III liga: Avia Świdnik rozbiła Jutrzenkę Giebułtów

boch
Anna Kaczmarz
Avia Świdnik - Jutrzenka Giebułtów 6:0 w zaległym meczu III ligi, który odbył się w środowe południe 12 maja. Wynik mówi wszystko o układzie sił na boisku, a emocje tak naprawdę skończyły się w 4. minucie i 10. sekundzie spotkania, kiedy gospodarze zdobyli drugą bramkę.

Jutrzenka z ligi spada, Avia zajmuje miejsce niezagrożone tak spadkiem, jak i awansem - więc był to mecz z gatunku "musi się odbyć, bo jest w terminarzu". Wprawdzie to giebułtowianie przeprowadzili pierwszy groźny atak (sędzia odgwizdał faul w ofensywie), ale za moment po drugiej stronie boiska akcję wykonał Darmochwał i po ograniu Iwanickiego strzelił z 13 m do celu.

Następnie goście podarowali Avii rzut rożny. Wykonał go Uliczny, a niesiona wiatrem piłka po złej interwencji bramkarza Maciejowskiego znalazła się w siatce.

Natalia (@natalia.fitnesska) i Arkadiusz Tańcula

Natalia Fitnesska. Dziewczyna Arkadiusza Tańculi jest gwiazd...

Miejscowi spuścili z tonu, ale kontrolowali sytuację. Wysiłki w ataku wzmogli po przerwie, w dużym stopniu za sprawą Białka - ich najlepszego strzelca, który pierwszą połowę przesiedział na ławce. W 50 min w sytuacji sam na sam nie dał rady Maciejowskiemu. Potem bliski gola kontaktowego był Pietrzyk - po kornerze nieznacznie spudłował z 15 m, ale trzy minuty po tym zdarzeniu Avia przystąpiła do wyśrubowania wyniku.

Gospodarze bardzo łatwo przebijali giebułtowską obronę, a ostatniego gola zdobyli po rzucie rożnym. Tuż przed nim Litewka z kilkunastu metrów trafił w poprzeczkę bramki Avii.

Piłkarka i sędzia, uczestniczka konkursów piękności. Maria F...

Avia Świdnik - Jutrzenka Giebułtów 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Darmochwał 3, 2:0 Maciejowski 5 samob., 3:0 Kompanicki 66, 4:0 Białek 69, 5:0 Białek 79, 6:0 Kursa 85.
Avia: Sobieszczyk - Kuliga, Kursa, Górka, Dobrzyński - Uliczny, Wójcik (64 Poleszak), Darmochwał (74 Zdunek), Maluga (74 Szpak) - Oziemczuk (46 Białek), Kompanicki (74 Cielebąk).
Jutrzenka: Maciejowski - Iwanicki, Zieliński, Kowalski, Silczuk (46 Pietrzyk) - Ceglarz, Majcherczyk (60 B. Jeż), Kaczor (60 M. Jeż), Zawadzki (71 Ferenc), Litewka - Kubiak.
Żółte kartki: Dobrzyński - Iwanicki, Zieliński, Kaczor, Zawadzki, M. Jeż, Kubiak.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0