III liga. Pilica Białobrzegi grała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

Sylwester Szymczak
archiwum
W meczu trzeciej kolejki, trzeciej ligi, Pilica Białobrzegi w środę zmierzyła się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Pilica Białobrzegi - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (0:1)
Bramki: Rudnicki 77 z karnego - Jaroń 3
Pilica: Adamczyk - Stawiarz, Rudnicki, Wniarski, Grober, Krawczyk, Uziębło, Kencel, Walasek, Zawadzki, Wojtysiak.
Przeciwnikiem Pilicy był spadkowicz z drugiej ligi, bardzo mocny zespół Pogoni. Nie brakowało podtekstów, bo dyrektorem Pogoni jest teraz Sebastian Przyrowski były bramkarz i wychowanek Pilicy. Ponadto w składzie był Adrian Karasek, który przez kilka lat grał w białobrzeskim zespole.
W 2 minucie Pilica mogła zdobyć bramkę. Po rozegraniu rzutu rożnego Patryk Walasek oddał strzał, ale piłka odbiła sie od obrońców. W kolejnej akcji niestety po szybkim ataku Damian Jaroń pokonał bramkarza Pilicy.
W 28 minucie mogło być 0:2. Filip Adamczyk odbił piłkę po mocnym rzucie wolnym, ale z dobitką sobie poradził. Chwilę po dośrodkowaniu, Strzałkowski nie trafił z pierwszej piłki z kilku metrów. Swoją szansę miał dla Pilicy Oskar Wojtysiak, ale w 30 min uderzał z ostrego kąta, lecz za lekko i wprost w Małeckiego. Z kolei w 44 min Konrad Rudnicki głową strzelił tuż nad poprzeczką.
Pilica nie przestraszyła się przeciwnika, zagrała odważnie i dążyła do zdobycia wyrównującego gola.
Białobrzeżanie nie wykorzystali rzutu karnego po przerwie.Strzał Zawadzkiego obronił Małecki.
Od 66 min Pilica grała w dziesiątkę. To nie załamało gospodarzy, którzy w 77 minucie po rzucie karnym doprowadzili do wyrównania. Faulowany był Bartłomiej Michalski, a Konrad Rudnicki strzałem od poprzeczki...i pleców Małeckiego zdobył gola.
Ostatecznie Pilica ambitnie powalczyła i zasłużenie zremisowała z faworytem.