• Koniec meczu. Iran remisuje z Portugalią 1:1.

• Szybka akcja Iranu i Amiri w boczną siatkę.

• Karim Ansarifard pewnie wykonuje rzut karny.

• Rzut karny dla Iranu po zagraniu ręką Cedrica Soaresa

• Aż sześć minut doliczonych do drugiej połowy. Najpierw interwencja VAR.

• Kolejne kontrowersje. Tym razem Irańczycy zgłaszają zagranie jednego z rywali ręką.

• Pewna interwencja bramkarza Iranu po dośrodkowaniu z jego pole karne,

• Ostatnie minuty niewiele dzieje się na boisku w Sarańsku. Sporo gry w srodku pola, brak sytuacji po którejkolwiek ze stron.

• Joao Moutinho zastąpił Joao Mario.

• Po długim namyśle sędzia pokazał Cristiano Ronaldo żółtą kartkę.

• Jeden z Irańczyków padł po starciu z Ronaldo. Potrzebny VAR

• Ronaldo ruszył z kontrą, ale Irańczycy na chwilę oddalili atak. W końcu strzał Adriena Silvy. Uderzenie nad poprzeczką.

• Ofensywna zmiana w Iranie. Za defensywnego pomocnika Saeida Ezatolahiego Karim Ansarifard.

• Ebrahimi zatrzymał wchodzącego w pole karne lewą stroną Ronaldo.

• Mohammadi odebrał piłkę rywalom i popędził z kontratakiem. Zatrzymany na połowie rywala.

• Ghoddos znalazł się z piłką w okolicach linii pola karnego i niepilnowany uderzył obok bramki.

• Roszada również w Iranie. Saman Ghoddos w miejsce Alirezy Jahanbakhsha

• Ricardo Quaresma już poza boiskiem. Zastąpił go Bernardo Silva

• Portugalia stawia na atak pozycyjny, ale jak na razie nie przynosi jej to efektów.

• Portugalia wciąż przy piłce i wciąż w ataku. Ronaldo zakręcił rywalami na prawym skrzydle. Strzał obok bramki.

• Ricardo Quaresma do bramki dopisuje sobie żółtą kartkę.

• Quaresma na prawym skrzydle przewrócony i długo leży na murawie. Bez reakcji arbitra.

• Portugalia przeważa w posiadaniu piłki, dużo czasu spędza na połowie przeciwnika. Dośrodkowania w pole karne są jednak konsekwentnie wybijane przez Iran.

• Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Azmoun. Niecelne uderzenie głową.

• Kapitalne wejście wślizgiem Pepe zahamowało kontratak Iranu prawym skrzydłem. Czas na korner.

• Ehsan Haji Safi od razu zmieniony. Na boisku Milad Mohammadi

• Żółta kartka również dla Ehsana Haji Safi

• Sardar Azmoun z żółtą kartką za dyskusje.

• Cristiano Ronaldo podszedł do jedenastki, lecz jego intencje wyczuł Ali Bieranvand i obronił tę jedenastkę!

• Ronaldo padł w polu karnym. Potrzebna pomoc VAR-u.

• Portugalia utrzymuje się przy piłce na połowie Iranu. Wymienia podania, ale tak jak w pierwszej połowie tak i teraz nie może przebić sie pod pole karne.

• Prawą stroną próbowali Portugalczycy, ale tym razem nawet Quaresma nie był w stanie nic zdziałać.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Koniec pierwszej połowy. Portugalia prowadzi 1:0 i w tej chwili jest liderem grupy B

• Portugalia dłużej utrzymuje się przy piłce i wymienia podania na połowie przeciwnika. Tempo gry nieco spadło po golu.

• Aż trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• GOL! Ricardo Quaresma efektownym strzałem sforsował defensywę Iranu. Uderzył schodząc z prawego skrzydła, sprzed pola karnego.

• Irańczycy nieśmiało próbują przebić się lewym skrzydłem. Od początku meczu właśnie tutaj Portugalia zostawia im najwięcej miejsca.

• Iran coraz częściej wychodzi z własnej połowy i atakuje bramkę Portugalii. Wciąż jednak brakuje klarownych strzałów. Podobnie zresztą po drugiej stronie boiska.

• Ronaldo widząc że od dłuższego czasu jego ekipa nie może przebić się pod bramkę Iranu, uderzył z dystansu. Celnie, ale lekko.

• Amiri podał w pole karne, lecz brak dokładności sprawił, że piłkę wybili Portugalczycy.

• Wrzutkę w pole karne Iranu odebrał irański golkiper. Portugalia ma problem z wykreowaniem sobie strzeleckich sytuacji

• Ezatolahi uderzał głową na bramkę Portugalii. Celne uderzenie wyłapane przez Rui Patricio.

• Irańczycy trzema podaniami znaleźli się pod polem karnym Portugalii. Raphael Guerreiro na wślizgu. Żółta kartka.

• Fonte zderzył się w powietrzu z jednym z rywali i mamy teraz kolejną przerwę w grze.

• Quaresma ruszył prawym skrzydłem, lecz wywalczył jedynie rzut rożny.

• Sporo podań w środku pola. Portugalia od kilku minut utrzymuje się przy piłce, ale nie jest w stanie przedostać się pod bramkę rywala.

• Na spalonym złapany Andre Silva. Podawał mu Ronaldo.

• Rui Patricio odważnie wyszedł z bramki i powstrzymał Iran przed wyjściem z kontratakiem. Ucierpiał podczas interwencji.

• Bezpośredni strzał na bramkę Portugalii. Niecelne uderzenie i od bramki Portugalia

• Adrien faulował na własnej połowie i Iran stanie przed rzutem wolnym.

• Dośrodkowanie pod bramkę Iranu łatwo wybite. Przy piłce utrzymali się jednak Irańczycy. Kilka podań na połowie przeciwnika - to tyle co udało im się osiągnąć.

• I czwarty w tym meczu rzut rożny dla Portugalii. Pepe pilnowany przez rywali wybił piłkę za linię końcową.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego przyniosło nieco zamieszania pod bramką Iranu, ale tym razem bez strzału.

• Faul na połowie Iranu i rzut wolny dla Portugalii. Ronaldo trafił w mur.

• Quaresma zagrał z rogu na bliższy słupek. Będzie kolejny korner

• Kolejna wrzutka Portugalii z prawej strony. Nikt nie zdołał jednak do niej dojść. Wybita na korner.

• Długie dośrodkowanie pod bramkę Iranu nie zaskoczyło defensorów Iranu i ci bez problemu przejęli piłkę.

• Irańczycy próbowali przebić się lewym skrzydłem, ale koniec końców górą defensorzy Portugalii.

• Silva stracił piłkę na lewym skrzydle. Irańczycy dobrze zbierali się w obronie. Do czasu. Jedno nie porozumienie i do futbolówki doszedł Joao Mario. Strzał nad bramką.

• Amiri delikatnie uderzył po kontrataku. Nie było ani celności ani nawet mocy.

• Portugalia praktycznie nie opuszcza połowy Iranu, ale ma spore kłopoty ze zbliżeniem się w okolice pola karnego. Iran czeka na kontry.

• Gra toczy się na połowie Iranu, ale to Irańczycy dłużej przy piłce. Obrońcy wymieniają podania, Portugalia usiłuje przejąć futbolówkę

• Ronaldo przejął piłkę w polu karnym i bez zwłoki uderzył na bramkę. Udana interwencja golkipera Iranu.

• Irańczycy przejęli piłkę i gra toczy się w środku pola. Na razie powolne rozegranie piłki.

• Już pierwszy gwizdek. Raphael padł na ziemię po starciu z jednym z rywali. Będzie rzut wolny dla Portugalii

• Portugalczycy rozpoczęli od środka.

• Strony rozlosowane, zawodnicy gotowi. Za moment zaczynamy

• Pamiątkowe zdjęcia już zrobione. Arbiter z Paragwaju przywitał się z dzisiejszymi kapitanami: Ehsanem Hajim Safim i Cristiano Ronaldo.

• Portugalia jeszcze nigdy w meczu o stawkę nie przegrała z Iranem. Czy na naszych oczach zostanie napisana nowa historia?

• To szczególne spotkanie dla selekcjonera Iranu Carlosa Queiroza. Zanim objął aktualne stanowisko Portugalczyk prowadził kadrę właśnie Portugalii.

• Czas na tradycyjne hymny. Najpierw hymn Iranu, później usłyszymy także hymn Portugalii.

• Arbiter z Paragwaju wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Stadion w Sarańsku gotowy na mecz o najwyższą stawkę

• Stawką dzisiejszych meczów jest nie tylko awans do następnej rundy, ale łatwiejszy rywal w 1/8. Ten kto ostatecznie uplasuje się na pierwszym miejscu w grupie B zmierzy się z Rosją, drugi zawalczy ze znacznie groźniejszym Urugwajem.

• Już za moment start ostatniej kolejki mundialowych rozgrywek w grupie B. O awans do fazy pucharowej walczą jeszcze Hiszpania, Portugalia oraz Iran. Ostatnie dwie ekipy o miejsce w 1/8 zawalczą w bezpośrednim pojedynku.

Bartosz Głąb

Iran - Portugalia LIVE! Nawet potrójne krycie nie zatrzyma Ronaldo

Iran - Portugalia LIVE! Nawet potrójne krycie nie zatrzyma Ronaldo ©Bartek Syta

Mecz Iran - Portugalia ONLINE. W ostatniej kolejce rozgrywek w grupie B mistrzostw świata reprezentacja Iranu zmierzy się w Sarańsku z reprezentacją Portugalii. Oba zespoły mają wciąż szansę na awans do 1/8 finału, ale zdecydowanie większe daje się aktualnemu mistrzowi Europy.

Mecz Iran - Portugalia ONLINE

Reprezentacja Portugalii na turnieju w Rosji zdobyła do tej pory cztery bramki - wszystkie autorstwa Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w obu poprzednich spotkaniach otwierał wyniki spotkań już w 4.
minucie gry. Reprezentacja Iranu na początku dzisiejszego spotkania musi być więc niezwykle czujna. Dla samego Ronaldo będzie to również okazja, by podreperować swój dorobek strzelecki, ponieważ w ostatnich dniach w klasyfikacji strzelców dogonił go już Romelu Lukaku, a przegonił Harry Kane.

Oba poprzednie pojedynki dla reprezentacji Portugalii były niezwykle ciężkie. W pierwszym meczu z Hiszpanią mieliśmy do czynienia z niezwykle wyrównanym pojedynkiem na topowym poziomie. Nieznacznie przeważała reprezentacja "La Roja", jednak Ronaldo swoich geniuszem poprowadził swoją drużynę do zdobycia jednego punktu. W drugim spotkaniu przeciwko Maroku Portugalczycy zdobyli szybko bramkę i oddali inicjatywę, jednak rywal nie potrafił tego wykorzystać, a zespół z Europy prezentował świetną grę w defensywie.

Dzisiaj przeciwnikiem Portugalczyków będzie reprezentacja Iranu. Jej piłkarze zagrali niemal perfekcyjne spotkanie przeciwko Hiszpanii. Prawie, bo ostatecznie przegrali, ale naprawdę imponowali walecznością i tym, że przez długą część spotkania potrafili grać z Hiszpanią jak równy z równym. W tamtej batalii również zadecydował geniusz jednego zawodnika, bo do bramki Irańczyków trafił Diego Costa, który wtedy zdobył już trzecią bramkę na turnieju. Wcześniej Iran wygrał z reprezentacją Maroka 1:0 po samobójczym trafieniu w doliczonym czasie meczu.

Mimo że dzisiaj faworytem jest Portugalia, to nie skreślalibyśmy do końca Iranu, który właśnie już z Hiszpanią pokazał, że potrafi stawić czoło dużo wyżej notowanemu przeciwnikowi. Spotkanie w Sarańsku powinno przysporzyć wielu emocji, a Portugalia nie będzie miała łatwej przeprawy.

MŚ 2018: Kto wygra mecz Iran - Portugalia?

PRZEWIDYWANE SKŁADY na mecz Iran - Hiszpania

Iran: Beiranvand - Hajfasi, Pouraliganji, Hosseini, Rezaeian - Ezatolahi, Ansarifard, Ebrahimi, Amiri, Jahanbakhsh - Azmoun;

Portugalia: Rui Patricio - Guerreiro, Jose Fonte, Pepe, Soares - Fernandes, Moutinho, Carvalho, Bernando Silva - Ronaldo, Guedes.

SĘDZIAEnrique Caceres (Paragwaj) - od 2010 roku arbiter paragwajski arbiter międzynarodowy pochodzenia argentyńskiego. Turniej w Rosji jest dla niego pierwszą imprezą rangi mistrzostw świata. Wcześniej prowadził spotkania Copa America 2015 i 2016.

MECZE NA MUNDIALU

IRAN
Hiszpania - Iran 0:1 (54'Costa)
Maroko - Iran 0:1 (95'Bouhaddouz [s.])

PORTUGALIA
Portugalia - Maroko 1:0 (4'Ronaldo)
Portugalia - Hiszpania 3:3 (4'44'88'Ronaldo, - 24',55'Costa, 58'Nacho)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA

17.06.2016r. Portugalia - Iran 2:0 (Mistrzostwa Świata w Niemczech)

Mecz Iran - Portugalia TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania grupy "B" mistrzostw świata Iran - Portugalia od 19:50 przeprowadzi TVP2 HD, TVP Sport HD i TVP 4K. Mecz skomentują Jacek Jońca i Mirosław Trzeciak. Studio przedmeczowe rozpocznie się o 19:30, a gośćmi Macieja Kurzajewskiego będą Jan Tomaszewski, Hermes, Paweł Golański i Tomasz Frankowski. Relacja LIVE w GOL24.pl.