II liga. Wygrana Wigier Suwałki z KKS 1925 Kalisz 2:0. Dwa gole Denisa Gojko

Mariusz Klimaszewski
Radość powróciła do szatni Wigier!
Radość powróciła do szatni Wigier! facebook/wigry suwałki
Piłkarze Wigier Suwałki po słabszych występach, a przede wszystkim wynikach wrócili na ścieżkę zwycięstw. W sobotę pokonali KKS 1925 Kalisz 2:0 i obie bramki zdobył Denis Gojko.

Strzelec dwóch goli Denis Gojko był bohaterem spotkania Wigier z Kaliszem wygranym przez drużynę z Suwałk 2:0. Już w 9 minucie zainicjował on akcję z Patrykiem Czułowskim. Jednak jego kolega z drużyny nie opanował dobrze piłki w polu karnym i goście odetchnęli z ulgą. Kilka minut później do Gojko nie wykorzystał dobre podania Kamila Adamka.

Goście przeprowadzili kapitalną akcję w 23 minucie, po której piłka ugrzęzła w siatce bramki Wigier. Na szczęście sędzia odgwizdał pozycję spaloną jednego z piłkarzy z Kalisza.

Mecz z minuty na minutę nabierał rumieńców. Po dobrych akcjach ze strony gospodarzy do głosu doszli goście. Na szczęście wyróżniający się w zespole z Kalisza Nestor Gordillo nie potrafił znaleźć drogi do bramki Hieronima Zocha i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Dodajmy, że z powodu kontuzji trener Wigier przeprowadził w pierwszych 45 minutach dwie zmiany. Za Elso Brito wszedł Daniel Liszka i za Bartłomieja Babiarza Patryk Mularczyk.

Od początku drugiej połowy zaatakowali goście, ale bramkę zdobyły Wigry i to po przepięknym uderzeniu w samo okienko Denisa Gojki w 50 minucie. Szybko zespół z Kalisza mógł wyrównać, ale w sytuacji sam na sam z napastnikiem gości lepszym był Zoch. Drużyna z Kalisza wypracowała sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale bez powodzenia. Za to po jednym z kontrataków Denis Gojko z zimną krwią pokonał Michała Molendę i w 80 minucie było 2:0 dla Wigier. Takim wynikiem zakończył się też mecz. Trzy punkty zostały w Suwałkach.

Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Denis Gojko 50, 2:0 Denis Gojko 80.
Wigry: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski (79. Michał Ozga), Martin Dobrotka, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Elso Brito (16. Daniel Liszka) - Denis Gojko, Wojciech Kamiński, Patryk Czułowski (46. Kacper Wełniak), Bartłomiej Babiarz (43. Patryk Mularczyk) - Kamil Adamek (79. Michał Żebrakowski).
KKS 1925: Michał Molenda - Nikodem Zawistowski (86. Kamil Koczy), Bartosz Waleńcik, Mateusz Gawlik, Marcin Radzewicz, Mateusz Mączyński (76. Bartłomiej Putno) - Michał Borecki (76. Robert Tunkiewicz), Adrian Łuszkiewicz, Tomasz Hołota, Néstor Gordillo (86. Romāns Mickevičs) - Bartłomiej Maćczak (76. Mateusz Majewski).
Żółte kartki: Piekarski, Dobrotka (Wigry); Zawistowski (Kalisz).
Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).

Pozostałe wyniki 25. kolejki
Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Filip Nawrocki 38 (samobójcza), 0:2 Krzysztof Danielewicz 72.

GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 Marcin Urynowicz 86

Hutnik Kraków - Znicz Pruszków 1:3 (1:1).
Bramki: 1:0 Michał Kitliński 6, 1:1 Maciej Wichtowski 11 z karnego, 1:2 Maciej Wichtowski 58 z karnego, 1:3 Maciej Firlej 82.

Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg 2:1 (0:0).
Bramki: 1:0 Dawid Wolny 63, 2:0 Dawid Wolny 77 z karnego, 2:1 Janusz Surdykowski 90.

Stal Rzeszów - Błękitni Stargard 2:2 (0:0).
Bramki: 1:0 Bartosz Wolski 55, 2:0 Mariusz Sławek 58, 2:1 Mateusz Bochnak 74, 2:2 Jakub Ostrowski 90.

Chojniczanka Chojnice - Skra Częstochowa 1:3 (0:0).
Bramki: 1:0 Maciej Kona 53, 1:1 Dawid Niedbała 64, 1:2 Piotr Nocoń 80, 1:3 Damian Warnecki 90.

Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków 1:2 (1:0).
Bramki: 1:0 Maciej Kozakowski 11, 1:1 Jakub Górski 59, 1:2 Jakub Kowalski 66 z karnego.

Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 2:3 (0:2).
Bramki: 0:1 Adrian Łyszczarz 19, 0:2 Michał Bogacz 43 (samobójcza), 1:2 Dominik Kunca 55 z karnego, 1:3 Szymon Krocz 58, 2:3 Krzysztof Ropski 90.

1. GKS Katowice 23 53 46-23
2. Górnik Polkowice 23 51 47-18
3. Chojniczanka Chojnice 24 47 42-22
4. Skra Częstochowa 23 44 35-19
5. Wigry Suwałki 24 43 33-23
6. Stal Rzeszów 23 35 35-30
7. Śląsk II Wrocław 23 35 35-30
8. KKS 1925 Kalisz 23 34 32-26