Wojciech Konończuk
Wigry Suwałki (na biało) przegrały u siebie z Wasilkowem 3:5
Wigry Suwałki (na biało) przegrały u siebie z Wasilkowem 3:5 .facebook.com/SKSWigrySuwalki
Bardzo dobre widowisko zafundowali kibicom piłkarze Wigier i KS Wasilków w hicie IV ligi. Lepsi byli goście, którzy zwyciężyli w Suwałkach 5:3. W innym szlagierze Wissa Szczyczyn pokonała u siebie liderujący ŁKS 1926 Łomża 3:2. Mimo porażki ze spadkowiczem z III ligi przyjezdni zachowali przodownictwo w tabeli.

- Spotkanie rozegrane zostało na dużej intensywności. Było dużo sytuacji zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Byliśmy bardziej skuteczni, bardziej zdeterminowani i dlatego wygraliśmy - ocenia trener Wasilkowa Robert Speichler.

Przyjezdni kapitalnie rozpoczęli spotkanie, bo już w 3. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Damian Toczydłowski. Jeszcze przed przerwą pięknymi strzałami popisali się Jakub Tomar i Michał Hryszko i Wigry przegrywały już 0:3.

Po zmianie stron suwalczanie atakowali, strzelili trzy gole, ale kontrolujący sytuację goście z Wasilkowa wykończyli dwie kontry i zdobyli komplet punktów.

- Niektórzy zawodnicy powinni się zastanowić, co tutaj robią – grzmiał na konferencji prasowej Dariusz Koncewicz, który wraz z Kamilem Laurynem prowadzi Wigry. - Kolejny raz już na początku dostaliśmy cios i musieliśmy gonić wynik. Tym razem przeciwnik zadawał kolejne i nie dał się dogonić - dodał.

IV liga: Wissa - ŁKS 1926 Łomża 3:2. Piorunująca końcówka gospodarzy

W innym szlagierze Wissa Szczuczyn pokonała liderujący ŁKS1926 Łomża 3:2. Długo zanosiło się na to, że lider wywiezie ze stadionu spadkowicza z III ligi komplet punktów, bo do 86. minuty łomżanie prowadzili 2:1. Końcówka Wissy była jednak piorunująca. Najpierw ładnym strzałem z dystansu wyrównał Łukasz Tercjak, a tuż przed końcem w zamieszaniu po rzucie rożnym decydujący cios gościom zadał Dominik Wasilewski.

IV liga. Czarni czerwoną latarnią

Na dole tabeli z ostatniego miejsca uciekła Cresovia Siemiatycze, która wygrała u siebie 2:0 z Orłem Kolno. Czerwoną latarnią są teraz Czarni Czarna Białostocka, po porażce 0:1 z MOSP-em Białystok. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla drużyny ze stolicy regionu już w 13. minucie Jakub Wołosik.

WYNIKI 15. KOLEJKI

• Wigry Suwałki - KS Wasilków 3:5 (0:3). Bramki: 0:1 - Toczydłowski (3), 0:2 - Tomar (28), 0:3 - Hryszko (36), 1:3 - Kubrak (68), 1:4 - Szeretucha (69), 2:4 - Kozłowski (68), 2:5 - Zubowski (89), 3: 5- Fiedorowicz (89).
  • MOSP Białystok - Czarni Czarna Białostocka 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Wołosik (13).
  • Wissa Szczuczyn - ŁKS 1926 Łomża 3:2 (1:2). Bramki: 1:0 - Zambrowski (25), 1:1 - Maćkowski (36), 1:2 - Świderski (43), 2:2 - Tercjak (43), 2:3 - Wasilewski (90).
  • Dąb Dąbrowa Białostocka - KS Grabówka 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Baranowski (14), 2:0 m-Baranowski (37), 3:0 - Baranowski (50), 4:0 - Prolejko (65).
  • Warmia Grajewo - KS Śniadowo 4:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Kossyk (36), 2:0 - Zaniewski (39), 3:0 - Kondratowicz (43), 4:0 - Chmielewski (80).
  • Cresovia Siemiatycze - Orzeł Kolno 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Konachowicz (66), 2:0 - Zazuliński (80).
  • Krypnianka Krypno - Tur Bielsk Podlaski 2:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Masłowski (10-karny), 1:1 - K. Kosiński (35), 1:2 - Walczuk (63), 2:2 - Ołów (87).
  • KS Michałowo - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:4 (0:0). Bramki: Pasko, Hładuniuk, Skibko,Steć.
  • Promień Mońki - Sparta 1951 Szepietowo 2:5.