RYG
Spotkanie Zagłębia II Lubin ze Ślęzą Wrocław stało na wysokim, wyrównanym poziomie. Obie drużyny dzieliło naprawdę niewiele. Wojciech Fryt/Ślęza Wrocław
Sobota okazała się całkiem udanym dniem dla trzecioligowych piłkarzy z Dolnego Śląska. Wszystkie zespoły poza Ślęzą Wrocław, która grała derbowe spotkanie z Zagłębiem II Lubin wywalczyły chociaż jeden punkt.

Z takiego obrotu spraw najbardziej cieszą się w Dzierżoniowie. Tamtejsza Lechia przystępowała do sezonu z pozycji outsidera i pierwsze kolejki potwierdzały ten scenariusz. Dopiero w czwartej serii spotkań udało się zdobywcom Pucharu Polski na szczeblu okręgowym otworzyć dorobek punktowy. Choć po golu Przemysława Oziębały Gwarek Tarnowskie Góry prowadził 1:0, to Lechia nie załamała się i za sprawą Damiana Szydziaka wyrównała stan meczu. Korzystny wynik udało się dowieźć do końca.

Tego nie można z kolei powiedzieć o Ślęzie Wrocław, która jak równy z równym walczyła w derbowym starciu z rezerwami Zagłębia Lubin. Choć to drużyna Adama Buczka miała nieco więcej z gry i przez dłuższy okres kontrolowała jej przebieg, to wrocławianie mieli swoje szanse. W pierwszej połowie próbował Kluzek, w drugiej w poprzeczkę huknął Szymon Lewkot. Bramkarz lubinian nie musiał jednak wyjmować piłki z siatki, a w 88. minucie zrobił to Piotr Szermach, golkiper Ślęzy. Pokonał go rezerwowy, Jakub Ryś, który pięknym uderzeniem z dystansu nie dał Szermachowi żadnych szans.

- Dużo sił włożyliśmy w to spotkanie, niestety nie dało nam to choćby punktu. Nie załamujemy się, jeszcze dużo grania przed nami. Wiemy, że musimy jeszcze wiele poprawić jeśli chcemy mieć większą kontrolę nad meczem - mówił po spotkaniu Kajetan Łątka, kapitan wrocławian.

Na pozostałych boiskach, na których występowały dolnośląskie zespoły, uwagę przyciąga przede wszystkim wynik w Gaci. Foto-Higiena w końcu sięgnęła po trzy punkty, pokonując innego beniaminka, Wartę Gorzów Wielkopolski. Piłkarze z Gaci trzymali swoich kibiców w napięciu do samego końca, gdyż decydująca bramka autorstwa Dominika Wejerowskiego padła w 86. minucie. Do ostatniego gwizdka niepewni punktu byli także zawodnicy Miedzi Legnica i Piasta Żmigród. Tam strzelali doświadczeni - pierwszego gola zdobył Łukasz Garguła, trzeciego dołożył Marcin Garuch. Ale Ruch Zdzieszowice odpowiedział trafieniami w 73. i 77. minucie wyrównując stan spotkania. Ostatecznie doszło do podziału punktów, podobnie jak w Bielsku-Białej, gdzie gol Mateusza Jarosa w 85. minucie dał Piastowi remis z Rekordem.

Ostatnie spotkanie tej serii meczów to zwycięstwo KGHM-u Zanam Polkowice w Kluczborku. Piłkarze Enkleida Dobiego tym samym awansowali na pozycję wicelidera grupy 3. III ligi.

III liga - grupa 3.
Górnik II Zabrze - Stal Brzeg 1:3, Zagłębie II Lubin - Ślęza Wrocław 1:0 (Ryś 88), Miedź II Legnica - Ruch Zdzieszowice 3:3 (Garguła 36, Zieliński 52, Garuch 60 - Sotor 15, Zapotoczny 73, 77), Gwarek Tarnowskie Góry - Lechia Dzierżoniów 1:1 (Oziębała 16 - Szydziak 62), MKS Kluczbork - Górnik Polkowice 0:1, KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Ruch Radzionków 2:1 (Pakuła 2, Jarosz 57 - Piecuch 62), Pniówek Pawłowice Śląskie - Agroplon Głuszyna 5:0 (Morcinek 5, Adamek 33, 88, Prusek 38, Sobczak 82), Rekord Bielsko-Biała - Piast Żmigród 1:1 (Kozina 55 - Jaros 85), Foto-Higiena Gać - Warta Gorzów Wielkopolski 2:1 (Wejerowski 63 k., 86 - Posmyk 75).

Następna kolejka (29.08): Warta - Górnik II, Piast - Foto-Higiena, Agroplon - Rekord, Ruch - Pniówek, Górnik - KS Stilon, Lechia - MKS Kluczbork, Ruch - Gwarek, Ślęza - Miedź II, Stal - Zagłębie II.

Materiał oryginalny: III liga. Ślęza przegrała w Lubinie, pierwsza wygrana Foto-Higieny, przełamanie Lechii - Gazeta Wrocławska