IV liga małopolska. Zwycięstwa Słomniczanki i LKS Jawiszowice (24.09.2022)

Tomasz Bochenek
IV liga małopolska. W sobotę 24 września rozegrano osiem spotkań 10. kolejki sezonu 2022/2023. Co zdarzyło się w meczach Dalin Myślenice - LKS Jawiszowice i Słomniczanka - Barciczanka? Jakie wyniki padły na innych stadionach? Przedstawiamy poniżej.

Dalin Myślenice – LKS Jawiszowice 1:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Radomski 20, 0:2 Korczyk 28, 0:3 Radomski 39, 1:3 Górecki 50, 1:4 Frączek 90.
Dalin: Wyroba – Chochlinski (46 Cienkosz), Stawarczyk, Kowalski (85 Stelmach), Biel (75 Tokarz) – Górecki, Jędrzejowski (65 Malisz), Reczulski, Kałat, Gunia – Sobala.
Jawiszowice: Homelko – Liszka, Pitry, Radomski, Kocemba – Barański (70 Sitko), Czaicki, Frączek, Hałat, Gąsiorek (46 Dziedzic) - Korczyk (85 Hankus).
Sędziował: Jonatan Vallejos (Kraków). Żółte kartki: Górecki – Kocemba, Sitko, Liszka. Widzów: 100.

Budowę tego zwycięstwa rozpoczął Radomski, strzałem z rzutu wolnego. Stoper Jawiszowic w I połowie zdobył jeszcze jedną bramkę – która też padła po wolnym, tyle że rozegranym (Hałat zagrał do Pitrego, ten idealnie podał Radomskiemu). W międzyczasie Korczyk sprowokował młodego golkipera Dalinu do błędu, który wykorzystał.

Do przerwy było więc 0:3. Ataki myśleniczan dały im tylko jednego gola, a ostatnie słowo i tak należało do gości – celnie zagłówkował Frączek.

Słomniczanka – Barciczanka 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Handzlik 50 karny, 2:0 Kamiński 78.
Słomniczanka: Poźniak – Jurzec, Michalec, Kosakowski, Filipek - Wibson (75 Nowak), Kołton, Kamiński, Handzlik (90 Grudnik), Ochman (85 Ł. Feret) - Głowa (60 Zagrodzki).
Barciczanka: Mrózek – Łukasik, Ciężobka, Gryźlak (58 Miechurski) - Martuszewski, Varela (80 Tarasek), Krupa (46 Zawiślan), Maślejak, D. Basta (46 Tokarz) - Salamon (46 Oleksy), Korzym.
Sędziował: Szymon Zamarlik (Oświęcim). Żółte kartki: Poźniak, Głowa, Kamiński, Kosakowski, Nowak, Grudnik – Salamon, Gryźlak, Korzym. Widzów: 100.

Goście nie wykorzystali w I połowie szans do objęcia prowadzenia. A pięć minut po przerwie sędzia podyktował karnego, oceniając, że Gryźlak sfaulował Kamińskiego (barciczanie protestowali, ich zdaniem przewinienia nie było). „Jedenastkę” wykorzystał Handzlik, który w 78 min podał piłkę Kamińskiemu, a ten strzelił na 2:0. - Wygraliśmy walecznością - ocenił Paweł Warchoł, kierownik drużyny Słomniczanki.