III liga. Zima w Kotwicy Kołobrzeg pod znakiem sporych zmian

III liga. Zima w Kotwicy Kołobrzeg pod znakiem sporych zmian

(jak)

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Pomocnik Łukasz Szymański trafił na listę transferową Kotwicy Kołobrzeg.

Pomocnik Łukasz Szymański trafił na listę transferową Kotwicy Kołobrzeg. ©Jacek Wójcik

W przyszłym tygodniu piłkarze Kotwicy Kołobrzeg rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Zespół czeka sporo zmian. Odchodzi spora grupa piłkarzy, a nieoficjalnie także dotychczasowy trener. Znamy już także nazwisko pierwszego zimowego nabytku Biało-niebieskich.
Pomocnik Łukasz Szymański trafił na listę transferową Kotwicy Kołobrzeg.

Pomocnik Łukasz Szymański trafił na listę transferową Kotwicy Kołobrzeg. ©Jacek Wójcik

Kotwica w obecnych rozgrywkach celuje w awans do II ligi. Takie były przynajmniej zamierzenia klubu. Runda jesienna dość mocno zweryfikowała zespół trenera Jana Furlepy. Ósme miejsce w tabeli i strata 10 punktów do prowadzących Lecha II Poznań i Mieszka Gniezno, to sporo poniżej oczekiwań.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to kosztowało posadę zatrudnionego przed sezonem trenera Furlepę. Ma go zastąpić Sławomir Suchomski, prowadzący dotąd inny klub z trzecioligowej grupy II, Górnika Konin (11.
miejsce i 23 pkt po 1. rundzie). Klub z Konina poinformował o rozwiązaniu za porozumieniem stron umowy z 52-letnim Suchomskim, którego zastąpił asystent, Damian Augustyniak. Na stronie internetowej Górnika można przeczytać, że Suchomski ma zostać nowym trenerem Kotwicy. Klub z Kołobrzegu tej informacji dotąd nie potwierdził.

Podobnie jak transferu Dawida Retlewskiego, czołowego zawodnika KP Starogard Gdański (6. zespół tabeli). 26-letni napastnik, wychowanek Chemika Bydgoszcz (grał także m.in. w Bytovii Bytów, Miedzi Legnica, Chojniczance i Rakowie Częstochowa) jesienią strzelił 11 goli, co jest drugim wynikiem w grupie 2. W poprzednim sezonie zdobył aż 20 goli dla Wdy Świecie i KP Starogard. Informację o przejściu Retlewskiego do Kotwicy podał serwis klubu ze Starogardu.

Kotwica opublikowała na razie tylko listę piłkarzy, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubów. Są na niej: Patryk Grejber, Wiktor Witt, Mateusz Czapłygin, Andrzej Łyszyk, Łukasz Szymański, Łukasz Włodarczyk, Daniel Kusztan, Patryk Jakubowski i Piotr Strycharz.

Zobacz także Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin


POLECAMY:

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej