Wojciech Konończuk
W meczu ze Zniczem piłkarze Wigier musieli zadowolić się remisem
W meczu ze Zniczem piłkarze Wigier musieli zadowolić się remisem Miłosz Kozakiewicz/facebook/SKSWigrySuwalki
Suwalskim Wigrom nie udało się do czterech przedłużyć serii zwycięstw przed własną publicznością. Nasz drugoligowiec zremisował ze Zniczem Pruszków 1:1. Oba gole padły w końcówce spotkania.

Pierwsza połowa nie była udana w wykonaniu Biało-Niebieskich i to goście sprawiali lepsze wrażenie. Trener Wigier Dawid Szulczek już w 29. minucie dokonał korekty w składzie - Kacpra Gruszczyńskiego zmienił Bartosz Prętnik.

- Kacper grał pierwszy raz w wyjściowym składzie w seniorskiej piłce ze względu na absencje Elso Brito po ostatnim meczu. Trochę się spalił, natomiast to jest młody chłopak. Na treningu pokazuje spory potencjał i te najgorsze chwile już za nim. Nie wyszło, trudno, ale wiem, że „Grucha” jest twardym facetem i on za chwilę wejdzie raz, drugi z ławki i pokaże jakość – powiedział na pomeczowej konferencji trener Szulczek.

Miło kiepskiej gry suwalczanie mogli przed zmianą stron prowadzić. Tuż przed gwizdkiem na przerwę bliski szczęścia był Mikołaj Łabojko, ale trafił futbolówką w słupek bramki Znicza. Ze strony gości największy zamęt w szykach obronnych naszej drużyny siał Shuma Nagamatsu. Na szczęście dobra gra Japończyka nie przełożyła się na gole.

Po przerwie drużyna Wigier prezentowała się lepiej, dłużej utrzymywała się przy piłce. Ale wciąż był remis 0:0, a na dodatek w 84. minucie Biało-Niebiescy stracili piłkę na połowie rywali i ekipa z Pruszkowa przeprowadziła zabójczą kontrę, którą wykończyli dwaj rezerwowi. W pole karne wpadł Łukasz Kosakiewicz, ale trafił futbolówką w słupek. Na miejscu był jednak Słowak Lukas Hrnciar i popisał się skuteczną dobitką.

Odpowiedź suwalczan przyszła szybko. W polu karnym Znicza były zawodnik m. in. Wigier i Jagiellonii Białystok - Martin Baran sfaulował Kamila Adamka, a z 11 metrów do wyrównania doprowadził Piotr Pierzchała, ratując miejscowym punkt.

WYNIKI 8. KOLJEKI
Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 - Hrnciar (84), 1:1 - Pierzchała (87-karny).
Wigry: Zoch - Michalski, Ozga (81. Aktaou), Lewandowski, Pierzchała, Gruszczyński (29. Prętnik). Rybicki (67. Gojko), Łabojko (67. Sowiński), Babiarz (82. Iwao), Mularczyk, Adamek.

Olimpia Elbląg - GKS Bełchatów 2:1, Lech II Poznań - Motor Lublin 0:3, Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 2:2, Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Hutnik Kraków 2:1, Chojniczanka Chojnice - Śląsk II Wrocław 2:1, KKS 1925 Kalisz - Ruch Chorzów 1:2, Sokół Ostróda - Wisła Puławy 0:4, Stal Rzeszów - Radunia Stężyca 1:0.