td
Arvydas Novikovas strzelił pięknego gola
Arvydas Novikovas strzelił pięknego gola Archiwum
Jagiellonia Białystok pokonała rosyjskie Dinamo Moskwa 2:1 na zakończenie tureckiego zgrupowania w Belek. Trener żółto-czerwonych Ireneusz Mamrot zamknął dla mediów ten mecz - długo nie było nawet wiadomo kto strzelił gole w tym spoptkaniu.

- Nie chcemy ułatwiać zadania naszemu najbliższemu rywalowi w lidze - Miedzi Legnica, która też nie wpuściła nas na swój sparing. Nie jestem zwolennikiem takich rzeczy, wolałbym, żeby to było inaczej, ale w futbolu to normalne sprawy - tłumaczy Mamrot.

Jagiellonia Białystok - Dynamo Moskwa 2:1 w tajnym sparingu

Szkoleniowiec Jagi liczył się jednak zapewne z tym, że wcześniej, czy później w dobie internetu coś wypłynie do mediów. Tak się stało już dzień później, gdy na stronie Dinama pojawił się obszerny skrót sparingu z Jagiellonią.

Białostoczanie gole strzelali w drugiej połowie. W 63. minucie spotkania wynik otworzył Patryk Klimala, a sześć minut później podwyższył na 2:0 Arvidas Novikovas, po pięknej solowej akcji.

Honorowe trafienie dla rywali zaliczył w 90. minucie Wiaczesław Grulow. Jagiellończycy dziś wracają do kraju, a za tydzień w Legnicy rozegrają pierwszy mecz o punkty w tym roku.

Jagiellonia od ponad 10 lat gra nieprzerwanie na najwyższym szczeblu ligowym w naszym kraju. W tym czasie do naszego miasta trafiło kilkuset piłkarzy. Niektórzy dzięki grze na Podlasiu się wypromowali i odeszli do wielkich klubów. Byli jednak też tacy, którzy delikatnie mówiąc nie zachwycili. Stworzyliśmy nasz subiektywny ranking.

Niueudane transfery Jagiellonii. Top 25 niewypałów transfero...

Materiał oryginalny: Jagiellonia Białystok - Dinamo Moskwa 2:1 [31.01.2019]. Zobacz gole ze sparingu. Strzelali Patryk Klimala i Arvydas Novikovas - Kurier Poranny