Jakub Lisowski
Kluczevia Stargard - Olimp Gościno 6:2.
Kluczevia Stargard - Olimp Gościno 6:2. Tadeusz Surma
Spotkanie Vinety Wolin z Hutnikiem Szczecin było długo oczekiwanym wydarzeniem na czwartoligowych boiskach.

Hutnik świetnie rozpoczął sezon, później inicjatywę przejęli Wikingowie. Ale sobotni mecz miał być okazją dla hutników na zamknięcie słabszego okresu i próbę odbicia pozycji lidera na zimę.

Przypomnijmy, że Hutnik kapitalnie rozpoczął rozgrywki - wygrywał mecz za meczem i po dziesięciu kolejkach miał komplet punktów (27, bo raz musiał pauzować). Po 11. kolejce różnica między Hutnikiem a drugą Vinetą wynosiła aż 10 punktów. Ale właśnie w 11. serii Hutnik u siebie zremisował z Iną Goleniów i na dobre się zaciął. Tracił punkty, nie był już tak skuteczny, a i w obronie było coraz więcej dziur. Vineta odwrotnie - wygrała m.in. pięć spotkań z rzędu, więc do sobotniego meczu z byłym liderem przystępowała z 1. pozycji z przewagą 5 punktów. Po meczu ten dystans się powiększył.

Początek meczu dla Hutnika. Kilka ciekawych okazji, dobre pressing na połowie gospodarzy. Ale Vineta rozgrzewała się z każdą minutą i kontrolowała wydarzenia. W 40. minucie wyszła z kontrą. W środku boiska doszło do strat z obu stron, aż w końcu wikingowie wyszli do kontry prawym skrzydłem. Zgranie w pole karne do Kamila Wiśniewskiego, a ten po dryblingu strzelił pod poprzeczkę.

To była jego 20. bramka w sezonie i 50. bramka Vinety w rozgrywkach.

Druga połowa to boiskowa kontrola wolinian, którzy mieli ciekawe akcje, ale też mocno pilnowali swojej bramki. Spotkanie rozstrzygnęło się w 70. minucie. Bierna postawa defensywy Hutnika przy zabezpieczeni lewego skrzydła, jeden z graczy uciekł i dograł przed pole karne, a tam utalentowany Kryspin Leśniak z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Wynik już się nie zmienił i Vineta powiększyła przewagę w tabeli nad Hutnikiem.

Punkty straciła też Ina Goleniów, a za plecami Vinety jest Polski Cukier Kluczevia Stargard. Zwycięstwo 6:2 z Olimpem Gościno to duże osiągnięcie zespołu.

I tylko Vineta z Kluczevią mają szansę na tytuł mistrza jesieni. Vineta za tydzień gra w Trzebiatowie, a Kluczevia w Darłowie. Stargardzianie mają też 1 mecz zaległy.

Wyniki 20. kolejki: Vineta Wolin - Hutnik Szczecin 2:0, Rasel Dygowo - Ina Goleniów 2:2, Kluczevia Stargard - Olimp Gościno 6:2, Sokół Karlino - Sparta Węgorzyno 2:2, Mechanik Bobolice - Lech Czaplinek 1:1, Gryf Kamień Pomorski - MKP Szczecinek 1:10, Biali Sądów - Rega Trzebiatów 1:1. Awansem: Wieża Postomino - Polonia Płoty 2:2. Spotkanie Iskierka Szczecin - Leśnik Manowo zostało przełożone. Pauzował Orzeł Wałcz.

1. Vineta - 41 punktów, 2. Kluczevia 36, 3. Hutnik 33.

Klasa Okręgowa Północ

Mistrzem jesieni zostanie zespół Jezioraka Szczecin. W niedzielę lider wygrał na boisku Mierzynianki i ma bezpieczną przewagę nad drugim w tabeli – Pomorzaninem Nowogard. A przypomnijmy, że Pomorzanin wygrał z Jeziorakiem w Szczecinie i na jedną kolejkę został liderem, ale później zgubił punkty ze słabszymi zespołami.

Na trzecim miejscu jesień kończy Iskra Golczewo. Zespół grał w ostatnich tygodniach w kratkę i stąd ta przewaga Jezioraka i Pomorzanina jest większa niż mogłaby być.

Jedno jest pewne – trzy zespoły będą walczyć o awans, choć notowania Iskry będą stać najsłabiej.

Wyniki 17. kolejki: Stal Szczecin - Fala Międzyzdroje 4:0, Tanowia Tanowo - Sarmata Dobra 2:3, Iskra Golczewo - Mewa Resko 2:1, Orzeł Łożnica - Jantar Dziwnów 3:6, Sparta Gryfice - Wybrzeże Rewal 3:1, Wicher Brojce - Dąb Dębice 1:3, Pomorzanin Nowogard - Piast Chociwel 2:1, Mierzynianka Mierzyn - Jeziorak Szczecin 0:3. Awansem: Prawobrzeże Świnoujście - Arkonia Szczecin 0:1.

W tabeli Jeziorak ma 6 punktów przewagi nad Pomorzaninem. Iskra traci już 7 punktów do lidera.

Klasa Okręgowa Południe
Mamy nowego lidera. Morzycko Moryń wskoczyło na 1. miejsce, ale ma taką samą ilość punktów co Pogoń Barlinek, a ta ma jeden mecz zaległy. Niespodzianka kolejki to strata punktów przez Odrę Chojna w Suchaniu, a najlepszym meczem było derbowe spotkanie Iskra – Energetyk.

Wyniki 17. kolejki: Gavia Choszczno - Orzeł Grzędzice 5:0, Morzycko Moryń - Stal Lipiany 4:2, Orkan Suchań - Odra Chojna 0:0, Zorza Dobrzany - Sokół Pyrzyce 2:0, Iskra Banie - Energetyk Gryfino 4:3, Ogniwo Babinek - Kłos Pełczyce 4:3, Dąb Dębno - Unia Dolice 7:1. Mecz Osadnik Myślibórz - Orzeł Trzcińsko-Zdrój przełożony. Pauzował CRS Pogoń Barlinek.

W tabeli prowadzi Morzycko 34 punkty, przed Pogonią B. 34, Dębem 33 i Odrą 31.