III liga: Zwycięstwa Floty i Świtu. Porażki rezerw Pogoni i Chemika. ZDJĘCIA

Maurycy Brzykcy
O piłkę z prawej walczy Jakub Świder z Chemika Police.
O piłkę z prawej walczy Jakub Świder z Chemika Police. Ariel Szydłowski
Chemik Police i Pogoń II Szczecin przegrały swoje sobotnie spotkania. Lepiej spisała się Flota Świnoujście, która zanotowała ważne zwycięstwo. W niedzielę trzy punkty do swojego dorobku dopisał również w efektowny sposób Świt Szczecin.

Chemik Police spada z III ligi - to wiemy już od kilku kolejek. Ekipa trenera Mariusza Szmita nie ma już szans na wydostanie się ze strefy spadkowej, mimo tego, że do rozegranie jest jeszcze siedem spotkań i 21 punktów do zdobycia. Nie można jednak odmówić policzanom walki o punkty w każdym spotkaniu.

W meczu na własnym boisku z Unią Swarzędz, gospodarze zaczęli od straty gola w 15. minucie pojedynku. Bramka padła po strzale głową i podaniu z rzutu rożnego. Chemik wyrównał w 40. minucie. Po indywidualnej akcji bramkę na 1:1 zdobył Dominik Dąbrowski, który odebrał piłkę zawodnikowi Unii wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał golkipera Unii. Chwilę później żółtozieloni powinni wyjść na prowadzenie. Jednak doskonałej okazji nie wykorzystał Kuba Świder, który zamiast strzelić do pustej bramki po błędzie bramkarza gości zdecydował się na podanie i obrońca Unii zażegnał niebezpieczeństwo. Po niemal godzinie gry goście znowu byli na prowadzeniu po strzale z rzutu karnego (faulował Palej). W 78. minucie Unia ustaliła wynik spotkania po kontrataku.

Chemik Police - Unia Swarzędz 1:3 (1:1)
Bramki: Dąbrowski (40) - Łopatka (15), Barabasz (58-karny), Paczyński (78).
Chemik: Brzozowski - Palej (65 Chyrek), Kosacki, Siluk (80 Kamiński), Klimkowicz, Jakubiak, Michałowski, Data (60 Szala), Dąbrowski (75 Chmielowiec), Midzio.

Flota rewelacyjnie rozpoczęła ważny mecz w Wejherowie. Już w 3. minucie po olbrzymim zamieszaniu, które powstało po wrzucie z autu, do siatki gospodarzy trafił Łukasz Kopeć strzałem z kilkunastu metrów. W 20. minucie strzelec gola zamienił się w asystenta. Obsłużył idealnie Grzegorza Tarasewicza i było 2:0. W 24. minucie Flota zmuszona była zmienić bramkarza, gdyż Daniel Kusztan w początkowych minutach nabawił się kontuzji. Gospodarze wrócili do meczu na 5 minut przed jego końcem po bramce Przemysława Trytki, ale Flota punktów nie straciła. Gryfa dobił w doliczonym czasie gry Damian Staniszewski, dla którego jest to dopiero pierwszy gol w tym sezonie.

Gryf Wejherowo - Flota Świnoujście 1:3 (0:2)
Bramki: Trytko (85) - Kopeć (2), Tarasiewicz (20), Staniszewski (90).
Flota: Kusztan (24 Gądek) - Kołat, Szewczuk, Stasiak, Wiejkuć, Helt, Adamski (62 Kuzio), Kopeć (62 Peda), Tarasewicz (83 Staniszewski), Prawucki, Iskra (81 Bedliński).

Rezerwy Pogoni grały w Toruniu. Gol dla Elany już w 4. minucie spotkania ustawił cały pojedynek. Rezerwiści próbowali odrobić straty, ale tak, jakby oczekiwał tego trener Paweł Ozga. - Uważam, że był to jeden z naszych najsłabszych meczów w tym roku. Dzień meczowy powinien być dla chłopaków świętem, a dzisiaj był po prostu kolejnym dniem w robocie - mówił po meczu trener Pogoni II w rozmowie z oficjalną stroną Akademii.- Traktuję ten mecz jako dużą nauczkę. Może to źle zabrzmi, ale lepiej taki mecz przegrać, niż szczęśliwie zremisować i udawać, że nic złego się nie stało. Dla rozwoju chłopaków ta lekcja będzie bardzo cenna - podsumowuje trener Ozga.

Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 1:0 (1:0)
Bramka: Stawski (4).
Pogoń: D. Krzysztofek - Pach, Wawrzynowicz, Balcewicz (71 Kuzko), Kwiecień - Ława (73 Jałoszyński), M. Łęgowski - Maćkowski, Cybulski (58 Lis), Kuśmierek (46 B. Krzysztofek) - Turski (63 Martyn).

GKS Przodkowo - Świt Szczecin 1:5 (0:2)
Br**amki: Nagamatsu (18), Krawiec (44), Ładziak (55-karny), Sareło (77), Kapelusz (86).