SzS
Fragment meczu Broń - Sokół
Fragment meczu Broń - Sokół Sylwester Szymczak
W piątkowy wieczór rozegrano mecz trzeciej ligi - grupy I, w którym radomska Broń podejmowała ekipę Sokoła Aleksandrów Łódzki. Radomianie przegrali to spotkanie, choć z przebiegu meczu na jeden punkt zasłużyli.

Broń Radom - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:3 (1:2)
Bramki: Paterek 3, Kventsar 90 - Miller 34, 79, Cempa 45,
Broń: Młodziński - Góźdź (84 Pietralski), Gorczyca, Kventsar, Wicik, Leśniewski (83 Stefański), Nogaj (64 Więcek), Imiela, Czarnota, Paterek, Czarnecki.
Sokół: Lemanowicz - Bogołębski, Pecyna, Głowiński, Ślęzak, Kaczmarek (89 Rogalski), Cempa (85 Kupisz), Miller, Knera, Gieraga, Żwir (68 Sarafiński).

Piłkarze Broni zagrali z bardzo mocnym przeciwnikiem. Sokół to jeden z kandydatów do awansu. Jednak mimo to, radomski zespół zagrał bardzo ambitnie.
to spotkanie dobrze zaczęło się do zawodników Broni. W 3 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Konrad Paterek głową skierował piłkę do siatki. Po zdobyciu bramki Sokół przeszedł do ofensywy, ale długi czas nie mógł wypracować sobie żadnej sytuacji. Dopiero w 34 minucie Michał Miller, napastnik pozyskany przed kilkoma dniami z Widzewa Łódź, trafił w zamieszaniu podbramkowym przewrotką i było 1:1. Mecz stał się szybki, ciekawy, ale w 45 minucie goście po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafili do siatki.
Zmobilizowana i waleczna Broń wyszła na drugą połowę. Radomianie mieli momentami dość mocną przewagę, mieli swoje okazje, ale w 79 minucie Wojciech Gorczyca stracił piłkę na 16 metrze i goście podwyższyli rezultat. Zespołowi Broni należą się słowa uznania za zaciętą walkę do samego końca. W 90 minucie ataki przyniosły skutek. Maksim Kventsar dobił piłkę po strzale Kamila Czarneckiego. Broń miała jeszcze trzy minuty doliczonego czasu, aby zdobyć wyrównującą bramkę. Atakowała, ale Sokół zdołał się wybronić.
- Broń bardzo wysoko zawiesiła nam poprzeczkę. Mieliśmy trochę więcej szczęścia i udało nam się zgarnąć komplet punktów - powiedział Sławomir Majak, trener Sokoła.
- Mimo porażki jestem zadowolony, bo byliśmy dziś zespołem, drużyną, zagraliśmy o wiele lepiej niż w meczu z Unią w Skierniewicach mówił z kolei, trener Broni, Artur Kupiec.
Wkrótce wideo

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

E.Leclerc Radomka Radom zaprezentowała się kibicom. Zobacz zdjęcia!

[TYLKO U NAS] Znane i mniej znane fakty z radomskiego świata sportu

HIT! Zdjęcia radomskich sportowców z wakacyjnych wypadów!

Rafał Wolski, znany piłkarz z Głowaczowa, stanął na ślubnym kobiercu [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: III liga. Broń Radom przegrała z Sokołem Aleksandrów Łódzki, choć na porażkę nie zasłużyła - Echo Dnia Radomskie