Marcin Ziółkowski
Pilica Białobrzegi przegrała z Unią Skierniewice 1:4 i zakończyła rundę jesienną III ligi na trzynastym miejscu. archiwum klubowe
III liga grupa 1. Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Unią Skierniewice 1:4 (0:2) w ostatnim tegorocznym spotkaniu w ramach rozgrywek III ligi.

III liga. Wysoka porażka Pilicy Białobrzegi z Unią Skierniewice na koniec rundy jesiennej.

Unia Skierniewice – Pilica Białobrzegi 4:1 (2:0)

Bramki: Sabiłło 23, 36, 90 (karny), Dudziński 58 - Grober 54

Pilica: Adamczyk – Drabik, Walasek, Kencel, Krawczyk (82 Bućko), Michalski, Zawadzki, Grober, Uziębło (75 Niedziela), Winiarski, Stawiarz

Zawodnicy Pilicy Białobrzegi w sobotnim starciu z Unią chcieli się zrehabilitować za zeszłotygodniową porażkę z rezerwami ŁKS-u 1:3. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył w 23 minucie Kamil Sabiłło. W 36 minucie ten sam zawodnik zakończył skutecznie kontratak drużyny Unii i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Jeszcze przed przerwą drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną został ukarany zawodnik gospodarzy Mateusz Stępień.

Druga część spotkania zaczęła się świetnie dla drużyny Pilicy. W 54 minucie gola kontaktowego zdobył Piotr Grober i dał nadzieję na korzystny rezultat. Niestety cztery minuty później Unia podwyższyła prowadzenie na 3:1, a strzelcem bramki był Adrian Dudziński, który pokonał bramkarza Pilicy strzałem z dystansu. W 90 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do jedenastki podszedł Kamil Sabiłło i wykorzystał ją kompletując tym samym hattricka. Ostatecznie Unia pokonała Pilicę 4:1 i zimę spędzi na fotelu wicelidera tabeli. Pilica rundę jesienną zakończyła na trzynastej pozycji z dorobkiem 20 punktów.