Jakub Lisowski
Wojciech Lisowski zdobył jedną bramkę w Gdyni.
Wojciech Lisowski zdobył jedną bramkę w Gdyni. Akademia Pogoni Szczecin
Swoje mecze w ten weekend przegrały: Pogoń II Szczecin, Błękitni Stargard i Vineta Wolin. Wygrał jedynie Świt Szczecin, którego sukces warto podkreślić, bo przez większość meczu grał w liczebnym osłabieniu.

Pogoń II Szczecin jeszcze raz potwierdziła, że wyjazd do Gdyni na mecz z Bałtykiem to dla niej najtrudniejsza wyprawa w sezonie. Portowcy nie wygrali tam od dawna i w sobotę byli na dobrej drodze, by odczarować stadion Bałtyku.

Podopieczni Pawła Ozgi trzykrotnie obejmowali prowadzenie w spotkaniu z ostatnim w tabeli zespołem, ale za każdym razem gospodarze potrafili wyrównać. Po raz ostatni zrobili to kwadrans przed końcem. I wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ale to Bałtyk miał więcej szczęścia. W doliczonym czasie gry Igor Jankowski zdobył czwartą, zwycięską bramką gdyńskiej drużyny.

Niedaleko dalej - w Starogardzie - Błękitni Stargard przegrali z KP, który próbuje włączyć się do walki o awans. Zadecydowała jedna bramka.

Nie udał się pierwszy mecz Vinety w Wolinie. Wikingowie podejmowali Polonię Środę i w składzie zadebiutował nowy obrońca. W piątek zakontraktowany został 29-letni defensor Vaja Ivaniadze, który ostatnio grał w niemieckim SV Wilhelmshaven (12 występów w rundzie jesiennej). Gruzin jest reprezentantem swojego kraju w piłce plażowej, a w Wolinie sprawdził się na kilkutygodniowych testach.

Ivanidze mógł zaliczyć świetny debiut, bo przy wyniku 1:2 strzelił bramkę, ale sędzia gola nie uznał, bo dopatrzył się faulu w ataku. Dziesięć minut później gospodarze stracili trzecią bramkę. W końcówce mocno się otworzyli w walce o wyrównanie.

W czołówce nadal prowadzi Olimpia Grudziądz, która przegrała w Kleczewie, ale taką samą ilość punktów ma już Gedania Gdańsk, a zbliżają się KP Starogard i Polonia Środa.

Świt Szczecin przerwał złą serię w III lidze. Wiosną przegrał dwa mecze, a jednego spotkania nie rozegrał i otrzymał walkowera. Odwołał się od tej decyzji, ale na rozstrzygnięcie jeszcze poczeka.

W niedzielę świtowcy podejmowali Stolem Gniewino. Walczyli o dobry wynik, ale w końcówce I połowy sami utrudnili sobie zadanie. Za faul na bramkarzu Przemysław Kędziora otrzymał czerwoną kartkę, a po paru minutach goście objęli prowadzenie.

Szczecinianie nie zrazili się. Zaatakowali zaraz po przerwie, gdy mieli najwięcej sił i Oleg Synytsia szybko wyrównał. Później mecz się wyrównał, ale to Świt w końcówce przechylił go na swoją korzyść. W krótkim odstępie czasu bramki zdobyli Dominik Dziąbek i Adam Ładziak.

Wyniki 21. kolejki: KP Starogard - Błękitni Stargard 1:0 (27. Daniel Górski), Bałtyk Gdynia - Pogoń II Szczecin 4:3 (33. Karol Fietz, 64. i 77. Oktawian Skrzecz, 91. Igor Jankowski - 22. i 55. Olaf Korczakowski, 72. Wojciech Lisowski), Vineta Wolin - Polonia Środa Wlkp. 1:3 (63. Paweł Wujec (samobój) - 25. Mikołaj Witkowski, 68. Kacper Nowak, 89. Bartosz Bartkowiak), Unia Swarzędz - Zawisza Bydgoszcz 1:1, Jarota Jarocin - Cartusia Kartuzy 0:2, Sokół Kleczew - Olimpia Grudziądz 1:0, Unia Solec Kujawski - Gedania Gdańsk 0:1, Świt Szczecin - Stolem Gniewino 3:1 (48. Oleg Synytsia, 88. Dominik Dziąbek, 89. Adam Ładziak – 42. Mateusz Wachowiak).

W tabeli: 3. Pogoń II, 7. Świt, 11. Błękitni, 14. Vineta.