Izrael - Polska. Jerzy Brzęczek: Powinniśmy zamknąć mecz w pierwszej połowie

KK
Sylwia Dąbrowa
Powinniśmy strzelić trzy bramki, zamknąć ten mecz w pierwszej połowie i grać ze spokojną głową - podkreślił po spotkaniu z Izraelem Jerzy Brzęczek. W Jerozolimie nie bez nerwów reprezentacja Polski zwyciężyła 2:1 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie G.

Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski:

Powinniśmy strzelić trzy bramki, zamknąć ten mecz w pierwszej połowie i grać ze spokojną głową. Tak się nie stało. Po przerwie popełnialiśmy więcej błędów i gra się wyrównała. Cieszę się, że Krzysiek Piątek strzelił bramkę. To była bardzo ważna bramka dla niego i dla nas. Później wprowadziliśmy Lewandowskiego, ale widząc co się dzieje, woleliśmy wzmocnić środkową strefę. Dlatego doszło do zmiany Mateusza Klicha za Piątka. Mecz pokazał, jaka zmienna jest piłka.

Nie mieliśmy w naszej grupie topowych drużyn, jak Hiszpania czy Belgia, ale ta grupa była niewygodna. Po mistrzostwach świata potrzebowaliśmy czasu, żeby wejść na odpowiedni poziom, ale cały czas mamy pokorę i świadomość, że dużo pracy przed nami.

źródło: TVP / własne

ELIMINACJE EURO 2020 w GOL24

Więcej o EL. EURO 2020 - newsy, wyniki, terminarze, tabele

W połowie przyszłego roku kończą się kontrakty wielu polskim piłkarzom. Wśród nich są gracze regularnie powoływani przez Jerzego Brzęczka do drużyny narodowej, a także byli reprezentanci Polski. Kto należy do tego grona?

Reprezentanci Polski do wzięcia za darmo. Komu wygasają kontrakty?