III liga piłkarska. Koncert gry Jagiellonii II po przerwie i wygrana 3:1. Olimpia Zambrów nie dała rady Legii II Warszawa

Mariusz Klimaszewski
Olimpia Zambrów - Legia II Warszawa 0:3
Olimpia Zambrów - Legia II Warszawa 0:3 Ewa Bujko-Zielińska
Piłkarze Jagiellonii II Białystok wzięli się do pracy po przerwie i z wyniku 0:1 doprowadzili do zwycięstwa z Sokołem Ostróda 3:1. Niestety, przegrała Olimpia Zambrów z Legią II Warszawa 0:3, tracąc trzy bramki w pierwszych 45 minutach spotkania.

Olimpia Zambrów nie sprostała u siebie Legii II Warszawa przegrywając 0:3 Szybko straciła pierwszą bramkę, bo już w 9 minucie. Do przerwy rywale strzelili jeszcze dwa gole, praktycznie przesądzając o swoim zwycięstwie.

- Byliśmy zbyt pasywni w obronie. Brakowało nam agresywności. Gdy posiadaliśmy piłkę, potrafiliśmy grać, stwarzać sytuacje. Myślę, że przynajmniej na jedną bramkę zasłużyliśmy. Legia do 25 metra miała zdecydowanie więcej jakości i dokładności - powiedział na konferencji prasowej trener Olimpii Bartosz Grzelak. - Przed nami kolejne mecze, w których musimy zapewnić III ligę dla Zambrowa w przyszłym sezonie - dodał szkoleniowiec.

Przed spotkaniem z Legią II piłkarze i sztab szkoleniowo-medyczny zambrowskiej Olimpii wyszli w specjalnie przygotowanych koszulkach wyrażając wsparcie dla kontuzjowanego piłkarza Olimpii Sebastiana Pociechy, który doznał zerwania więzadła w kolanie w meczu z Bronią Radom.

W Białymstoku Jagiellonia II przegrywała z Sokołem Ostróda do przerwy 0:1, chociaż miała przewagę. Udowodniła ją jednak dopiero w drugiej części meczu i po bramkach Patryka Czerecha, Jakuba Orpika i Mateusza Malca wygrała 3:1.

Jagiellonia II Białystok - Sokół Ostróda 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Łukasz Mościcki 32, 1:1 Patryk Czerech 48, 2:1 Jakub Orpik 77, 3:1 Mateusz Malec 85.
Jagiellonia II: Żynel - Tabiś, Kobus, Czerech, Lewicki, Olszewski, Orpik, Wiktoruk, Wojciechowski, Wasilewski, Bortniczuk.

Olimpia Zambrów - Legia II Warszawa 0:3 (0:3).
Bramki: 0:1 Julien Tadrowski 9, 0:2 Dawid Dzięgielewski 25, 0:3 Szymon Grączewski 40.
Olimpia: Jakub Kanclerz - Bartosz Ciborowski, Patryk Malinowski (52. Bartosz Bayer), Rafał Kiczuk, Kacper Piekarski, Oleksandr Piatov, Kacper Głowicki (80. Kacper Poreda), Rafał Parobczyk (76, Daniel Siemieniuk), Jakub Jakimiuk, Marcel Bykowski (46. Przemysław Jastrzębski), Kamil Zalewski (71, Nazar Malinowskyj).

Pozostałe wyniki 29. kolejki
Pelikan Łowicz - Błonianka Błonie 5:2 (2:1).
Bramki: 1:0 Adrian Olpiński 17, 1:1 Krystian Nowakowski 24, 2:1 Adrian Olpiński 43, 3:1 Patryk Pomianowski 47 z karnego, 4:1 Szymon Sołtysiński 56, 5:1 Kacper Falkowski 66, 5:2 Maksymilian Kosior 77.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (2:0).
Bramki: 1:0 Kacper Łoś 10, 2:0 Kacper Łoś 25, 2:1 Eryk Kaproń 60, 3:1 Kacper Łoś 66, 3:2 Kacper Przedbora 82 z karnego.

Legionovia Legionowo - Ursus Warszawa 2:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Stanisław Muniak 58, 1:1 Patryk Koziara 68, 2:1 Dariusz Zjawiński 82.

Unia Skierniewice - Broń Radom 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Bartłomiej Nowak 79.

ŁKS II Łódź - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Mateusz Bąkowicz 44, 1:1 Szymon Kuźma 48.

Concordia Elbląg - Mławianka Mława 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Maciej Komorowski 22, 1:1 João Criciúma 54, 2:1 Michał Góral 75.

Pilica Białobrzegi - Warta Sieradz 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Maciej Kencel 35, 1:1 Seweryn Michalski 74.