III liga. Goczałkowice wciąż uciekają, ważna wygrana Karkonoszy Jelenia Góra

Piotr Janas
Piotr Janas
Męczarnie lidera z Goczałkowic, skromna wygrana Ślęzy Wrocław i czwarta w sezonie wygrana Karkonoszy. Za nami 17. kolejka III ligi.

Nie zatrzymują się piłkarze ze śląskich Goczałkowic. Ekipa Łukasza Piszczka bardzo długo męczyła się walczącym o utrzymanie MKS-em Kluczbork, który był bliski sprawienia niespodzianki i urwania punktów liderowi rozgrywek. W decydującym momencie zimną krew zachował jednak doświadczony Piotr Ćwielong. Były piłkarz m.in. Śląska Wrocław (mistrz Polski z 2012 roku), na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry wykorzystał rzut karny i LKS dopisał sobie kolejne trzy punkty.

Po piętach stara się im deptać Polonia Bytom, która tym razem bez większych problemów pokonała Odrę Wodzisław. Dość spokojnie wygrała także Ślęza Wrocław, która już do przerwy strzeliła zamykającej tabelę Warcie Gorzów Wielkopolski dwie bramki. Obie autorstwa swojego najlepszego strzelca, Piotra Stępnia. Lekka nerwówka zrobiła się dopiero w 74 min, kiedy to goście zdobyli bramkę kontaktową, ale to było wszystko, na co było ich stać.

Warto także odnotować dopiero czwarte w tym sezonie zwycięstwo beniaminka z Jeleniej Góry. Karkonosze przegrywały z Lechią w Zielonej Górze 0:1, ale odwróciły losy spotkania i wygrały 2:1. W 23 minucie, w pierwszej akcji po straconym golu, do wyrównania doprowadził Nikodem Siudak, a w 65 min zwycięstwo ekipie z Jeleniej Góry dał Paweł Niemienionek. Obecnie Karkonosze otwierają grupę spadkową, ale mają tyle samo punktów, co zajmująca ostatnią bezpieczną pozycję Foto-Higiena Gać.

Ta ostatnia sprawiła małą niespodziankę i przed własną publicznością zremisowała z faworyzowanymi rezerwami Miedzi Legnica 1:1. Gacianie prowadzili nawet w tym spotkaniu, ale ostatecznie goście wyrównali po golu z rzutu karnego.

17. kolejka III ligi (grupa III)

Rekord Bielsko-Biała - Stal Brzeg 3:1 (Wróbel 43, Nowak 75-k., Mucha 85 - Rogala 90)
Lechia Zielona Góra - Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (Mycan 22 - Siudak 23, Niemienionek 65)
Gwarek Tarnowskie Góry - Górnik II Zabrze 4:2 (Grychtolik 3, Joachim 32, Borycka 34, Stanek 81 - Pawlak 10, Szkudlarek 79-k.)
Pniówek Pawłowice - Carina Gubin 3:2 (Hanzel 41-k., 60, Trąd 45 - Poniedziałek 27, Haraszkiewicz 63-k.)
MKS Kluczbork - LKS Goczałkowice Zdrój 0:1 (Ćwielong 85-k.)
Ślęza Wrocław - Warta Gorzów Wielkopolski 2:1 (Stępień 28, 34 - Krauz 74)
Foto-Higiena Gać - Miedź II Legnica 1:1 (Maciejewski 58-sam. - Burgering 81-k.)
Polonia Bytom - Odra Wodzisław Śląski 2:0 (Celuch 58, Krzemień 90).
Mecz: Zagłębie II Lubin - Piast Żmigród został przełożony z powodu powołań piłkarzy gospodarzy do młodzieżowych reprezentacji Polski.