Jagiellonia Białystok - Dynamo Moskwa 2:1 w tajnym sparingu

(kw)
Fedor Cernych tym razem gola nie strzelił
Fedor Cernych tym razem gola nie strzelił Andrzej Szkocki
W ostatnim sparingu przed wiosenną częścią sezonu ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 z rosyjskim Dynamem Moskwa.

Sparing był nietypowy, bo niewiele wiadomo o jego przebiegu.

– Decyzją sztabu szkoleniowego mecz będzie w pełni zamknięty dla mediów i publiczności, w związku z czym będziemy informować jedynie o wyniku – napisano na twitterze Żółto-Czerwonych.

Trener Ireneusz Mamrot chciał zapewne przećwiczyć pewne schematy taktyczne oraz skład przed inauguracyjnym spotkaniem z Miedzią Legnica, do którego dojdzie już 8 lutego.

Mniej tajemnicza była drużyna z Moskwy, ale i ona podała tylko swój skład, nie informując o nazwiskach zawodników Jagiellonii.
W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, a po przerwie dwunasty zespół rosyjskiej ekstraklasy wystawił druga jedenastkę, co wykorzystali Żółto-Czerwoni. Pierwsza bramka padła w 63. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony i strzale głową jednego z białostoczan. Sześć minut później Jaga podwyższyła prowadzenie. W ostatniej akcji meczu honorowe trafienie dla rywali zaliczył Wiaczesław Gruljow.

Przeciwko swoim byłym kolegom klubowym z Białegostoku zagrał Fedor Cernych. Litewski snajper Dynama sentymenty zostawił w szatni i na boisku walczył z całych sił. Na początku meczu nawet przeszarżował i został ukarany żółtą kartką.

W piątek białostocka ekipa wraca z Turcji do kraju i będzie u siebie przygotowywać się do inauguracji wiosennej części sezonu.

Jagiellonia Białystok pojechała do Turcji

Materiał oryginalny: Jagiellonia Białystok - Dynamo Moskwa 2:1 w tajnym sparingu - Kurier Poranny