III liga: Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 1:2 [ZDJĘCIA]

(jak)
Trzecioligowe derby Koszalina zakończyły się wygraną Bałtyku.

Podopieczni Mariusza Lenartowicza wygrali na stadionie Gwardii dzięki bramce zdobytej w 88. minucie przez Bartłomieja Putno. Gol dla gości padł w momencie, gdy przewagę uzyskała Gwardia. Po bramce Putny gospodarze już się nie podnieśli.

W pierwszych 45. minutach lepiej prezentował się zespół Bałtyku. Efektem tego był gol strzelony w 12. minucie przez Łukasza Włodarczyka, który trącił piłkę mocno wstrzeloną z lewej strony przez Macieja Gregorka.

Gwardia czekała na wyrównanie do 67. min. Po dośrodkowaniu z prawej strony nieźle prezentującego się w drugiej odsłonie Gabriela Szygendy, w polu karnym sfaulowany został Aleksander Karbowiak. Do karnego podszedł Dominik Drzewiecki. Uderzył bardzo mocno i piłka wylądowała w bramce gości. Był to siódmy gol napastnika Gwardii w tym sezonie (drugi z karnego). Warto przypomnieć, że w jesiennych derbach na stadionie przy ul. Andersa, Drzewiecki nie wykorzystał jedenastki.

Po wyrównaniu gospodarze poczuli swoją szansę i stworzyli kilka sytuacji. Groźnie głową strzelał Drzewiecki, a z ostrego kąta Szygenda próbował zaskoczyć Oskara Pogorzelca. W 88. min obrona Gwardii dała się oszukać duetowi Dawid Gruchała-Węsierski - Putno. Rezerwowy napastnik Bałtyku zagrał "klepkę" z prawoskorzydłowym, który płaskim strzałem ustalił wynik, zdobywając swojego pierwszego gola na boiskach III ligi.

Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 1:2 (0:1)0:1 Włodarczyk (12.), 1:1 Drzewiecki (67. karny), 1:2 Putno (88.).
żk. Szygenda, Bachleda, Wojciechowski, Silski - Pogorzelec.
Gwardia: Hartleb - Bachleda, Stańczyk, Silski, Gołojuch, Wojciechowski, Ginter, Piotrowski (59. Cybula), Szygenda (88. Szczypek), Karbowiak, Drzewiecki.
Bałtyk: Pogorzelec - Ponurko, Jasitczak, Czenko, Kisły (73. Waleński), Rak, Krauze, Gregorek (56. Czapłygin), Putno, Łysiak (80. Gruchała-Węsierski), Włodarczyk (64. Szymański).

POLECAMY:

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Materiał oryginalny: III liga: Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 1:2 [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński