacpra Wełniaka, a ten z kolei do Patryka Mularczyka. Pomocnik gospodarzy zdecydował się na strzał z dystansu i precyzyjnym uderzeniem zaskoczył Marcina Staniszewskiego.

Potem Wigry straciły gola w nieszczęśliwych okolicznościach. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dobrze znanego z występów w Jagiellonii Białystok Pawła Zawistowskiego futbolówka trafiła w zdezorientowanego Pawła Gieracha i padła bramka samobójcza. Nie wybiło to z uderzenia drużyny trenera Dawida Szulczka, która tuż przed przerwą odzyskała prowadzenie. Dynamiczną akcję Denisa Gojko wykończył Michał Orzechowski. Goście co prawda protestowali, że przyjmujący piłkę suwalczanin pomógł sobie ręką, ale sędzia Łukasz Karski ze Słupska nie podzielił ich zdania.

W 62. minucie, po drugiej żółtej kartce z boiska usunięty został Kuba Lizakowski z Bytovii. Wigry liczebną przewagę wykorzystały w końcówce. Najpierw Michał Orzechowski minął w polu karnym dwóch rywali i podwyższył na 3:1, a wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Cezary Sauczek.

WYNIKI 28. KOLEJKI
Wigry Suwałki - Bytovia Bytów 4:1 (2:1).
Bramki: 1:0 - Mularczyk (4), 1:1 - Gierach (31-samobójcza), 2:1 - Orzechowski (45), 3:1 - Żebrakowski (85), 4:1 - Sauczek (90-karny). Czerwona kartka: Lizakowski (62. Bytovia, za drugą żółtą).
Wigry: Zoch - Ozga (21. Gierach), Dobrotka, Piekarski, Orzechowski (79. Sauczek), Gojko (79. Czułowski), Mularczyk, Kamiński, Babiarz (63. Grzelak), Wełniak (63. Żebrakowski), Adamek.

Garbarnia Kraków - Sokół Ostróda 2:1, Skra Częstochowa - Hutnik Kraków 0:1, Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 3:1, Śląsk II Wrocław - Stal Rzeszów 3:4, Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 1:2, KKS 1925 Kalisz - Chojniczanka Chojnice 0:2.
Mecze: Błękitni Stargard - GKS Katowice oraz Znicz Pruszków - Górnik Polkowice zostały przełożone.
Pauzował: Motor Lublin.