III liga: Kanonada w meczu Ślęzy Wrocław, przełamanie rezerw Miedzi Legnica

Piotr Janas
Piotr Janas
Miedź II Legnica ograła Stal Brzeg aż 6:1
Miedź II Legnica ograła Stal Brzeg aż 6:1 FOT. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu
Ślęza Wrocław przegrała z Odrą w Wodzisławiu Śląskim 2:3. Efektowną wygraną zanotowały rezerwy Miedzi Legnica, choć słowo rezerwy nie do końca tu pasuje.

Mająca jak co sezon wysokie aspiracje Ślęza Wrocław po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrała z Odrą Wodzisław Śląski na wyjeździe 2:3. Gospodarze już po 12 minutach prowadzili 2:0, ale tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Jakub Gil.

W 72 min Michał Gałecki przywrócił Odrze dwubramkowe prowadzenie, ale sześć minut później Ślęza znów miała kontakt, po tym jak Maciej Tomaszewski wykorzystał karnego. Niestety to było wszystko, na co stać było ekipę z Wrocławia.

Z pierwszego zwycięstwa w sezonie cieszyły się rezerwy Miedzi Legnica, choć de facto z rezerwami w starciu ze Stalą Brzeg miały niewiele wspólnego. W wyjściowym składzie pojawili się m.in. Szymon Matuszek, Santiago Naveda, Maciej Śliwa, Luciano Narsingh czy Koldo Obieta. Ten ostatni ustrzelił hat-tricka, a naszpikowana graczami z ekstraklasy Miedź II Legnica wygrała aż 6:1.

9. kolejka 3. ligi (grupa III)

Wyniki: Odra Wodzisław Śląski - Ślęza Wrocław 3:2 (Zdunek 10, 12, Gałecki 72 - Gil 45, Tomaszewski 78-k.); Miedź II Legnica - Stal Brzeg 6:1 (Drachal 1, 61, Obieta 18, 29, 33, Carolina 53 - Celuch 9); Lechia Zielona Góra - MKS Kluczbork 0:0; Polonia Bytom - KS Stilon Gorzów Wielkopolski 2:1 (Wolny 26-k., Zieliński 40 - Nowak 10); Polonia Nysa - Raków II Częstochowa 0:1 (Oziębała 88); Carina Gubin - Górnik II Zabrze 0:5 (Pytlewski 8, Surowiec 33, Lubaski 53, 71, Korbecki 62); Pniówek Pawłowice - Chrobry II Głogów 1:3 (Morcinek 33 - Marciniak 22, Wojciechowski 90, 90); LKS Goczałkowice Zdrój - Gwarek Tarnowskie Góry 0:1 (Biskup 47); Warta Gorzów Wielkopolski - Rekord Bielsko-Biała 0:5 (Świderski 7, Wróbel 10, Nowak 17, 63-k., Madzia 69).