Wojciech Konończuk
Wigry Suwałki (na niebiesko) po raz pierwszy w tym sezonie zremisowały na wyjeździe Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Kiedy w 5. minucie wyjazdowego spotkania Wigier z Lechem II Poznań z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Adrian Karankiewicz wydawało się, że suwalczanie wrócą do domu z niczym. Na szczęście tak się nie stało i nasz zespół zremisował 1:1.

Wigry do tej pory w delegacjach były bardzo bezkompromisowe (pięć zwycięstw i porażka). We Wronkach, gdzie rozegrano spotkanie z rezerwami Kolejorza, początek nie by udany i zanosiło się na drugą porażkę. Doświadczony Karankiewicz w krótkim odstępie czasu został ukarany dwiema żółtymi kartkami i musiał opuścić boisko.

Bez swego środkowego defensora goście bronili się skutecznie tylko do 33. minuty. Wtedy Oleksandr Jacenko wykorzystał dokładne podanie Igora Ławrynowicz i pokonał Hieronima Zocha, pieczętując okres dużej przewagi gospodarzy. Do szatni suwalczanie schodzili w niewesołych nastrojach.

Wszystko się zmieniło na początku drugiej odsłony. Najpierw do remisu doprowadził Adrian Piekarski, a po kilkudziesięciu sekundach drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył gracz Lecha II Hubert Sobol i siły na boisku wyrównały się.

Przyjezdni ruszyli do ataku i byli bliscy przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Najlepszą okazję Wigry stworzyły w 72. minucie, kiedy najpierw Paweł Gierach, a potem Denis Gojko nie potrafili skierować piłki do bramki rywala. Końcówka nie przyniosła zmiany wyniku i potyczka zakończyła się sprawiedliwym remisem.

WYNIK
Lech II Poznań - Wigry Suwałki 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Jacenko (33), 1:1 - Piekarski (71). Czerwne kartki: Karankiewicz (5. min. Wigry, za dwie żółte), Sobol (52. min., Lech II, za dwie żółte).

Wigry: Hieronim Zoch - Daniel Liszka, Adrian Karankiewicz, Adrian Piekarski, Martin Dobrotka, Grzegorz Aftyka (69. Michał Ozga), Łukasz Bogusławski, Patryk Czułowski, Paweł Gierach (88. Oskar Furst), Denis Gojko, Cezary Sauczek.