III liga piłkarska. Stal Brzeg - Stilon Gorzów 0:2

Adrian Gajewski
Porażka Stali Brzeg w 6. kolejce.
Porażka Stali Brzeg w 6. kolejce. Lucyna Nenow / Polska Press
Początku sezonu piłkarze Stali Brzeg zdecydowanie nie mogą zaliczyć do udanych. W meczu 6. kolejki III ligi ponieśli już czwartą porażkę z rzędu. Brzeżanie ulegli na własnym stanie Stilonowi Gorzów Wielkopolski i aktualnie znajdują się w strefie spadkowej.

Pierwszy kwadrans to dominacja Stali, która stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak niestety nie udało się ich zamienić na gola. Swoje okazje mieli Kuriata, Bronisławski oraz Celuch. Brzeżanie w dalszej części gry również przeważali, jednak to Stilon pierwszy znalazł sposób na zdobycie bramki. W 39. minucie po asyście Nowaka, piłkę do siatki skierował Drozdowicz i do przerwy pomimo niezłej gry, Stal schodziła z wynikiem 0:1.

Druga część gry to również ofensywna gra brzeżan. Swoje szanse mieli Matusik i Czajkowski, jednak szwankowała skuteczność. Pomimo dobrego wejścia w grę po przerwie to ponownie gorzowianie potrafili wykorzystać swoje szanse, w czym pomogła im jeszcze czerwona kartka brzeskiego bramkarza. Jaskuła popełnił bardzo duży błąd, niepotrzebnie wychodząc za pole karne i Stal musiała sobie radzić w dziesiątkę. W 73. minucie decydującego o losach spotkania gola strzelił Bohdanov i to Stilon wywiózł z Brzegu trzy punkty.

Pomimo kolejnej ligowej porażki, nadzieję na lepsze wyniki daje gra piłkarzy Stali, którzy jednak zaprezentowali się dużo lepiej, niż w ostatnich meczach. Kolejny mecz brzeżanie rozegrają w środę (7.09), w meczu 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski z Ruchem Zdzieszowice.