Tomasz Bochenek
Orzeł Piaski Wielkie broni się przed spadkiem
Orzeł Piaski Wielkie broni się przed spadkiem Andrzej Wiśniewski
W meczu 28. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi Clepardia Kraków przegrała z Orłem Piaski Wielkie 1:3. Gospodarze przez ponad 70 minut prowadzili, ale po nieudanej końcówce wciąż nie mogą być pewni utrzymania.

Clepardia objęła prowadzenie już w 2 min, kiedy po wykopie jej bramkarza piłkę zagrał głową Michalski, a Kawa z bliska pokonał Kunka.

- Później dwie okazje miał Próchno, raczej stuprocentowe. Zwlekał jednak z oddaniem strzału - relacjonuje Jan Miczek, kierownik drużyny gospodarzy.

Goście wyrównali w 75 min po ładnym uderzeniu Kreta z ok. 20 m, po czym poszli za ciosem. Prowadzenie dał im Kozieł strzałem w dalszy róg, a kropkę nad "i" postawił Sosnowski.

Orzeł i tak wciąż jest jednak w trudnym położeniu, bo nadal zajmuje 13., spadkowe miejsce w tabeli. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.

Clepardia Kraków - Orzeł Piaski Wielkie 1:3 (1:0)**Bramki: 1:0 Kawa 2, 1:1 Kret 75, 1:2 Kozieł 82, 1:3 Sosnowski 90. Clepardia: T. Sajdak - Bąk, Kowalczyk, Mierzwa, P. Sajdak - Kupiec, Kawa, Próchno (80 Marek), Bosak, Kania (75 Błasiak) - Michalski (56 Mączyński). Orzeł: Kunek - Zabzdyr (46 Strojek), Kret, Wolak, Jurek (75 Kutrzeba) - Kapera, Śliski, Uwakwe (46 Wajda), Sosnowski (90 Lepiarz), Szczytyński - Kozieł (90 Mółka). Sędziował: Paweł Gądek (Tarnów). Żółte kartki: Kozieł, Kret, Wajda, Kunek, Sosnowski. Widzów**: 100.

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: IV liga: Clepardia Kraków - Orzeł Piaski Wielkie. Do 75 minuty było 1:0. A potem padły trzy gole - Dziennik Polski