1

ACF Fiorentina

4

3 1 połowa

• Maestria, perfekcja, klasa. Te cechy nie są na wyrost, a całkowicie oddają postawę Violi w dzisiejszym spotkaniu. Goście nie przestraszyli się lidera i skutecznie dążyli do celu, a szybka zaliczka z pierwszej odsłony (oraz gra w przewadze przez godzinę) przyczyniły się do jego osiągnięcia. Inter praktycznie nie istniał, a bramkę zawdzięcza ospalej grze bramkarza rywali.

Jakub Błaszczykowski nie błyszczał, lecz rozegrał solidne zawody. Pokazywał się na pozycji (nie zawsze jednak dostawał piłkę, koledzy woleli długo wymieniać się podaniami), zanotował parę przechwytów i dobrych podań...Trzeba pamiętać, że po urazach nie jest jeszcze w pełni sił. Cieszy jednak fakt, że zaczyna mecz w wyjściowym składzie. Zobaczymy jak będzie dalej, bo już niedługo bardzo ważne mecze reprezentacji w el. EURO 2016. A Kuba jest bezcenny dla Biało-czerwonych.

Relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net. Dobranoc

• Tak padały bramki na Stadio Giuseppe Meazza

• Koniec spotkania! Fiorentina demoluje na Stadio Giuseppe Meazza Inter Mediolan aż 4:1, a pierwsze trzy bramki strzeliła w nieco ponad 20 minut!

• Dwie minuty doliczone. A goście mają aut na wysokości pola karnego niebiesko-czarnych.

• Marcos Alonso zdołał jeszcze obejrzeć żółtą kartkę za przetrzymywanie za koszulkę Icardi'ego.

• GIlberto przedzierał się prawą flanką. Skutecznie powstrzymał go Brozović

• Ranocchia wślizgiem przeciął podanie Alonso adresowane w pole karne do Ilicicia. Rzu rożny. Centrostrzał Fernandeza nie sprawił problemów Handanoviciowi.

• Trzeci gol Nikoli Kalinicia na Stadio Giuseppe Meazza.

• Handanović z problemami paruje strzał Kalinicia! Rzut rożny dla gości.

• Matias Fernandez zastępuje Milana Badelja.

• Gary Medel skosił rywala jak trawę na wiosnę. Słuszna żółta kartka, z którą nie zgadza się zawodnik Interu.

• Ranocchia sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kalinicia! Obrońca Interu powinien powinien dostać czerwoną kartkę! Sędzia... podyktował rzut wolny dla gospodarzy!

• Marcelo Bozović melduje się na murawie. Zastępuje Fredy'ego Guarina.

• Długie podanie do Kalinicia, który po opanowaniu piłki zagrał do wbiegającego w pole karne do Ilicicia. Ten zapędzony w narożnik pola bramkowego odegrał do Chorwata, a ten umiejętnie dostawiając nogę dobija Inter i notuje swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu.

• GOL, HATTRICK NIKOLI KALINICIA!!!

• Gilberto Junior zastępuje Facundo Roncaglię, który opuścił murawę na noszach.

• Roncaglia nie podnosi się z murawy. To wygląda na uraz mięśniowy. Przerwa w grze.

• Icardi chciał uruchomić Palacio podaniem, ale na drodze stanął Rodriguez.

• Tomović dostał dobre podanie i zdecydował się na strzał z ok. prawego narożnika pola karnego. Posłał piłkę w sam środek bramki czym ułatwił Handanoviciowi w interwencji.

• Dla Jakuba Błaszczykowskiego zakończył się występ w dzisiejszym spotkaniu. Dobra godzina z kilkuminutowym okładem, ale musi ustąpić miejsca Nenadowi Tomoviciowi.

• Nikola Kalinić trochę przesadził z agresją w walce o piłkę. Dodatkowo zagrał ręką.

• Dalekie podanie na wolne pole do Alonso, który nie poradził sobie Santonem. Ostatecznie Handanović wznawia grę z "piątki".

• Goście cały czas klepią, ale od momentu utraty bramki czynią to na wyższym biegu.

• Gol na raty Mauro Icardi'ego

• Jonathan Babiany zastępuje niewidocznego Ivana Perisicia.

• Wyjście Tatarusanu w zwolnionym tempie do miękkiego dośrodkowania Tellesa. Icardi strzałem głową uprzedził Rumuna, ale trafił w słupek. Dobitka z bliska była już skuteczna.

• GOL, MAURO ICARDI!!!

• Medel przechwycił piłkę przed własnym polem karnym. Od razu zagrał na wolne pole do Palacio, który został sfaulowany w pobliżu lewego narożnika pola karnego.

• Alonso podłączył się do akcji ofensywnej i znajdując się przed polem karnym gospodarzy spokojnie wycofał piłkę do Valero na 25. metr.

• Dalekie podanie na Kalinicia z własnej połowy. Handanović wyjściem pod linię 16. metra chwyta piłkę przed Chorwatem.

• Pierwsze gwizdy na Stadio Giuseppe Meazza.

• Fiorentina zaprosiła na własną połowę rywali i dalej klepali. Piłkarze Interu nawet nie zamierzali biegać za piłką.

• Dobry przerzut na lewą stronę do Alonso, który od razu posłał piłkę w pole karne Interu. Tam górą byli obrońcy gospodarzy.

• Handanović broni płaskie, plasowane uderzenie Badelja z 20 metrów.

• Goście wymieniali podania przez ponad 2.5 minuty. Złe podanie Kalinicia i kontra Interu, która została przerwana tuż za linią środkową.

• Gospodarze zamknięci w hokejowym zamku. Ranocchia przeciął podanie adresowane do Kalinicia.

• Fiorentina rozpoczyna drugie trzy kwadranse!

• Andrea Ranocchia ma za zadanie uzupełnić lukę w obronie po czerwonej kartce Mirandy. Zmienia bezbarwnego Kondogbię.

• Wracamy na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie. Inter przegrywa z Fiorentiną 0:3 i przez całą drugą odsłonę będzie grać bez Mirandy. Będzie na pewno jedna zmiana w ekipie gospodarzy.

• Ależ zimny prysznic dostają gospodarze! Zaczęło się już w drugiej minucie przy dość dyskusyjnym faulu Handanovicia na Kaliniciu. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Ilicić i Fiorentina nabrała takiej pewności siebie, że dołożyła jeszcze dwa trafienia. Inter nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę.

Jakub Błaszczykowski nie grał pierwszych skrzypiec, ale przy akcji Ilicicia skutecznie skupił na sobie 2-3 rywali, przez co Słowieniec mógł uderzyć (a Kalinić z bliska posłał piłkę do siatki).

Czarę niebiesko-czarnej goryczy przelała jeszcze czerwona kartka Mirandy.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Po doliczeniu minuty Antonio Damato kończy pierwszą odsłonę. W hicie 6. kolejki Serie A Inter przegrywa do przerwy aż 0:3 z Fiorentiną!

• Ostre wejście "sankami" Guarina w nogę Valero. Sędzia bez wahania pokazał Kolumbijczykowi żółtą kartkę.

• Astori dalekim wybiciem z własnego pola karnego wyjaśnia sytuację. Jednak piłka trafiła pod nogi Valero, którego uderzenie zza "szesnastki" było dalekie od ideału. Handanović od bramki.

• Kondogbia ogląda żółty kartonik za faul na prawej stronie.

• Kondogbia fauluje Ilicicia na prawej stronie.

• Rzut wolny dla Interu z lewej strony. Za krótkie dośrodkowanie Tellesa i piłka pada łupem obrony Fiorentiny.

• Tatarusanu, co on zrobił?! Dostał piłkę od obrońcy i chciał od razu ją wybić. Tak nieczysto w nią trafił, że ta przeturlała się tuż obok dalszego słupka jego bramki!

• Ta interwencja kosztowała Joao Mirandę otrzymaniem czerwonej kartki

• Kondogbia szukał prostopadłym podaniem Perisicia w polu karnym Fiorentiny. Nie znalazł go - górą obrońcy gości.

• Oślepiany laserem Valero odpuścił wykonanie rzutu wolnego i spróbował szczęścia Alonso. Trafił w mur.

• Czerwona kartka dla Joao Mirandy! Musiał ratować zespól przed utratą czwartej bramki faulując Ilicicia 25. metrów od bramki A że był ostatnim obrońcą, to decyzja arbitra nie mogła być inna!

• Ilicić szarżował na bramkę Interu! Zamiast podać do Kalinicia lub poczekać na nadbiegającego Jakuba Błaszczykowskiego chciał sam zakończyć akcję. Stracił piłkę przed polem karnym Interu.

• Valero ostro potraktowany przez Guarina. Sędzia mógł, a właściwie powinien, sięgnąć do kieszonki, w której ma kartki.

• Dublet Kalinicia! Najpierw dobił strzał Ilicia...

... potem wykorzystał podanie Valero

• Telles zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego z ok. prawego narożnika pola karnego. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Alonso (nazwisko zobowiązuje) urwał się lewą stroną zagrywając najpierw piłkę obok zdezorientowanego Santona, a potem zagrał płasko w pole karne do Kalinicia, który na wślizgu skierował piłkę do siatki!

• GOL, NIKOLA KALINIĆ!!!

• Rzut rożny dla Violi. Gospodarze jednak poradzili sobie z zagrożeniem.

• Inter w szoku! W pięciu spotkaniach Serie A stracił tylko jedną bramkę. W nieco ponad kwadrans meczu z Fiorentiną Handanović już dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki!

• Ilicić złamał akcję na 25. metrze i huknął lewą nogą na bramkę! Handanović wyciągnął się jak struna by sparować piłkę, ale do opadającej świecy dopadł Kalinić, który z bliska skierował ją do siatki!

• Tatarusanu czubkiem buta zatrzymał piłkę zmierzającą do siatki po uderzeniu Mirandy z bliskiej odległości. Jednak Brazylijczyk był na spalonym.

• Ilicić znowu skoszony równo z trawą przez Felipe Melo. Po krótkiej przerwie gra została wznowiona, co chcieli wykorzystać gospodarze. Palacio wywalczył rzut rożny.

• Trochę przeciągnięte dośrodkowanie Jakuba Błaszczykowskiego w pole karna na Kalinicia. Niedokładne zagranie, ale Badeljowi udało się przejąć bezpańską piłkę i strzelił obok bramki Handanovicia.

• Gol Josipa Ilicicia z rzutu karnego

• Badelj leży na murawie po starciu z Felipem Melo. Brazylijczyk umiejętnie zastawił piłkę i przypadkowo trafił ręka w twarz rywala.

• Zdaniem liniowego Palacio był na spalonym.

• Kalinić skutecznie powstrzymany przed polem karnym Interu. Dobry początek meczu, na miarę hitu Serie A. Oby tak dalej.

• Tatarusanu bez trudu łapie piłkę po strzale Kondogbii

• Gospodarze próbują szybko odpowiedzieć. Ich atak został zatrzymany przed polem karnym Fiorentiny.

• Mocne uderzenie Słoweńca w stronę lewego górnego rogu. Handanović wyczuł intencję strzelca, ale nie sięgnął piłki.

• Jeszcze Handanović został upomniany żółtą kartką.

• JOSIP ILICIĆ NIE MYLI SIĘ!

• Zdaniem sędziego Handanović sfaulował w polu karnym Kalinicia! Rzut karny dla Fiorentiny!

• Atak Interu nieskuteczny. Tatarusanu spokojnie wznawia grę.

• Losowanie stron: Icardi vs. Rodriguez. Inter - Fiorentina

Górą kapitan Interu i to gospodarze zaczynają spotkanie!

• Obie "jedenastki" są już na murawie! Z głośników rozbrzmiewa hymn Interu. Inter - Fiorentina

• Na wszystkich szczeblach rozgrywek obie ekipy mierzyły się 40 razy. Bilans jest zdecydowanie po stronie gospodarzy, którzy wygrali aż 22 mecze. Zanotowano po 9 remisów i tyle samo z boiska zwycięscy piłkarze Fiorentiny. Biorąc pod lupę ostatnie pięć spotkań, to trzykrotnie wygrywała popularna Viola (w tym dwa ostatnie pojedynki), a dwukrotnie górą byli piłkarze z Mediolanu.

Jak będzie dzisiaj? Jaką dzisiaj zaprezentuje się Jakub Błaszczykowski? Komentarze są do Waszej dyspozycji

• Sędzią głównym jest 43-letni Antonio Damato. Na liniach będą mu pomagać Riccardo Di Fiore oraz Giuseppe De Pinto. Sędzią technicznym jest za to Gianluca Cariolato.

• Filip Kliber przygotował zapowiedź spotkania na szczycie Serie A. Inter - Fiorentina LIVE! Drużyna Błaszczykowskiego walczy o kolejne zwycięstwo

• I rezerwowi Interu Mediolan: Jonathan Babiany, Marcelo Bozović, Juan Pablo Carrizo (bramkarz), Federico Dimarco, Assane Demoya Gnoukouri, Juan Jesus, Adam Ljajić, Rey Manaj, Martin Montoya, Yuto Nagatomo, Rodrigo Palacio, Andrea Ranocchia.

• Pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Khouma Babacar, Filippo Bernardeschi, Matias Fernandez, Luca Lezzerini (bramkarz), Gilberto Junior, Ante Rebić, Giuseppe Rossi, Luigi Sepe (bramkarz), Mario Suarez, Nenad Tomović, Joan Verdu.

• Znamy wyjściowe składy obu ekip! W "jedenastce" gospodarzy będzie grał Jakub Błaszczykowski, którego występ będziemy bacznie obserwować!

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z pojedynku lidera z trzecią drużyną ligi włoskiej.

• Szósta kolejka Serie A obfituje w topowe spotkania. Mieliśmy m.in. pojedynek Napoli z Juventusem, a dzisiaj na deser mamy pojedynek Interu Mediolan z grupowym rywalem Lecha w Lidze Europy, czyli Fiorentiną.