III liga. Olimpia, Ruch i KS Wasilków bez punktów

Adam Muśko
Adam Muśko
Shun Shibata strzelił gola dla Olimpii Zambrów w przegranym 1:2 meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Krzysztof Jankowski
Trzy mecze, trzy porazki, w tym dwie wysokie - to bilans podlaskich trzecioligowców w 12. kolejce

Największe szanse na wywalczenie punktów w tej kolejce miała Olimpia Zambrów, która podejmowała lidera tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Już pierwsza minuta meczu przyniosła gospodarzom prowadzenie. Gol padł po indywidualnej akcji i ładnym strzale z ponad 20 metrów Shuna Shibaty. Bronić korzystnego wyniku zambrowiano udawało się do 83 minuty. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego goście wyrównali, a w 90 minucie po rzucie rożnym strzelili decydujacego gola o wygranej.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

– Graliśmy z jednym z kandydatów do awansu – przyznał Marek Wasiluk, zawodnik Olimpii. – To bardzo dobra drużyna jak na nasze warunki. Daliśmy z siebie wszystko, robiliśmy co mogliśmy. Mieliśmy plan, aby dać Świtowi wykazać się w grze ofensywnej, a sami chcieliśmy się skupić na tym, aby bramki nie stracić. Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa, a nie mamy nawet remisu.

Natomiast wysokie porażki zaliczyły drużyny KS Wasilków i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Ci pierwsi na wyjeździe przegrali 1:5 ze Zniczem Biała Piska, a drudzy 1:4 u siebie z wiceliderem Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Mecz Jagiellonii II z Pelikanem został przełożony na 25 listopada.

Olimpia Zambrów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:0)
Bramki:
1:0 -Shibata (1), 1:1 -Kuźma (83), 1:2-Cuch (90)
Olimpia: Bieliński – Gołaszewski, Shibata, Ciborowski, Maliszewski, Zalewski, Steć (77. Wasiak), Malinowski, Kalinowski (60. Tomkiewicz), Wasiluk, Pietkiewicz (57. Dawidowicz).

Znicz Biała Piska - KS Wasilków 5:1 (3:0)
Bramki:
1:0 – Fiedorowicz (8), 2:0 – Giełażyn (18), 3:0 – Kalinowski (36), 3:1 – Kozłowski (52), 4:1 – Dzienis (71), 5:1 – Rybacki (84).
KS Wasilków: Nowajczyk – Butkiewicz, Wysocki, Nasuto, Kazberuk, Borowik (60. Dudziński), Cichoński, Langa (70. Zieniewicz), Makal (70. Kozłowski), Pasula (80. Stefanowicz), Gryka (80. Jakimiuk).

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:4 (0:4)
Bramki:
0:1 – Wrzesiński 24, 0:2 – Szymański 31, 0:3 – Wrzesiński (42), 0:4 – Strzałkowski (45), 1:4 – Jackiewicz 50.
Ruch (skład wyjściowy): Dziwulski – Grzybowski, Brokowski, Porębski, Hryszko, Pytlik, Skibko, Mackiewicz, Łukaszczyk, Grochowski, Jackiewicz.

Inne wyniki 12. kolejki:
Huragan Morąg – Ursus Warszawa 0:0, Unia Skierniewice – Legionovia Legionowo 4:2, KS Kutno - Concordia Elbląg 2:1, RKS Radomsko - Błonianka Błonie 1:3, Legia II Warszawa - Broń Radom 2:2, Lechia Tomaszów Mazowiecki – GKS Wikielec 1:2. Mecze przełożone: Jagiellonia II Białystok – Pelikan Łowicz (na 25 listopada), Polonia Warszawa - Sokół Aleksandrów Łódzki (data nie znana).