III liga. Bałtyk Koszalin wygrał pewnie z Bałtykiem Gdynia [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Cenne zwycięstwo odniósł w środę Bałtyk Koszalin w meczu 26. kolejki piłkarskiej III ligi. Jacek Wójcik
Cenne zwycięstwo odniósł w środę Bałtyk Koszalin w meczu 26. kolejki piłkarskiej III ligi, nad imiennikiem z Gdyni, jednym z rywali w walce o utrzymanie.

Gospodarze zaprezentowali się z dobrej strony i już do przerwy powinni prowadzić różnicą 2-3 goli. Skończyło się na trafieniu Adriana Cybuli, który w 25. min przedłużył głową dośrodkowanie z rożnego Rafała Kruczkowskiego. Wcześniej Cybula strzelał w polu karnym, ale bramkarz gości obronił nogami (2.), a w 22. min obrońcy wybili na róg piłkę po jego uderzeniu z narożnika piątki. W 44. min w słupek trafił Dominik Pawłowski, a w 45. Cybula główkował obok bramki.

Po przerwie odważniej ruszyli goście, ale to gospodarze mieli lepsze okazje. W 58. min Cybula trafił z 15 m w bramkarza, a w 61. groźnie uderzył Kruczkowski. Trzy minuty później sytuację sam na sam wykorzystał Dawid Gruchała-Węsierski, który chwilę wcześniej wszedł na boisko. W podobnej sytuacji w 68. min, 22-latek nie trafił w bramkę.

Bałtyk Koszalin - Bałtyk Gdynia 2:0 (1:0)
1:0 Cybula (25.), 2:0 Gruchała-Węsierski (64.)
żk. Bedliński, Szaflarski, Maruszka.
Bałtyk: Antkowiak - Rak, Jasitczak, Maruszka, Bedliński (62. Szaflarski), Forczmański (90. Grochowski), Kąkol (72. Waleński), Pawłowski, Bach, Kruczkowski (62. Gruchała-Węsierski), Cybula (72. Król).