Ivan Runje: Mam nadzieję, że Korona wróci do formy (WIDEO)

Damian Wiśniewski
Jagiellonia Białystok wygrała w Kielcach z Koroną 2:0 w drugim meczu siódmej kolejki PKO Ekstraklasy. Pierwszego gola dla zespołu z Podlasia strzelił Ivan Runje. Po spotkaniu podkreślił on, że ma nadzieję na szybki powrót do formy Korony.

Korona chyba nie sprawiła wam dzisiaj wielu kłopotów?
Po meczu można tak powiedzieć, ale nie grało nam się wcale tak łatwo. Korona wyszła na ten mecz bardzo agresywnie, a pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Moja bramka dała nam trochę pewności siebie, a rywale musieli się otworzyć i zacząć grać nieco wyżej. Wykorzystaliśmy to i strzeliliśmy drugiego gola.

Spodziewaliście pewnie meczem, że Korona może wyjść na murawę z nożem na gardle, pod presją osiągnięcia dobrego wyniku?
To jest normalne teraz w sytuacji klubu. Myślę jednak, że kwestią czasu jest to, kiedy zacznie znów grać dobrze i zacznie wygrywać. Na nasze szczęście nie doszło do tego jeszcze dzisiaj. Kielczanie mają słabszy okres, a my to wykorzystaliśmy.

Nie jest łatwo grać w takiej sytuacji. My byliśmy w podobnej na początku poprzedniego sezonu. Mam nadzieję, że podczas tej dwutygodniowej przerwy, która nadchodzi, uda im się wrócić do formy.

Wy natomiast zaczęliście sezon naprawdę dobrze, udało wam się wskoczyć na fotel lidera.
Tak, wygraliśmy trzy mecze z rzędu i wszystko wygląda bardzo solidnie. Żałujemy tylko tego meczu w Lublinie, gdzie wygrywaliśmy już 2:0, a nie dowieźliśmy trzech punktów do końca. Reszta spotkań potoczyła się po naszej myśli. Musimy jednak pracować dalej, czekają nas trudne mecze z Legią i Lechem, do których musimy się dobrze przygotować.