III liga: Rozgrywki w śnieżnej aurze. Udane zakończenie rundy jesiennej dla Unii Swarzędz i Polonii Środa Wielkopolska

Maksymilian Dyśko
Unia Swarzędz wygrywa trzeci mecz z rzędu
Unia Swarzędz wygrywa trzeci mecz z rzędu Jan Piechota
17. kolejka III ligi za nami. Polonia Środa Wielkopolska pewnie pokonała Stolem Gniewino, Unia Swarzędz w śnieżnej aurze zwyciężyła z Błękitnymi Stargard, a Pogoń Nowe Skalmierzyce wywiozła komplet punktów z Gdyni, pokonując miejscowy Bałtyk. Połowa sezonu za nami, czas na małe podsumowanie rundy jesiennej, a także ostatniej kolejki. Co działo się w ten weekend na trzecioligowych boiskach?

Polonia Środa Wielkopolska – Stolem Gniewino (4:0)

Po ostatniej wygranej z Gedanią Gdańsk, zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska znacznie przybliżyli się do pierwszej trójki. Zwycięstwo nad Stolem Gniewino umocniło pozycję podopiecznych Marcina Duchały i Pawła Juszczyka oraz daje nadzieje kibicom ze Środy Wielkopolskiej na awans do eWinner 2. Ligi. Warto dodać, iż w wyjściowej jedenastce wielkopolskiej ekipy pojawiło się pięciu młodzieżowców.

W swoim stylu od samego początku meczu gospodarze prowadzili grę. Już w 14. minucie Polonia objęła prowadzenie. Bartosz Bartkowiak zagrał piłkę do Kacpra Nowaka, a ten nie mógł się pomylić mając przed sobą pustą bramkę i umieścił futbolówkę w siatce. Poloniści za wszelką cenę chcieli wymierzyć następny cios. Kwadrans później przed kolejną szansą stanął Krystian Pawlak, lecz jego uderzenie nie było precyzyjne i piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki gości. W 37 minucie Mikołaj Witkowski zagrał do Bartosza Bartkowiaka i najlepszy strzelec Polonii podwyższył prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i gospodarze schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Stolem próbował zagrozić bramce Polonii, lecz ekipie gości nie udało się złamać defensywy gospodarzy. Biało-niebiesko-bordowi nadal prowadzili grę i kreowali kolejne sytuacje podbramkowe. W 67 minucie strzał Bartosza Bartkowiaka sparował golkiper gości, lecz zrobił to na tyle nieumiejętnie, że Jędrzej Drame skorzystał z błędu bramkarza i Polonia prowadziła już różnicą trzech bramek. W 76 minucie sędzia wskazał na jedenasty metr dla średzkiego zespołu. Rzut karny pewnie wykonał Michał Walczak, który swoim uderzeniem przypieczętował zwycięstwo gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Polonia Środa pokonała Stolem Gniewino 4:0.

- Od pierwszej minuty pokazaliśmy się z dobrej strony. Pewnie kilka elementów moglibyśmy poprawić, natomiast po zwycięstwie 4:0 nie mogę powiedzieć złego słowa, pozostaje tylko się cieszyć. Chłopacy w każdym kolejnym meczu pokazywali jaki w nich drzemie potencjał i za to należy się im ogromny szacunek

– powiedział trener Polonii Środa Wielkopolska.

Polonia na inaugurację sezonu uległa aż 0:6 w wyjazdowym starciu ze Świtem Skolwin, lecz po nieudanym początku nie ma już śladu.

- Wszyscy po meczu w Szczecinie Polonię skreślili. Uważali nas za głównego kandydata do spadku. Zamykamy swoimi wynikami i grą wszystkim usta, a to jest dopiero początek. Przed nami kolejna runda i będziemy pracować tak samo ciężko

– zakończył Paweł Juszczyk.

Unia Swarzędz – Błękitni Stargard (2:1)

Unia Swarzędz również zakończyła rundę jesienną w dobrym stylu, odnosząc zwycięstwo z Błękitnymi Stargard. Od samego początku to goście przeważali, utrzymywali się częściej przy piłce. Podopieczni Tomasza Bekasa próbowali zagrozić bramce rywala grą z kontrataku. W 32 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu.

Po zmianie stron śnieg pokrył w całości murawę i znacznie utrudnił grę. W 60 minucie Maciej Liśkiewicz doprowadził do wyrównania i odkupił swoje winy, ponieważ to on był autorem samobójczego trafienia. W 81 minucie Jan Paczyński wyprowadził „Dumę Swarzędza” na prowadzenie. Podopieczni Tomasza Bekasa mogli podwyższyć prowadzenie, natomiast Adam Borucki nie wykorzystał rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Wynik nie uległ już zmianie i Unici mogli cieszyć się z trzech punktów na własnym terenie.

- Od początku meczu Błękitni spychali nas do defensywy, lecz dzięki szybkiej i składnej akcji przeprowadzonej w 32 minucie zdobyliśmy bramkę i schodziliśmy do szatni w dobrych nastrojach. Po przerwie murawa nie przypominała tej piłkarskiej, ponieważ boisko było pokryte w całości śniegiem. Gol strzelony przez rywali nas nie przybił i potrafiliśmy odpowiedzieć w najlepszy możliwy sposób, zdobywając drugą bramkę. Uważam, że zagraliśmy kolejny solidny mecz, wygraliśmy trzy spotkania pod rząd. Kończymy rundę w bardzo dobrych nastrojach, z myślą o dobrze wykonanej pracy. Teraz czas na zasłużony odpoczynek dla całej drużyny

– powiedział obrońca Unii Swarzędz, Stanisław Jarysz

17. kolejka III ligi

• Unia Swarzędz - Błękitni Stargard 2:1 (Maciej Liśkiewicz 32 (s), Jan Paczyński 81 - Maciej Liśkiewicz 60)
  • Bałtyk Gdynia - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:2 (Kacper Majerz 13, Krystian Szczepaniak 38)
  • Pogoń II Szczecin - Vineta Wolin 3:0
  • Zawisza Bydgoszcz- Sokół Kleczew 4:0 (Wojciech Mielcarek 28, Patryk Urbański 58 (k), Mateusz Oczkowski 66, Piotr Okuniewicz 73)
  • Unia Janikowo - Unia Solec Kujawski0:1
  • Cartusia Kartuzy - Świt Skolwin 1:0
  • Polonia Środa Wielkopolska - Stolem Gniewino 4:0 (Kacper Nowak 15, Bartosz Bartkowiak 38, Jędrzej Drame 68, Michał Walczak 77 (k))
  • Olimpia Grudziądz - Gedania Gdańsk - mecz odwołany z powodu złego stanu boiska
  • KP Starogard Gdański - Jarota Jarocin - mecz odwołany z powodu złego stanu boiska
Rosja, Meksyk czy Korea i Japonia? Na którym turnieju reprezentacja Polski w piłce nożnej miała najładniejsze koszulki?Zobacz galerię trykotów biało-czerwonych podczas mistrzostw Świata --->

W tych koszulkach reprezentacja Polski podbijała mundiale. K...