Jagiellonia Białystok

1

Górnik Zabrze

0

• Za śledzenie relacji z tego spotkania i wszystkich tegorocznych meczów PKO Ekstraklasy dziękuje Państwu bardzo serdecznie zespół GOL24.pl! Dobranoc!

• Dzięki zwycięstwu Jagiellonia kończy rok na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Natomiast Górnik pozostaje na piątej pozycji.

• Koniec meczu w Białymstoku. Jagiellonia Białystok wygrywa z Górnikiem Zabrze 1:0 na zakończenie roku w PKO Ekstraklasie.

• Żółtą kartką ukarany także Jesus Jimenez.

• Bartosz Bida ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Do drugiej części meczu arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Trzecia zmiana w zespole gospodarzy. Za Jakova Puljića na murawie melduje się Kris Twardek.

• Bartosz Bida stanął przed znakomitą szansą na podwyższenie prowadzenia, jednak jego uderzenie trafiło wprost w Martina Chudego.

• W końcówce Górnik coraz bardziej przyciska przeciwników, ale wciąż nie potrafią się dostać w pole karne rywali.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Za Erika Janżę na murawie pojawił się Michał Rostkowski.

• Nie zapowiada się, by goście potrafili zagrozić bramce rywali tak, by zdobyć wyrównującą bramkę. Na razie Jagiellonia wygląda bardzo pewnie w defensywie.

• Natomiast Ariel Borysiuk zastąpił Macieja Makuszewskiego.

• Dwie pierwsze zmiany w szeregach Jagiellonii Białystok. Bartosz Bida zastąpił Fedora Cernycha

• Alasana Manneh dośrodkował w pole karne Jagiellonii, ale zrobił to zbyt lekko i Górnik stracił szansę na wyrównującą bramkę.

• Ładna, kombinacyjna akcja gości, ale w decydującym momencie zabrakło dokładności przy prostopadłym podaniu i Xavier Dziekoński mógł spokojnie złapać piłkę.

• Już czwarta zmiana w barwach Górnika. Za Giannisa Masourasa na murawie zameldował się Krzysztof Kubica.

• Znakomita kontra gospodarzy! Fedor Cernych wyszedł na czystą pozycję po podaniu Jesusa Imaza, ale jego uderzenie po raz kolejny świetnie obronił Martin Chudy.

• Bartłomiej Wdowik dostał piłkę w narożniku pola karnego rywali i oddał potężny strzał, który fenomenalnie obronił Martin Chudy!

• Druga bramka Górnika Zabrze, której nie uznaje arbiter z powodu pozycji spalonej! Tym razem zbyt szybko do prostopadłego podania wyszedł Piotr Krawczyk.

• Po zmianach pojedynek stracił płynność. Zawodnicy obu drużyn nie potrafią wymienić kilku dokładnych podań.

• Oraz Piotr Kwawczyk zmienił Alexa Sobczyka.

• Norbert Wojtuszek pojawił się w miejsce Daniela Ściślaka

• Aż trzy zmiany w szeregach Górnika Zabrze. Alasana Manneh zastąpił Romana Prochazkę.

• Maciej Makuszewski dośrodkował w pole karne Górnika, ale tam przytomnie wypiąstkował piłkę Martin Chudy.

• Fedor Cernych przypadkowo dostał piłkę w polu karnym Górnika i niewiele myśląc oddał strzał, który świetnie wybronił Martin Chudy.

• Po stracie bramki goście zaczynają atakować przeciwników, jednak na razie nie potrafią ponownie dostać się w pole karne Jagiellonii.

• Po prostopadłym podaniu w pole karne Górnika do piłki dopadł Jesus Imaz, minął bramkarza i oddał strzał na pustą bramkę! Jagiellonia obejmuje prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Jagiellonia obejmuje prowadzenie po trafieniu Jesusa Imaza!

• W odpowiedzi Fedor Cernych stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale po raz kolejny arbiter dopatrzył się spalonego.

• Daniel Ściślak mocno ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

• Ależ początek drugiej części meczu! Po prostopadłym podaniu Alex Sobczyk wpadł z piłką w pole karne Jagiellonii, ale jego uderzenie świetnie wybronił Xavier Dziekoński!

• Daniel Stefański rozpoczyna drugą odsłonę tej rywalizacji.

• Piłkarze obu drużyn wrócili już na murawę stadionu w Białymstoku. Za moment rozpoczniemy drugą połowę meczu.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Białymstoku. Do przerwy Jagiellonia bezbramkowo remisuje z Górnikiem Zabrze.

• Do pierwszej części spotkania arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Po szybciej, oskrzydlającej akcji gospodarzy Bartłomiej Wdowik dośrodkował fatalnie.

• Po ładnej, kombinacyjnej akcji gości piłka trafiła do Jesusa Jimeneza, ale ten uderzył bardzo wysoko ponad bramką rywali.

• Po dośrodkowaniu jednego z graczy Jagiellonii zakotłowało się w polu karnym Górnika, jednak żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać czystego uderzenia.

• W odpowiedzi Roman Prochazka oddał strzał z dużej odległości, jednak jego strzał trafił w Tarasa Romanczuka.

• Taras Romanczuk zdecydował się na strzał z dystansu, ale pewną interwencją popisał się Martin Chudy.

• Jak na razie więcej z gry mają gospodarze, ale nie potrafią przekuć tego na sytuacje bramkowe.

• Wydawało się dobre prostopadłe podanie do Jakova Puljića, ale po raz kolejny arbiter przerwał akcję gwizdkiem oznajmiając pozycję spaloną.

• Jesus Jimenez po prostopadłym podaniu wyszedł sam na sam z bramkarzem Jagiellonii, ale jego uderzenie powędrowało obok słupka bramki gości.

• Giannis Masouras popędził wszerz pola karnego rywali po czym zdecydował się na strzał. Futbolówka po jego uderzeniu została jednak zablokowana.

• Kolejna żółta kartka w tym meczu dla gracza gospodarzy, a ukarany nią Taras Romanczuk.

• Bardzo ładna, kombinacyjna akcja gości, po której Jesus Imaz doszedł do pozycji strzeleckiej. Ten jednak nie zdołał oddać czystego uderzenia.

• Po znakomitym prostopadłym podaniu do Alexa Sobczyka ten mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Jagiellonii, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

• Fedor Cernych ukarany żółtą kartką za faul pod bramką rywali.

• Bartosz Nowak zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale świetną interwencją popisał się Xavier Dziekoński.

• Po świetnym prostopadłym podaniu do piłki doszedł Jesus Imaz, ale snajper Jagiellonii był na pozycji spalonej.

• Pierwsze minuty meczu przebiegają bardzo spokojnie. Oba zespoły badają siebie nawzajem nie chcąc narazić się na kontratak.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii, ale Xavier Dziekoński pewnie wyłapał piłkę.

• Zaczynamy mecz w Białymstoku!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Białymstoku, a więc już za moment rozpocznie się ten pojedynek.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Steinbors (Br.), Bida, Borysiuk, Ferreiroa, Majsterek, Matysik, Pankiewicz, Twardek, Wyjadłowski.

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kudła (Br.), Evangelou, Hajda, Krawczyk, Kubica, Manneh, Paluszek, Rostkowski, Wojtuszek.

• Za kilkanaście minut rozpocznie się ostatnie tegoroczne spotkanie PKO Ekstraklasy, a więc najwyższa pora by podać rezerwowych obu drużyn.

• W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły swoje siły trzykrotnie. Najpierw w Białymstoku zespół Jagiellonii wygrał 3:1, a kolejne dwa mecze w Zabrzu kończyły się zwycięstwami Górnika. Najpierw jeszcze w grudniu zeszłego roku zabrzanie rozbili rywali aż 3:0, natomiast w sierpniu tego roku Górnik pokonał Jagiellonię 3:1.

• Natomiast Górnik Zabrze zajmuje piątą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem dwudziestu trzech "oczek". Zabrzanie przed tygodniem ulegli na własnym stadionie Cracovii 0:2. W przypadku zwycięstwa Górnik awansuje o jedną pozycję w tabeli i zbliży się na dwa punkty do ligowego podium.

• Jagiellonia zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. W przypadku dzisiejszego zwycięstwa "Jaga" może awansować o dwie pozycje. Przed tygodniem po bardzo emocjonującym meczu zespół z Białegostoku przegrał w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa 2:3.

• W ostatnim tegorocznym meczu PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

red

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA I STREAM NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze ONLINE. W ostatnim meczu nie tylko 14. kolejki PKO Ekstraklasy, ale też piłkarskim spotkaniu w 2020 roku w Polsce Jagiellonia Białystok zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Pojedynek zapowiada się ciekawie, bo obie drużyny chcą zakończyć ten rok sukcesem.

Jagiellonia - Górnik ONLINE

Piłkarze Jagiellonii i Górnika jako ostatni wybiegną w tym roku na boiska. Zabrzan czeka jeszcze po meczu długa droga powrotna do domu zatem śmiało można powiedzieć, że podopieczni trenera Marcina Brosza jako ostatni rozpoczną zimowe urlopy. Na razie w obu ekipach nikt jednak nie myśli o świętach, ale skupia się na dzisiejszym spotkaniu, bo i jedni i drudzy w dobrych nastrojach chcą zakończyć rundę jesienną.

Kibice mogą spodziewać się sporo goli, bo w dwóch ostatnich meczach Jagiellonii z Wartą Poznań i Wisłą Płock na stadionie przy ul. Słonecznej padało po siedem bramek. Trener gospodarzy Bogdan Zając zamierza uczulić swoich podopiecznych na grę w obronie, bo nie jest to mocna strona jego zespołu. Białostocczanie do tej pory stracili w lidze aż 24 gole - bardziej dziurawą defensywę w PKO Ekstraklasie mają tylko beniaminkowie z Bielska-Białei i Mielca.

Szkoleniowiec "Jagi" jest dobrze znany w Zabrzu, bo przez kilka lat był w Górniku asystentem trenera Adama Nawałki, a po przejęciu przez niego kadry samodzielnie poprowadził zabrzan w dwóch ligowych spotkaniach. Goście szczególną uwagę w Białymstoku muszą zwrócić na Jakova Puljica. Chorwat w dwóch ostatnich meczach u siebie strzelił w sumie sześć goli popisując się dwoma hat-trickami.

Górnik jedzie na mecz z Jagiellonią pełen nadziei, bo w tym sezonie znacznie lepiej radzi sobie na wyjazdach niż u siebie. Na obcych boiskach zabrzanie przegrali tylko raz w Lubinie, za to odnieśli aż cztery wygrane. - Jedziemy grać na 100 procent - deklaruje bramkarz Martin Chudy. Słowak wierzy, że zabrzanie nie wrócą ze stolicy Podlasia z pustymi rękami.

Mecz Jagiellonia - Górnik TRANSMISJA, LIVE I STREAM

Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze rozpocznie się w niedzielę, 20 grudnia o godz. 17.30. Transmisja w Canal+ Premium i Canal+ Sport 3. Sędzią potyczki w Białymstoku będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.

Tekstowa relacja LIVE tylko w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.