PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

Jagiellonia Białystok

3

Lech Poznań

3

• Koniec! Arbiter kończy ten długi, ale bardzo dobry mecz! Jagiellonia dzieli się punktami z Lechem Poznań i raczej żadna z drużyn nie jest zadowolona z tego wyniku!

• Dobry strzał Guilherme z rzutu wolnego, ale zabrakło w tym wszystkim siły, aby zaskoczyć bramkarza Lecha.

• Mateusz Skrzypczak dopiero co pojawił się na boisku, a już obejrzał żółtą kartkę. Daniel Stefański mocno sypie karami indywidualnymi.

• Mateusz Skrzypczak - syn kierownika zespołu Lecha Poznań jako kolejny dzisiaj notuje debiut w Ekstraklasie! Zmienia Pedro Tibę.

• Bartosz Kwiecień ogląda żółtą kartkę. To już dziewiąta kara indywidualna w tym meczu.

• Dobra wymiana podań zawodników Jagiellonii! Młodemu Twarowskiemu zabrakło trochę dokładności w ostatnim podaniu.

• Filip Marchwiński jest kolejnym zawodnikiem, który ogląda żółtą kartkę.

• 8 minut doliczone!

• Świetną indywidualną akcję popisał się Timur Żamaletdinow! Rosjanin minął dwóch rywali, ale ostatecznie przegrał pojedynek z bramkarzem Jagiellonii.

• Maciej Twarowski notuje debiut w Ekstraklasie. Młody zawodnik zmienił Marko Poletanovicia.

• Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, ale ostatecznie Arsenić został sfaulowany.

• Jakub Wójcicki zmienia Martina Pospisila.

• Rosyjski napastnik uderzył z 16 metra, piłka odbiła się od zawodnika Jagiellonii i wpadłą do bramki. Kompletnie zdezorientowany Marian Kelemen mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Timur Żamaletdinow i znowu jest remis!

• Zmiana także w ekipie z Białegostoku. Martin Pospisil zmieniony przez Bartosza Kwietnia.

• Filip Marchwiński melduje się na murawie. Schodzi z niej Joao Amaral.

• Kompletnie nieudany strzał głową Vujadinovicia.

• Za faul na Poletanoviciu żółtą kartką ukarany został Timur Żamaletdinow.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jesus Imaz po raz drugi dzisiaj zdobywa gola z karnego!

• Co za kuriozalna sytuacja! Sędzia po analizie anulował gola, ponieważ Ivan Runje był na spalonym, ale wcześniej Poletanović był faulowany i mamy rzut karny!

• Ależ gol chorwackiego obrońcy! Przyjął piłkę na 10 metrze od bramki i w bardzo sprytny sposób przelobował bramkarza rywali!

• Wołodymyr Kostewycz ogląda żółtą kartkę.

• Prawy obrońca Jagiellonii zebrał piłkę po tym jak Vujadinović wybijał ją z pola karnego, następnie bez zastanowienia huknął i wpakował futbolówkę w samo okienko bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Andrej Kadlec doprowadza do remisu!

• Bodvar Bodvarsson ukarany żółtą kartką.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Roberta Gumnego! Zabrakło tylko trochę dokładności a w polu karnym na podanie czekał Joao Amaral.

• Daniel Stefański dał znak do rozpoczęcia drugiej części meczu!

• Koniec pierwszej części meczu! Lech Poznań prowadzi na Stadionie Miejskim w Białymstoku 2:1! Czekamy na drugie 45 minut!

• Dobre uderzenie Makuszewskiego, ale jeszcze lepsza interwencja Mariana Kelemena!

• Darko Jevtić z powodu kontuzji opuszcza murawę, w jego miejsce wchodzi Timur Żamaletdinow.

• Sędzia dolicza aż 6 minut. Nic dziwnego. Bardzo długo trwała analiza VAR.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jesus Imaz! Sam poszkodowany zamienia karnego na gola!

• A jednak! Po długiej analizie sędzia wskazuje na wapno i anuluje kartkę dla Jesusa Imaza!

• Daniel Stefański sprawdza jeszcze samodzielnie czy nie było tam przypadkiem kontaktu nogi Jesusa Imaza z ręką Jasmina Buricia! Ciężka decyzja do podjęcia!

• Jagiellonia gra dzisiaj kompletnie bez pomysłu. Od razu w oczy rzuca się brak Arvydasa Novikovasa, który robił różnicę w ofensywie.

• Zablokowany strzał Martina Pospisila. Jasmin Burić przejmuje piłkę i Lech znowu wyprowadza kontratak.

• Guilherme zamiast trafić w piłkę przy próbie strzału trafił w nogi Kamila Jóźwiaka. Brazylijczyk jest kolejnym zawodnikiem, który ogląda żółtą kartkę.

• Fatalnie zmarnowana okazja zawodników Jagiellonii. Mieli rzut wolny pod polem karnym rywala, ale nawet nie oddali strzału na bramkę...

• Również Pedro Tiba zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

• Ivan Runje ogląda żółtą kartkę.

• Dobre uderzenie Joao Amarala z dystansu. Zabrakło jednak troszkę dokładności.

• Kolejny raz defensorzy Jagiellonii nie dali rady zablokować dośrodkowania! Maciej Makuszewski dograł w pole karne, a Joao Amaral z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Joao Amaral podwyższa prowadzenie!

• Zamieszanie w polu karnym Lecha! Martin Pospisil trafia jednak prosto w rywala!

• Jesus Imaz opanował sobie piłkę na 5 metrze, ale ostatecznie przegrał pojedynek z Jasminem Buriciem!

• Świetna interwencja Ivana Runje. Gdyby nie Chorwat to Amaral miałby przed sobą tylko Mariana Kelemena.

• Łukasz Trałka zostaje ukarany żółtą kartką za brzydki faul na rywalu.

• Andrej Kadlec posyła dobrą piłkę w pole karne rywala, ale nikt nie zdołał przeciąć tego dośrodkowania.

• Pedro Tiba po zderzeniu z rywalem potrzebuje pomocy medycznej.

• Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie Darko Jevticia prosto na głowę Vujadinovicia i Kolejorz szybko otwiera wynik tego meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Nikola Vujadinović zdobywa bramkę!

• Świetna akcja Makuszewskiego! Skrzydłowy Lecha wpadł w pole karne, tylko że został świetnie zablokowany przez defensora gospodarzy!

• Rozbrzmiał pierwszy gwizdek tego meczu! Od środka zaczęli goście!

• Rozbrzmiał hymn Jagiellonii, a to oznacza, że zawodnicy obu drużyn opuszczają tunel!

• Sytuacja obu klubów jest podobna. Wywalczone w ostatniej kolejce miejsce w grupie mistrzowskiej i duży zawód. Jagiellonia ma przed sobą jeszcze finał Pucharu Polski, który może wiele dać drużynie z Podlasia. W ekipie Kolejorza wszyscy pogrążeni są w czarnych nastrojach, ale nadal będą walczyć o jak najlepszy wynik.

• Jagiellonia od dłuższego czasu boryka się ze sporymi problemami kadrowymi. Teraz do listy kontuzjowanych dołączył najlepszy zawodnik wicemistrza Polski - Arvydas Novikovas. Jak poradzi sobie ekipa Ireneusza Mamrota bez nieprzewidywalnego Litwina?

• Dzień dobry Państwu! Jagiellonia Białystok po raz drugi w ciągu tygodnia zmierzy się z Lechem Poznań! Na relację LIVE z tego pojedynku serdecznie zaprasza Bartłomiej Modzelewski.

red

Jagiellonia Białystok Lech Poznań

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań ONLINE. Dokładnie tydzień po meczu między tymi drużynami w Poznaniu, czas na rewanż w Białymstoku. Stawką - również trzy punkty, lecz tym razem już bez obaw o spadek poniżej 8. miejsca. Czy Lech zdoła uratować ten sezon i wykaże się wysoką formą? A może to drużyna Ireneusza Mamrota podgoni czołówkę Ekstraklasy? Sprawdź, gdzie oglądać mecz Jagiellonia Białystok - Lech Poznań!

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań ONLINE

W Wielką Sobotę na stadionie miejskim przy ul. Słonecznej nastąpi kontynuacja białostocko-poznańskiej rywalizacji, w której na razie górą jest drużyna z Podlasia. W końcówce sezonu zasadniczego Żółto-Czerwoni, po najlepszym od kilku tygodni występie, pokonali w Poznaniu Kolejorza 2:0. Po tym zwycięstwie Jaga była pewna awansu do grupy mistrzowskiej. W niej, ze względu na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach, znalazł się też Lech.

– Wszyscy wiemy, że wyniki nie są dobre. Musimy wiele poprawić. To ciężki czas dla nas. Musimy lepiej grać w obronie, strzelać gole, poprawić się w zasadzie w każdym aspekcie. Chcemy walczyć w każdym spotkaniu i próbować wygrać tak dużo spotkań jak się tylko da - przyznaje na klubowej stronie trener Dariusz Żuraw.

- Zarówno fizycznie, jak i mentalnie jesteśmy na to przygotowani - zapewnia asystent trenera Ireneusza Mamrota Rafał Grzyb. - Najważniejsze, że drużyna ten najgorszy okres ma już za sobą, gdyż zwycięstwa budują pewność siebie i wiarę, których nam ostatnio brakowało. Wszyscy liczymy, że w ostatnich kolejkach to zaprocentuje - dodaje.

Oba zespoły mają już iluzoryczne szanse na włączenie się do walki o mistrzowską koronę, ale chcą godnie zakończyć sezon. Przewagę mentalną mają jednak jagiellończycy, dla których przepustką do Ligi Europy nie musi okazać się wysoka pozycja w rozgrywkach ligowych, tylko wygranie finału Pucharu Polski z Lechią Gdańsk 2 maja na Stadionie Narodowym. Lech tego przywileju nie ma, bo podobnie jak z walki o mistrzostwo, tak samo z krajowego pucharu odpadł dość wcześnie.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Mecz 31. kolejki Lotto Ekstraklasy rozpocznie się na stadionie przy Słonecznej w sobotę, 20 kwietnia 2019 roku, o godz. 18.00. Transmisja spotkania w Canal+ Sport od godz. 17.55. Wcześniej, bo o godz. 17.40, na antenie stacji rozpocznie się przedmeczowe studio. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.