III liga: Kotwica Kołobrzeg - Jarota Jarocin 2:1

Jacek Wójcik
archiwum
Gol w 94. minucie zapewnił komplet punktów Kotwicy Kołobrzeg w meczu 7. kolejki III ligi.

Tydzień temu, w Świeciu, piłkarze Kotwicy stracili wygraną w 4. minucie doliczonego czasu gry. Tym razem to do nich uśmiechnęło się szczęście i w 94. min zapewnili sobie wygraną nad Jarotą Jarocin. Cenną tym bardziej, że mecz kończyli w osłabieniu.

Pierwsza połowa sobotniego starcia należała do gospodarzy. Już w 8. min bliski gola po strzale głową był Gracjan Kuśmierek. Dwadzieścia minut później Kotwica dopięła swego, obejmując prowadzenie za sprawą Dawida Wolnego. 24-letni napastnik dostał dośrodkowanie w pole karne od Rafała Gutowskiego i z bliska pokonał Mateusza Filipowiaka. Jeszcze w tej samej odsłonie Wolny mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Niestety, chybił z 12. metrów.

Wynik 1:0 bardzo długo widniał na tablicy meczowej. Kotwica kontrolowała spotkanie i przez kilkadziesiąt minut wydawało się, że nic złego nie może stać się podopiecznym Jana Furlepy. Feralna okazała się jednak 69. min. Kuśmierek padł w polu karnym. Kołobrzeżanie domagali się jedenastki. Innego zdania był sędzia, który uznał, że Kuśmierek symuluje i pokazał mu żółtą kartkę. Jako, że było to jego drugie upomnienie, musiał opuścić boisko.

Piłkarze Jaroty w tym momencie zwietrzyli swoją szansę i zaatakowali cofniętych do defensywy gospodarzy. Plan polegający na dowiezieniu do końcowego gwizdka prowadzenia 1:0, Kotwica realizowała do 90. min. Wówczas dość przypadkowo piłka trafiła pod nogi Jędrzeja Ludwiczaka, a obrońca Jaroty z bliskiej odległości pokonał Patryka Grejbera, zdobywając pierwszego ligowego gola od... maja 2015 roku.

W tym momencie wydawało się, że Kotwica znów straci pechowo 2 punkty. Tak się jednak nie stało. Grający w "10" gospodarze ruszyli z determinacją do przodu i zostali za to nagrodzeni. Wprowadzony w 87. min Mateusz Czapłygin dośrodkował w pole karne gości, a inny rezerwowy, Adrian Szynka na raty pokonał bramkarza Jaroty.

Kotwica Kołobrzeg - Jarota Jarocin 2:1 (1:0)
1:0 Wolny (29.), 1:1 Ludwiczak (90.), 2:1 Szynka (90+3).
żk. Wojtasiak, Kuśmierek. Czerwona: Kuśmierek (69. druga żółta).
Kotwica: Grejber - Chyła (87. Czapłygin), Kieruzel, Witt, Gutowski, Peroński, Deja (85. Szynka), Wojtasiak (66. Szymański), Ciarkowski, Kuśmierek, Wolny (73. Łyszyk).

Materiał oryginalny: III liga: Kotwica Kołobrzeg - Jarota Jarocin 2:1 - Głos Koszaliński