Jagiellonia Białystok 4 - 0 Korona Kielce

4

Korona Kielce

0

• Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel.

• Jagiellonia po świetnym spotkaniu pokonuje Korone Kielce 4-0. Drużyna gospodarzy wraca na pozycję wicelidera i jest coraz bliżej gry w Lidze Europy.

• Koniec spotkania.

• Żółtą kartką ukarany Andrzej Niedzielan za niesportowe zachowanie. "Wtorkowi" wyraźnie puściły nerwy.

• Sędzia dolicza do drugiej połowy trzy minuty

• Grzegorz Lech uderza zza pola karnego. Piłka mija bramke Grzegorza Sandomierskiego. Jedna z nielicznych sytuacji na zdobycie gola przez Koronę w tej połowie.

• Gooooooooooooooool!!! Jagiellonia demoluje Korone. Strzał Stecia broni Szamotulski a piłkę do bramki dobija Tomasz Frankowski. Grzegorz Szamotulski robił co mógł, niestety po raz kolejny zostaje pokonany

• Miejsce Burkhardta zastępuje Steć.

• Znakomita akcja Jagielloni. Makuszewski zostawia w tyle Hernaniego i podajego do Burkhardta a ten zamiast strzelać podaje. Od bramki grę wznawia Grzegorz Szamotulski.

• Żółta kartka dla Dirceu po faulu na Makuszewskim.

• Świetna akcja Jagielloni!! Tomasz Frankowski popisuje się świetną asystą i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem gola zdobywa Tomasz Kupisz. Młody pomocnik zdobywa swoją piątą bramkę w sezonie.

• Boisko opuszcza Lato a w jego miejsce wchodzi Kascelan.

• Płaski strzał Tomasza Frankowskiego pewnie broni Szamotulski. Lepszym rozwiazaniem tej akcji było by podanie do Tomasza Kupisza.

• Na boisku pojawia się Makuszewski uważany za najszybszego zawodnika Jagiellonii w miejsce Hermesa.

• Zmiana w drużynie Korony. Markiewicza zastępuje Dirceu.

• Norambuena i Paweł Sobolewski ukarani żółtymi kartkami.

• GOOOOOooooooooooooool!!!!!!!!!!! Strzał głową Jarosława Laty dobrze broni Szamtoulski, niestety wobec dobitki Kupisza był bezradny. Jagiellonia prowadzi już 2-0 i jest to prowadzenia zasłużone

• Ryzykowne zagranie Malarczyka do Szamotulskiego a bramkarz ze spokojem wybija piłkę na rzut rożny.

• Kolejny rzut rożny dla Korony Kielce. Akcje zamyka Pavol Stano nikt, jednak nie dochodzi do podania Słowaka.

• Zmiana w drużynie gości. Macieja Korzyma zastępuje Puri.

• Świetna akcja gospodarzy. Lato podaje do Frankowskiego, który z bliskiej odległości nie potrafi pokonać Grzegorza Szamotulskiego.

• Z boiska schodzi Edi Andradina a na boisku pojawia się Maciej Tataj.

• GOOooooooooooooooooool!!!!!!!!!! Świetne dośodkowanie z lewego skrzydła wykorzystuje Tomasz Frankowski i dzięki temu trafieniu zostaje samodzielnym liderem klasyfikacji króla strzelców.

• Rzut wolny dla Jagielloni. Burkhardt dośrodkowuje piłkę w pole karne sytuację wyjaśnia obrońca Jagielloni. Po chwili Rafał Grzyb strzela wprost w Szamotulskiego.

• Rozpoczyna się druga połowa

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na boisku.

• Koniec pierwszej części spotkania. Jak na razie oglądamy niezłe spotkanie, niestety obie drużyny nie potrafiły wykorzystać klarownych sytuacji.

• Sędzia przedłuża pierwszą część spotkania o jedną minutę.

• Edi Andradina z dystansu piłka przelatuje nad poprzeczką. Brazylijczyka stać na dużo lepsze uderzenie. Grzegorz Sandomierski ostro zachęca swoich zawodników do lepszej gry.

• Uderzenie z dystansu Rafała Grzyba mija bramkę Grzegorza Szamotulskiego.

• Blisko strzelenia samobójczego gola Norambuena. Z rzutu rożnego Edi Andradina, niestety dla gości z tego stałego fragmentu gry nic nie wynika.

• Faul Hermesa na Niedzielanie. Tempo spotkania wyraźnie spadło.

• Edi Andradina podaje prostopadle do Andrzeja Niedzielana, jednak sędzia odgwizduje pozycję spaloną. Jest to pierwszy błąd sędziego w dzisiejszym spotkaniu.

• Korona głównie skupia się na defensywie czekając na kontrę. Trener Gąsior wyraźnie nie chce stracić bramki.

• Poprzeczka ratuje Szamotulskiego! Po zamieszaniu w polu karnym Arzumanyan uderza w poprzeczkę. Przy tej sytuacji ucierpiał zawodnik gospodarzy po starciu z Malarczykiem.

• Kolejna groźna akcja gospodarzy. Dośrodkowanie Marcina Burkhardta skozłowało przed Grzegorzem Szamotulskim i sprawiło sporo kłopotów bramkarzowi Korony Kielce.

• Dobra akcja Jagielloni. Rafał Grzyb podaje do Marcina Burhardta a ten po raz kolejny strzela obok bramki. Jak na razie były zawodnik Legii Warszawa nie może zaliczyć tego spotkania do udanych

• Okazja dla Korony Kielce. Dziwne pasywne zachowanie Pejovicia. Arzumanyan wybije piłkę na rzut rożny z którego nic nie wynika.

• Najlepsza sytuacja dla gości. Kapitalnym podaniem popisuje się Lech, niestety Korzym źle sobie przyjął piłkę. Szybkim zdecydowanym wyjściem wykazuje się Grzegorz Sandomierski.

• Można sobie tylko zadać pytanie dlaczego rzutu karnego nie wykonywał Tomasz Frankowski zmierzający po koronę króla strzelców. Być może "Franek" nie chce zostać po raz kolejny królem strzelców.

• I nie ma bramki! Strzał Marcina Burkhardta mija bramkę w dosyć znacznej odległości.

• Rzut karny po faulu na Tomaszu Kupiszu. Po raz kolejny obrońcy Korony Kielce nie potrafili sobie poradzić z młodym pomocnikiem Jagi.

• Ładna indywidualna akcja Tomasza Kupisza, niestety dośrodkowanie nie dochodzi do Tomasza Frankowskiego po wybiciu piłki głową przez Stano. Młody pomocnik Jagielloni pokazał jak szybkim jest zawodnikiem.

• Faul Pawła Sobolewskiego na Norambuenie. To powinna być żółta kartka.

• Grzegorz Sandomierski uprzedza wychodzącego na klarowną pozycję Andrzeja Niedzielana. To mogła być bardzo groźna sytuacja.

• Ławka rezerwowych Korony: Małkowski, Puri, Janczyk, Junior da Silva Dirceu , Tataj, Janiec

• Ławka rezerwowych Jagielloni: Słowik, Kašćelan, Essomba, El Mehdi Sidqy, Makuszewski, Kijanskas, Stec.

• Następuje rozpoczęcie spotkania.

• Obydwie drużyny wychodzą już na murawę.

• Niestety dzisiejszego spotkania nie obejrzą najbardziej zagorzali kibice zajmujący trybunę ŁUK. Jest to efekt decyzji Wojewody Podlaskiego, Urzędu Miasta, Podlaskiej Policji oraz klubu.Fani Jagi zapowiedzieli chęć zebrania się pod stadionem, gdzie wspólnie będą chcieli wspierać głośnym dopingiem swoich pupili. Po raz kolejny widzimy jak nie udolne decyzję podejmuję Polski Związek Piłki Nożnej. Nasuwa się tylko jedna myśl; "PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW"!

• W obu drużynach zabraknie kilku ważnych zawodników. W Jagielloni nie zobaczymy dziś kontuzjowanego Bartłomieja Grzelaka, pauzującego za karki Ermina Seratlicia i Thiago Cionka oraz powołanego do Reprezentacji U-19 Bartłomieja Pawłowskiego. W Koronie zabraknie Aleksandara Vukovicia i Pawła Golanśkiego, którzy narzekali na urazy oraz pauzującego za nadmiar żółtych kartek Tomasza Lisowskiego.

• Już za niespełna pół godziny rozpocznie się spotkanie XXVIII kolejki ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Koroną Kielce. Drużyna gospodarzy zajmuje trzecie miejsce w lidze z dorobkiem czterdziestu dwóch punktów i traci tylko jeden punkt do Śląska Wrocław. Goście plasują się na trzynastej pozycji. W rundzie jesiennej na stadionie w Kielcach padł remis 1-1 po bramkach Vukovicia i Grosickiego. Faworytem bukmacherów jest Jagiellonia Białystok. Za postawioną złotówkę można zarobić 1,70. Kurs na Koronę Kielce wynosi 4,75. Ewentualne zwycięstwo Jagi pozwoli im wyprzedzić Śląsk Wrocław i przybliżyć się do Wicemistrzostwa Polski. Korona będzie się chciała zrewanżować białostoczanom za przegraną w Pucharze Polski. Czy piłkarze Michała Probierza pokonają Koronę Kielce przekonamy się już za trochę ponad dwie godziny. Miejmy nadzieję, że piłkarze obu drużyn stworzą dziś wspaniałe widowisko.