Jagiellonia Białystok 1 - 1 Korona Kielce

Jagiellonia Białystok

1

Korona Kielce

1

• Korona wyglądała na taką, która musi dotrzymać to prowadzenie do końca, ale jeden rzut rożny przyniósł słabej Jagiellonii jeden punkt! Walka o ósemkę potrwa do ostatniego meczu, tymczasem z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Jagiellonia remisuje z Koroną 1:1!

• Mogło być 2:1 dla Korony, ale Krzysztof Baran w idealnej sytuacji zatrzymuje Sylwestrzaka!!!

• Dźwigała zamienia głową na gola dośrodkowanie Quintany z rzutu rożnego! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Adam Dźwigała!

• Kielczanie zablokowali teraz uderzenia Balaja oraz Barana! Jest groźnie!

• Szarża Quintany prawą stroną przynosi korner.

• Sędzia Raczkowski doliczył pięć minut do drugiej połowy.

• Festiwal nieudanych strzałów z dystansu. Najpierw Baisebekov, potem Quintana.

• Gigantyczne zamieszanie w polu karnym Korony po błędzie Małkowskiego, piłka wylatuje przed szesnastkę, gdzie minimalnie niecelnie uderza Popchadze!

• Groźnie zagrywał w pole karne Rajalakso, ale Balajowi zabrakło centymetrów, żeby sięgnąć piłki.

• Trytko chciał się zabawić z Michalskim i Martinem Baranem, ale został zatrzymany przez Słowaka.

• Kolejna szybka akcja Jagi zaprzepaszczona przez Rajalakso.

• Quintana nie był w stanie uruchomić Drażby w szybkim ataku.

• Żółta kartka dla Martina Barana.

• Pavol Stano złapany na spalonym, a Chizniczenko łapie kartkę za grę na czas.

• Drugi z koroniarzy opuszcza plac gry na noszach. Za wyczerpanego Petrowa wchodzi Marković.

• Drażba zmienia Dzalamidze.

• Jeśli ktoś nie wie, jak zatrzymywać Daniego Quintanę, to powinien się uczyć od piłkarzy Korony. Hiszpana nie ma dzisiaj w grze.

• Małkowski pewnie łapie długą piłkę zagraną przez Quintanę.

• Jakieś zdarzenie poza grą z udziałem Bekima Balaja. Zdaniem sędziów nic wielkiego się nie stało.

• Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii wyjaśnione przez gospodarzy.

• Około kwadrans do końca. Korona Kielce spokojnie się broni i jest blisko zdobycia kompletu punktów w Białymstoku.

• Sebastian Rajalakso zmienił kontuzjowanego Waszkiewicza.

• Jakiejś kontuzji doznał chyba Adam Waszkiewicz. Nie wygląda to dobrze, bo piłkarz Jagiellonii ledwie zszedł z murawy.

• Kartka dla Jovanovicia za faul taktyczny na Dzalamidze.

• Dźwigała z dystansu strzelił/podał do Małkowskiego. Zero zagrożenia dla bramki Korony. Jagiellonia się stara, ale wciąż nie radzi sobie z kielczanami.

• Michalski przerwał dośrodkowanie Jovanovicia w niezłym kontrataku Korony.

• Dzalamidze z dystansu postraszył robotników pracujących na budowie stadionu w Białymstoku.

• Kazach już złapany na spalonym

• Mamy kolejną zmianę w Koronie. Baisebekov za Sobolewskiego.

• Dzalamidze myślał, że minie na małej przestrzeni trzech zawodników Korony. Przeliczył się.

• Leczenie rannych na murawie, leżą Golański i Balaj.

• Zbyt nisko dośrodkował z rzutu wolnego Dzalamidze, ale do piłki dopadł jeszcze Quintana, który z 20 metrów uderzył na wiwat.

• Dośrodkowanie Popchadze przeleciało bezkarnie przez pole karne Korony i wypadło poza linię końcową.

• Gajos uderza wyraźnie ponad poprzeczką.

• Balaj faulowany przez Stano tuż przed polem karnym. Groźny rzut wolny dla Jagi i kartka dla Słowaka.

• Pietrow wpadł w pole karne i chciał wymusić rzut karny w starciu z Martinem Baranem. Sędzia Raczkowski nie dał się nabrać.

• Było blisko! Centra Quintany, nietrafiona przez nikogo, przeleciała tuż obok bramki Małkowskiego!

• Rozpędzony Trytko (tak, to jest możliwe!) zakręcił świetnie Michalskim, ale jeszcze poradził sobie gracz gospodarzy.

• Kielczanie są dzisiaj lepsi pod każdym względem. Wygrywają walkę w środku pola, są dokładniejsi, skuteczniejsi w obronie i stwarzają lepsze sytuacje. Gdyby tylko byli skuteczniejsi, to już byłoby po meczu.

• Jak informują źródła związane z Koroną, Michał Janota ma wybity bark.

• Baran! Piłka po uderzeniu głową jednego z gości już zmierzała do siatki, ale w ostatniej chwili złapał ją bramkarz Jagiellonii!

• Baran odbił dobrze strzał Golańskiego z rzutu wolnego, ale kielczanie mają kolejny po faulu Dzalamidze.

• Żółta kartka dla Popchadze za faul na Jovanoviciu. Gruzin, podobnie jak Michał Pazdan, nie zagra w Zabrzu w przyszłej kolejce.

• Wznawiamy grę.

• Będzie w przerwie jedna zmiana w Jagiellonii. Adam Dźwigała zmienia Dawida Plizgę.

• Fatalnie grająca do tej pory Jagiellonia nie jest w stanie zrobić nic przeciwko świetnie zorganizowanej i dobrze grającej Koronie. 0:1 to najmniejszy wymiar kary po pierwszej połowie.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia przegrywa z Koroną 0:1!

• Baran pewnie łapie piłkę po słabiutkim strzale Petrowa.

• Niezły strzał z rzutu wolnego Golańskiego poszybował ponad bramką.

• Żółta kartka dla Pazdana za faul taktyczny na Jovanoviciu.

• Kontra Korony przez całe boisko, Chizniczenko zagrywa piłkę do Gołębiewskiego, który w sytuacji sam na sam z Baranem strzela w niewybudowane trybuny Stadionu Miejskiego!

• ... oraz Balaja.

• Masowe mizianie się w polu bramkowym Małkowskiego. Żółte kartki dla Golańskiego...

• Po centrze Quintany, uderzenie głową Balaja zostaje zablokowane przez Golańskiego. Rzut rożny.

• Janota opuszcza plac gry na noszach, w jego miejsce Gołębiewski.

• Jakiegoś poważniejszego urazu doznał Michał Janota. Będzie na pewno potrzebna zmiana.

• Wreszcie szansa dla Jagi! Dzalamidze świetnie wpadł w pole karne i chciał dograć 'patelnię' do Balaja, ale to podanie doskonale przerwał Małkowski!

• Mizerny strzał Sylwestrzaka z kilku metrów pewnie broni Baran.

• Kiepska centra Golańskiego z rzutu rożnego, ale kielczanie utrzymują się przy piłce wobec bezradnych gospodarzy.

• Sylwestrzak ładnie rozegrał piłkę z Janotą i dośrodkował piłkę w pole karne do Chizniczenki, który został zablokowany.

• Szybka akcja Jagiellonii, Plizga dośrodkowuje jednak wprost w ręce Małkowskiego.

• Przemysław Trytko w tym sezonie zdobył dla Korony cztery gole w Ekstraklasie, z czego trzy w meczach z Jagiellonią.

• Indywidualna akcja Dzalamidze zakończona uderzeniem z 16 metrów w boczną siatkę bramki Korony.

• Bardzo ryzykowna, ale szczęśliwa interwencja Michalskiego po dobrej wrzutce Golańskiego.

• Faul w ofensywie Bekima Balaja na Dejmku.

• Dzalamidze próbował dograć w pole karne do Gajosa. Bez skutku.

• Kontra gości, Trytko wygrywa pojedynek biegowy z Michalskim i technicznym strzałem pokonuje Barana! 1:0 dla gości, absolutnie zasłużone prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Przemysław Trytko!

• Złą wrzutkę Quintany z rzutu wolnego pewnie łapie Małkowski.

• Ależ pudło Chizniczenki!!! Dośrodkowanie Golańskiego minęło Trytkę i Martina Barana, a do piłki na piątym metrze dopadł Kazach, który w nią czysto nie trafił w idealnej sytuacji!

• Strzał z dystansu Golańskiego zablokowany przez Pazdana. Jagiellonia wciąż wydaje się bezradna.

• Gruzin kopnięty przez rywala jest opatrywany przez klubowych lekarz, ale powinien wrócić do gry.

• Poradził sobie Jovanović na boku pola karnego z Waszkiewiczem i Pazdanem i zagrał przed bramkę do Trytki, który został świetnie uprzedzony przez Popchadze!

• Celny, ale zbyt lekki strzał z dystansu Popchadze nie był w stanie zaskoczyć Małkowskiego.

• Jeszcze jeden korner po interwencji Sylwestrzaka.

• Balaj w pojedynku z Golańskim wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Po długiej piłce w kierunku Trytki, Michalski uchylił się przed nią i ta padła łupem Barana, choć nie można powiedzieć, żeby zostało to wykonane na dużym spokoju.

• Za to w wyprowadzeniu piłki młody stoper Jagi na razie jest bardzo nerwowy. Korona dobrze atakuje pressingiem już na połowie rywala.

• Jeszcze jedna dobra interwencja Michalskiego przy stałych fragmencie gry. Na razie były gracz GKS Bełchatów dobrze się ustawia w polu karnym.

• Po wrzutce Golańskiego Waszkiewicz odbija piłkę na korner.

• Potężny strzał z dystansu Dzalamidze poszybował nad bramką Małkowskiego.

• W odpowiedzi, po dośrodkowaniu Dzalamidze, Balaj został wyblokowany przez Stano. Piłka w rękach Małkowskiego.

• Dobrze wybił piłkę głową Michalski po centrze Janoty.

• Martin Baran ratuje się teraz wybiciem piłki na rzut rożny. Korona, która dzisiaj ma w swoich szeregach wielu wysokich graczy, ma dobrą szansę.

• Dobry strzał z dystansu Janoty! Baran poradził sobie jednak z nieprzyjemnie lecącą piłką.

• Korona w pierwszych minutach tego spotkania prezentuje się znacznie lepiej od gospodarzy.

• Pierwsza szansa dla Korony! Golański świetnie dośrodkował z prawej strony na głowę Trytki, który szczupakiem nie trafił w nią czysto i nie zdobył gola w bardzo dobrej do tego sytuacji!

• Trytko ograł na skrzydle Michalskiego, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do Chizniczenki.

• Na trybunach pojawiło się sporo żółto-czerwonych flag na kijach. Kibice Jagi są również przygotowani na Żółto-Czerwone Derby.

• I już pierwsza ważna interwencja Michalskiego w defensywie po centrze Janoty, a także pierwszy nieładny faul Pietrowa na Gajosie i ustne upomnienie od sędziego.

• Zaczynamy mecz!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Michał Pazdan (Jagiellonia) oraz Paweł Golański (Korona).

• Sędzia Paweł Raczkowski wyprowadza oba zespoły na murawę Stadionu Miejskiego!

• - Wchodzimy w decydujący etap rozgrywek, jako że przed nami niezwykle ważne spotkanie. Mówiliśmy już, że gra o ósemkę będzie się decydowała w ostatnich meczach i rzeczywiście tak będzie. Na pewno presja wzrasta, emocje dla kibiców rosną, ale to nie powinno odbijać się na naszym przygotowaniu, podejściu do tych spotkań. Musimy po prostu wyjść i zrobić swoje. Trzeba skupić się na najbliższym meczu, żeby lepiej grać w piłkę, celniej podawać, strzelać bramki i zaprezentować taki futbol, jak w ostatnich pojedynkach tutaj w Białymstoku - to z kolei opinia asystenta trenera Piotra Stokowca, Łukasza Smolarowa.

• - Musimy wygrać i z takim nastawieniem jedziemy do Białegostoku. W zespole będą zmiany, także ze względu na kartki i choroby, ale jestem przekonany, że ci, którzy wyjdą na boisko, będą grali z poświęceniem i zaangażowaniem, jakiego oczekuję w taki meczu. Musimy go wybiegać, zagrać z wielką ambicją i odpowiedzialnością - mówił przed tym spotkaniem trener gości, Jose Rojo Martin 'Pacheta'

• W Jagiellonii brakuje dzisiaj kontuzjowanych Rafała Grzyba oraz Jana Pawłowskiego, a także zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Ugo Ukaha. W drużynie z Kielc nie zobaczymy dzisiaj zawieszonego za czerwoną kartkę Serhija Pilipczuka, zawieszonego za żółte kartki Piotra Malarczyka oraz kontuzjowanych: Macieja Korzyma, Jacka Kiełba, Marcina Cebuli oraz Tomasza Lisowskiego.

• Rezerwowi Korony: Wojciech Małecki, Daniel Gołębiewski, Abzal Beisebekov, Maciej Załęcki, Vanja Marković, Damian Ałdaś, Michał Przybyła

• Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Joel Perovuo, Sebastian Rajalakso, Adam Dźwigała, Jakub Tosik, Michał Pawlik, Paweł Drażba

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. W obu zespołach po jednym debiutancie. W Jagiellonii jest nim Seweryn Michalski, w Koronie Kiryło Pietrow.

• W pierwszym spotkaniu obu drużyn rozegranym w Kielcach lepsza okazała się Korona, która wygrała pewnie 4:1 po dwóch trafieniach Trytki oraz jednym Pilipczuka i Kiełba. Ten pierwszy jest w jedenastce kielczan, natomiast dwóch pozostałych dzisiaj nie ma nawet w kadrze meczowej. Dla Jagiellonii jedynego gola strzelił Plizga, który dzisiaj zagra od pierwszej minuty.

• Ten mecz jest arcyważnym starciem w kontekście walki o pierwszą ósemkę Ekstraklasy. Dzisiejsi gospodarze, Jagiellonia Białystok, zajmują obecnie ósmą lokatę z 36 punktami na koncie. W kontekście przyszłych ciężkich pojedynków wyjazdowych w Zabrzu i Poznaniu, podopieczni Piotra Stokowca muszą dzisiaj wygrać, aby znacznie nie obniżyć swoich szans na grę w grupie mistrzowskiej. Goście z Kielc z kolei będą za wszelką cenę starali się zbliżyć do białostoczan, bowiem obecnie mają do nich cztery punkty straty. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko.

• Witamy bardzo serdecznie w relacji na żywo z meczu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Koroną Kielce.