III liga. Ślęza Wrocław straciła punkty na Kłokoczycach

Jakub Guder
Jakub Guder
Piłka Nożna. Zaskakującej porażki doznała Ślęza Wrocław, która na własnym boisku przegrała 0:2 z Foto-Higieną Gać.

Ślęza Wrocław to co roku kandydat do awansu, Foto-Higiena znów bije się o utrzymanie, ale to właśnie drużyna prowadzona przez Waldemara Tęsiorowskiego wywalczyła na Kłokoczycach niespodziewanie trzy punkty.

Wynik spotkania otworzył w 23 min Łukasz Orzechowski. Po stracie bramki Ślęza nie poszła jednak do przodu, a w drugiej połowie straciła kolejnego gola. Wrocławianie w końcówce się odsłonili, a goście czekali na kontratak. Swoją szansę wykorzystali w 85 min, kiedy to wynik spotkania ustalił Jakub Jarzębowski. To była pierwsza porażka Ślęzy w tym sezonie na Kłokoczycach, które do tej pory były trudnym terenem dla rywali.

Cenne zwycięstwo zanotowały rezerwy Miedzi Legnica, które gola na wagę trzech punktów zdobyły w 90 minucie.

III liga - 13. KOLEJKA

Karkonosze Jelenia Góra - Piast Żmigród 0:1 (Stanclik 44), Stal Brzeg - Górnik II Zabrze 0:1 (Wingralek 53), Zagłębie II Lubin - Carina Gubin 1:0 (Adamski 54), Rekord Bielsko-Biała - LKS Goczałkowice Zdrój 2:0 (Wróblewski 11, Nowak 63), Lechia Zielona Góra - Warta Gorzów Wielkopolski 1:0 (Mycan 37), Gwarek Tarnowskie Góry - Miedź II Legnica 0:1 (Vinicius Veneranda 90), Pniówek Pawłowice - Odra Wodzisław Śląski 2:2 (Weis 52, Caniboł 80 - Chiliński 8, Borek 45), MKS Kluczbork - Polonia Bytom 1:2 (Przybylski 87 - Celuch 45, Płonka 74), Ślęza Wrocław - Foto-Higiena Gać 0:2 (Orzechowski 23, Jarzębowski 85)