III liga. Jutrzenka Giebułtów zaczęła sezon zwycięstwem

boch
Andrzej Banaś
III LIGA. ŁKS Łagów - Jutrzenka Giebułtów 0:1 w meczu otwarcia sezonu dla obu drużyn. - W drugiej połowie zdominowaliśmy przeciwnika pod względem czysto piłkarskim. To zasłużone zwycięstwo - stwierdził Andrzej Mika, II trener Jutrzenki, po potyczce ze świętokrzyskim beniaminkiem.

Grę na niedużym, sztucznym boisku z wigorem zaczęli gospodarze. Krzywdy gościom jednak nie zrobili (okazji nie wykorzystali Amarildo i Krystian Zaręba), a w 43 min to giebułtowianie mogli objąć prowadzenie. Bartosz Kozieł nie pokonał bramkarza ŁKS-u, który obronił też dobitkę Dawida Litewki.

Tuż po przerwie Jutrzenkę od straty uchronił Krzysztof Michalec, wybijając piłkę głową z linii bramkowej. Za chwilę był nieuznany - bo zdobyty ręką - gol dla miejscowych, po czym do głosu doszli przyjezdni.

Jutrzenka Giebułtów i Cracovia II znów w jednej lidze. Tak g...

Kozieł nie wykorzystał w 56 min dobrego podania Grzegorza Silczuka, następnie zagranie Karola Wątroby nie zostało należycie skonsumowane. Ale w 75 min Jutrzenka dopięła swego. Po zagraniu Mateusza Majcherczyka resztą zajął się obrońca ŁKS-u Szymon Czerwiak, który kopnął futbolówkę do własnej bramki.

Wynik mógł jeszcze podwyższyć Wątroba. Pojedynek z bramkarzem przegrał, ale debiut Pawła Zegarka w roli trenera Jutrzenki i tak się udał.