Karol Kurzępa
Za nami kolejne mecze w nowym sezonie IV grupy III ligi. Przedstawiamy komplet wyników ekip z naszego regionu w ramach spotkań 2. kolejki rozgrywek 2020/21.

Pierwszy punkt w rozgrywkach zanotował beniaminek z Lubartowa. Lewart bezbramkowo zremisował przed własną publicznością z Siarką Tarnobrzeg. Gospodarze mogą mówić o pewnym niedosycie, ponieważ rywale od 41. minuty grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał obrońca Siarki, Kacper Józefiak.

Lewart Lubartów - Siarka Tarnobrzeg 0:0

Lewart: Wójcicki - Niewiński, Budzyński, Zbiciak, Świech, Pożak, Maksymiuk (68 Fularski), Buczek, Szczotka, Najda (78 Żelisko), Nowak. Trener: Tomasz Bednaruk

Siarka: Kowal - Kowalik, Józefiak, Duda, Sulkowski, Rogala, Tabor, Janeczko, Wolski, Kargulewicz (70 D'Apollonio), Gajewski (78 Bałdyga). Trener: Grzegorz Opaliński

Żółte kartki: Budzyński, Nowak - Sulkowski, Kowalik, Józefiak (dwie), Janeczko

Czerwona kartka: Józefiak (41. min - za drugą żółtą)

Sędziował: Artur Dudek

BYŁY TRENER MOTORU POKONAŁ ARTURA BOŻYKA

Pierwszej porażki w sezonie doznały Orlęta. Ekipa z Radzynia Podlaskiego musiała uznać wyższość miejscowego KSZO 1929 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do przerwy nie padły żadne gole, ale w drugiej połowie dwukrotnie bramkarza radzynian pokonali zawodnicy gospodarzy.

Co ciekawe, trenerem KSZO jest były szkoleniowiec Motoru Lublin, Marcin Sasal. Z kolei w składzie tej drużyny grają byli zawodnicy żółto-biało-niebieskich: Robert Majewski, Paweł Kaczmarek i Michał Paluch.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Orlęta Radzyń Podlaski 2:0 (0:0)
Bramki: Chrzanowski 59, Szydłowski 78

KSZO: Szymkowiak - Majewski, Mężyk, Trochim, Głaz, Persona (84 Pawlik), Zaklika, P. Kaczmarek, Szydłowski, Paluch (46 Chrzanowski, 81 M. Kaczmarek), Stanisławski (68 Mąka). Trener: Marcin Sasal

Orlęta: Klebaniuk - Kot, Chyła, Kursa, Szymala, Kobiałka, Nowosadko (80 Wiatrak), Kamiński, Syryjczyk (60 Baniulis), Kalita, Wojczuk (72 Rycaj). Trener: Artur Bożyk

Żółte kartki: Trochim, Mężyk - Kamiński, Rycaj, Baniulis

Sędziował: Tomasz Tatarczyński

LEPSI OD "PASÓW"

Z premierowego zwycięstwa w nowym sezonie mogli cieszyć się natomiast piłkarze Podlasia Biała Podlaska. Bielczanie pokonali 1:0 rezerwy Cracovii, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kamil Kocoł. Tym samym ekipa prowadzona przez trenera Władimira Gieworkiana poprawiła sobie nastroje po inauguracyjnej porażce w Radzyniu Podlaskim.

Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:0 (0:0)
Bramka: Kocoł 68

Podlasie: Kasperek - Marczuk, Kosieradzki, Chmielewski, Całka, Nieścieruk (60 Mierzwiński), Kocoł (79 Jemioł), Szabaciuk, Dmitruk, Golba (60 Martynek), Zabielski. Trener: Władimir Gieworkian

Cracovia: Wilk - Bracik, Stachera, Ziemnik, Zaucha, Malisz, Supryn, Dias (46 Bała), Wiśniewski (73 Matheus), Pituła (66 Ożóg), Strózik. Trener: Piotr Giza

Żółte kartki: Jemioł - Supryn, Ziemnik

Sędziował: Konrad Tomczyk

SŁABY POCZĄTEK ZAMOŚCIAN

Drugą porażkę z rzędu zanotował zamojski Hetman. Biało-zielono-czerwoni ulegli u siebie kraśnickiej Stali. To był już drugi mecz, w którym zamościanie nie zdołali strzelić rywalom gola. Tydzień wcześniej przegrali bowiem na wyjeździe z KS Wiązownica 0:3. Od drużyny prowadzonej przez trenera Michała Macka trudno jednak było oczekiwać udanego początku sezonu, skoro jeszcze kilka tygodni temu nie było wiadomo, czy Hetman w ogóle wystartuje w rozgrywkach. Klub przeżywa bowiem duże problemy finansowe.

Natomiast kraśniczanie zrehabilitowali się za przegraną w pierwszej kolejce z Koroną II Kielce. Trzy punkty drużynie trenera Bohdana Bławackiego zapewnił Bartosz Dyszy, który zdobył bramkę po strzale głową, zamykając dośrodkowanie z rzutu wolnego Jakuba Czeleja.

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 0:1 (0:1)
Bramki: Dyszy 40

Hetman: (skład wyjściowy) Gibki - Pupeć, Wolanin, Myszka, Białousko, Koszel, Kruczkowski, Turczyn, Baran, Pokrywka, Grzęda. Trener: Michał Macek

Stal: Borusiński - Michalak, Dwórzyński, Dyszy, Tadrowski, Gajewski, Czelej (89 Misiak), Popiołek, Skrzyński (82 Bartoś), Cygan (89 Pacocha), Zawierucha (65 Nastałek). Trener: Bohdan Bławacki

Sędziował: Michał Mikulski

NIESPODZIANKA W CHEŁMIE

Trzeciej z rzędu porażki w meczu o stawkę doznała Chełmianka. Po przegranym finale Totolotek Regionalnego Pucharu Polski z Orlętami Radzyń Podlaski, podopieczni Jana Konojackiego ulegli na inaugurację sezonu Wiśle Sandomierz 1:3, a w drugiej kolejce musieli uznać wyższość beniaminka, KS Wiązownica. Ekipa z Podkarpacia wygrała z biało-zielonymi na ich boisku.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 4. minucie rywalizacji wyszli na prowadzenie za sprawą grającego asystenta trenera, Grzegorza Bonina. Jednak na przerwę chełmianie schodzili przy remisie, po tym jak do wyrównania doprowadził Bartłomiej Gliniak.

W drugiej połowie prowadzenie gościom zapewnił Kacper Rop. Znakomitej szansy na wyrównanie nie wykorzystał natomiast Paweł Myśliwiecki, który przestrzelił rzut karny.

Chełmianka Chełm - KS Wiązownica 1:2 (1:1)
Bramki: Bonin 4 - Gliniak 28, Rop 50

Chełmianka: Ciołek - Skoczylas (85 Więcaszek), Wołos, Kanarek, Brzyski, Kotowicz, D. Brzozowski (70 Grądz), Adamski, Wawryszczuk (62 Bednara), Bonin, Myśliwiecki. Trener: Jan Konojacki

Wiązownica: Słysz – Szafar, Telega, Staszczak, Gliniak (67 Mac), Lorenc, Sokolenko, A. Kasia, Michalik (74 Buć), Rop, Wydra (87 H. Kasia). Trener Valerij Sokolenko.

Żółte kartki: Bonin, Skoczylas, Grądz - Lorenc

Sędziował: Paweł Sitkowski

ZNÓW WRACAJĄ BEZ PUNKTÓW

Drugiej z rzędu porażki doznała świdnicka Avia. Po zeszłotygodniowej przegranej z rezerwami Cracovii żółto-niebiescy ulegli tym razem Podhalu Nowy Targ. Do 59. minuty spotkania utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednak dwa strzelone przez Podhale gole przesądziły losy spotkania. Miejscowi trafiali do siatki dwukrotnie za sprawą wykonywanych przez Dawida Dynarka rzutów karnych podyktowanych za zagrania ręką Romana Mykytyna oraz Rafała Kursy.

Świdniczanie, podobnie jak Hetman, pozostają więc po dwóch kolejkach bez punktu i bez strzelonej bramki. W najbliższej, środowej kolejce zespół trenera Łukasza Mierzejewskiego pauzuje.

Podhale Nowy Targ - Avia Świdnik 2:0 (0:0)
Bramki: Dynarek 59, 65 (obie z rzutów karnych)

Podhale: Styrczula – Smoleń, Lewiński, Wajsak (59 Dudek), Tonia, Potoniec (72 Misiura), Dynarek, Mianowany, Molis, Mizia (59 Lepiarz), Skórski (82 Burnat). Trener: Marcin Zubek

Avia: Sobieszczyk - Dobrzyński, Mykytyn, Kursa (85 Drozd), Niewęgłowski, Maluga (68 Kuliga), Wójcik (88 Szpak), Uliczny, B. Mroczek (46 Ceglarz), K. Mroczek (68 Oziemczuk), Białek. Trener: Łukasz Mierzejewski

Żółte kartki: Dobrzyński, Mykytyn, Kursa

Sędziował: Michał Bobrek

Kilka godzin przed wyżej wymienionymi spotkaniami swój mecz rozgrywał inny trzecioligowiec z naszego regionu, Wisła Puławy. Biało-niebiescy pokonali Jutrzenkę Giebułtów. Więcej o ich rywalizacji piszemy TUTAJ.