Jagiellonia Białystok - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Kolejorz rozpoczyna "maraton"

2

Lech Poznań

1

• Koniec meczu! Jagiellonia pokonuje Lecha 2:1.

• Nieudany strzał z dystansu Alana Czerwińskiego To chyba była ostatnia okazja Lecha do wywalczenia "oczka".

• Akcję Alana Czerwińskiego przerywa Taras Romanczuk. I to w taki sposób, że nabił rywala, przez co gospodarze mają aut.

• Jarosław Przybył dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Bogdan Zając wzmacnia defensywę. Wchodzi Błażej Augustyn za Jesusa Imaza.

• Goście poczuli krew i dążą do wyrównania! Ciekawe, czy zdążą?

• Pavels Steinbors ratuje prowadzenie kolegom! Wyciągnął się jak struna i paruje strzał głową Pedro Tiby!

• JAKUB MODER NIE MYLI SIĘ!!!

Zmylił Pavelsa Steinborsa, posyłają piłkę przy lewym słupku! Łotewski bramkarz Jagiellonii rzucił się w stronę prawego!

• Rzut karny dla Lecha! Bodvar Bodvarsson fauluje niepotrzebnie w polu karnym Pedro Tibę. Sędzia musiał obejrzeć tę sytuację na monitorze, ale po kilku powtórkach jednoznacznie wskazuje na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Pavelsa Steinborsa!

• ... a za Jakuba Kamińskiego wchodzi Nika Kaczarawaa.

• Filip Marchwiński zmienia Danirego Ramireza...

• 40% Posiadanie piłki 60%

• Kris Twardek debiutuje w Ekstraklasie. Schodzi Tomas Prikryl.

• Podwójna zmiana w Jagiellonii. Przemysław Mystkowski za Macieja Makuszewskiego...

• Po niedokładnym wybiciu Tomasza Dejewskiego gospodarze przejęli piłkę. Jesus Imaz podaje prostopadle w pole karne do Macieja Mauszewskiego, który uderza obok wychodzącego z bramki Filipa Bednarka!

• GOL DLA JAGIELLONII! MACIEJ MAKUSZEWSKI STRZELCEM!!!

• Żółtą kartką upomniany Jakub Kamiński za faul na Ivanie Runje.

• Lekki strzał Pedro Tiby. Piłka wpada do "koszyczka" Pavelsa Steinborsa.

• Lech - Jagiellonia

• 6 Strzały 12
    • 3 Strzały celne 1
  • Z kontrą wyszli teraz piłkarze Bogdana Zająca. Anemicznym strzałem zza pola karnego zepsuł ją Jesus Imaz. Filip Bednarek łapie piłkę.

• Mikael Ishak pada w "szesnastce" gospodarzy po starciu bark w bark z Ivanem Runje. Zdaniem sędziego nie było podstaw do wskazania na "wapno".

• Michał Skóraś zmienia... Tymoteusza Puchacza, który był najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem Kolejorza w tym spotkaniu. Zwłaszcza po zmianie stron.

• Mikael Ishak główkuje minimalnie obok bramki po centrze Tymoteusza Puchacza! Było blisko wyrównania!

• Pierwszy kwadrans na korzyść Lecha jeżeli chodzi o przewagę. Brakuje konkretów w postaci celnych strzałów czy dokładnych podań.

• Jesus Imaz pada na murawę w środku pola. Przypadkiem dostał ręką od Lubomira Satki, który wyskoczył do górnej piłki.

• Po wrzutce z prawej strony Jakub Kamiński główkuje nad poprzeczką. Dodatkowo był na spalonym.

• Próba kontry Jagiellonii. Podanie na wolne pole do Jesusa Imaza. Zwlekał się z wyjściem z bramki Filip Bednarek, więc Lubomir Satka wybija na aut.

• Nieudane dośrodkowanie Vasyla Kravetsa. Piłkę łapie Pavels Steinbors.

• Alen Czerwiński w roli prawoskrzydłowego zagrywa ostro w pole karne. Gospodarze wyjaśniają sytuację.

• Przewinienie Macieja Makuszewskiego na Jakubie Kamińskim. W tej sytuacji bardziej ucierpiał skrzydłowy Jagiellonii. Trzymał się za kolano, ale będzie grać dalej.

• Dwóch lechitów dało się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Dani Ramirez uderza technicznie nad murem. "Spadający liść" zmierzał w lewy dolny ród i Pavels Steinbors odbija piłkę do boku!

• Ivan Runje fauluje Pedro Tibę tuż przed własnym polem karnym. Może by groźnie.

• Przerwa w grze. W walce o pikę głowami zderzyli się Tomasz Dejewski i Jesus Imaz. Wydaje się, że obaj będą w stanie grać dalej.

• Z dystansu uderza Tymoteusz Puchacz. Bardzo nieudana próba.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zmiana w ekipie gospodarzy: Fedor Cernych w miejsce debiutanta, Ferrana Lopeza.

• Szybki cios Tarasa Romanczuka trochę wybił Lecha z równowagi. Największą bolączką gości jest krycie przy stałych fragmentach gry - kolejny raz w tym sezonie dali się "zaskoczyć" po rzucie rożnym. Piłkarzom Dariusza Żurawia udało się nawet wyrównać, ale gol nie został uznany. Niemniej lechici grają o jedno-dwa tempo wolniej od agresywnie usposobionej Jagiellonii.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +2' Tomas Prikryl ruszył z piłką w stronę bramki gości! Chciał podać do lepiej ustawionego Jesusa Imaza, ale uczynił to bardzo niedokładnie.

Jarosław Przybył zaprasza obie drużyny na przerwę. Po bramce Tarasa Romanczuka Jagiellonia od 2. minuty prowadzi z Lechem Poznań. echem Poznań[/b].

• +1' Agresywnie grają gospodarze. Wywalczyli piłkę blisko pola karnego Lecha ale nie potrafili tego spożytkować.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• W odpowiedzi bliski dubletu był Taras Romanczuk! Zdecydował się na techniczne uderzenie z linii 16 metra i piłka w nieznacznej odległości mija lewy słupek bramki Lecha!

• Jakub Kamiński "nawinął" na lewej stronie defensora Jagiellonii i podaje do Daniego Ramireza. Ten instynktownie kopie prawą nogą, trafiając przypadkowo w kolegę. Odbita piłka spada na woleja Mikaela Ishaka, który uderza obok bramki. Nawet gdyby skierował piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.

• Seria zostanie podtrzymana?

• Po krótkim rozegraniu Jesus Imaz wbiega z piłką w pole karne wzdłuż prawej linii bocznej i zagrywa płasko przed bramkę... do nikogo. Wykorzystuje to Filip Bednarek.

• Tomas Prikryl w roli prawoskrzydłowego decyduje się na dośrodkowanie. Został zablokowany, ale białostoczanie wznawiają grę z rzutu rożnego.

• Gospodarze zamknięci w hokejowym zamku przed własnym polem karnym. A lechici z uporem maniaka próbują się przedrzeć przez tę ścianę. Bezskutecznie.

• Karol Olszewski nie poradził sobie w akcji ofensywnej z Tymoteuszem Puchaczem. Ten nie dość, że skutecznie blokował piłkę przed nim i Jesusem Imazem, to jeszcze dał się sfaulować.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie, piłkę pewnie chwyta Pavels Steinbors.

• Nie wyszło lewą, to Lech zaatakował prawą flanką. A dokładniej Jakub Kamiński, który przedarł się w "szesnastkę" i podaje przed pole bramkowego do Mikaela Ishaka. W ostatniej chwili uprzedza go Taras Romanczuk wybiciem piłki na rzut rożny.

• Vasyl Kravets ruszył lewą stroną do prostopadłego podania. Chciał zagrać płasko w pole karne do kolegi, ale uczynił to niedokładnie - za plecy, co wykorzystał Bogdan Tiru.

• Jakub Kamiński decyduje się na strzał z linii 16. metra. Piłka po rykoszecie od nogi Pawła Olszewskiego wyślizgnęła się z rękawic Pavelsa Steinborsa. Korner nie przynosi zagrożenia.

• Lubomir Satka zagrywa w pole karne gospodarzy w poszukiwaniu Mikaela Ishaka. Sytuację zdecydowanym wyjściem wyjaśnia Pavels Steniobrs.

• Żółta kartka dla Pavelsa Steinborsa. Zdaniem sędziego za grę na czas...

• Składna akcja gospodarzy, w które wyszli w przewadze! Jesus Imaz był na spalonym...

• Kolejny korner dla Jagiellonii. Zakotłowało się przed bramką Lecha, gdzie sytuację dalekim wybiciem wyjaśnia Tymoteusz Puchacz.

• I jeszcze jeden, z prawego narożnika. Krótkie rozegranie, po którym Jesus Imaz przegrał pojedynek z Jakubem Kamińskim.

• Filip Bednarek z problemami odbija piłkę na rzut rożny po strzale Macieja Makuszewskiego.

• W odpowiedzi Tymoteusz Puchacz uderza z dystansu. Piłka szybuje wysoko nad bramką gospodarzy.

• Maciej Makuszewski powinien podwyższyć prowadzenie gospodarzy! Po zagraniu Jesusa Imaza miał doskonałą okazję do wpisania się na listę strzelców, ale z bliskiej odległości uderza obok bramki!

• Wydawało się, że Lech szybko odrobi stratę. Centymetrowy spalony Jakuba Kamińskiego po zagraniu Daniego Ramireza zniweczył ten plan.

• "Żółtko" na koncie Ivana Runje za faul

• Po podaniu Danirego Ramireza Jakub Kamiński kieruje piłkę do siatki przy bliższym (lewym słupku)! Po komunikacie z wozu VAR Jarosław Przybył nie uznał gola ze względu na pozycję spaloną!

• Tymoteusz Puchacz upomniany żółtą kartką za faul.

• Pedro Tiba dostaje piłkę w środku pola. Portugalczyk pospieszył się z podaniem na prawą stronę do Tymoteusza Puchacza.

• Kolejorz w odpowiedzi. Alan Czerwiński podłączył się do akcji ofensywnej. Piłkę po jego dośrodkowaniu pewnie chwyta Pavels Steinbors.

• Po centrze z lewego narożnika na bliższy słupek była została "przedłużona" na środek pola karnego, gdzie Taras Romanczuk znalazł się między Tomaszem Dejewskim i Jakubem Moderem, by głową z bliska skierować piłkę do siatki!

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM TARAS ROMANCZUK!!!

• Nerwowo w to spotkanie wchodzi Filip Bednarek. Najpierw niedokładnie wybija, a po chwili spóźnione wyjście daje korner dla gospodarzy.

• Jarosław Przybył gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny są już na murawie. Za moment losowanie stron.

• Z ostatniej chwili: urazu na rozgrzewce nabawił się Thomas Rogne. W wyjściowym składzie będzie zatem Tomasz Dejewski.

Na domiar złego, Lubomir Satka i Djordje Crnomarković nie zagrają w czwartek z Benficą Lizbona w fazie grupowej Ligi Europy.

• Szkoda, że znowu czekają nas mecze bez udziału publiczności

• Co bardzo ciekawe, 5 ostatnich spotkań na tym stadionie kończyło się... remisami. A kiedy Lech wyjechał ze stolicy Podlasia z kompletem punktów? Miało to miejsce... 29 kwietnia 2013 r. po bramce Gergo Lovrencicsa.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 7. miejscu w tabeli z 8 punktami na koncie. Z kolei "piętro" wyżej są poznaniacy z taki samym dorobkiem punktowym. Liderem Ekstraklasy jest Raków Częstochowa, który ma ich tyle co białostoczanie i Lech razem wzięci. W niedawno zakończonym 7. kolejki Ekstraklasy pokonali na wyjeździe Górnik Zabrze 3:1.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jarosława Przybyła odsyłam do zapowiedzi:

• A na relację NA ŻYWO z tego meczu 7. kolejki Ekstraklasy zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Piłkarska sobota obfituje w bardzo dobre mecze i tak też jest i teraz. Już tylko 25 minut dzieli nas do starcia w Białymstoku, gdzie Jagiellonia zmierzy się z Lechem Poznań!

19.07.2020 poznan lg lech poznan jagiellonia bialystok nz  dani ramirez stadion miiejski  ulica bulgarska. glos wielkopolski. fot. lukasz gdak/polska

19.07.2020 poznan lg lech poznan jagiellonia bialystok nz dani ramirez stadion miiejski ulica bulgarska. glos wielkopolski. fot. lukasz gdak/polska press ©Lukasz Gdak

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań ONLINE. Gospodarzem sobotniego pojedynku będą Żółto-Czerwoni, ale za faworyta uważa się gości z Poznania. Nic w tym dziwnego, gdyż ostatnie wyniki Kolejorza robią wrażenie. Początek spotkania o godz. 20. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Lech Poznań ONLINE

Oglądaj mecz Jagiellonia Białystok - Lech Poznań w Player.pl >>>

- Lech nie od tygodni, a od miesięcy gra najlepszą piłkę w Polsce. Jest ona widowiskowa, skuteczna i przyjemna do oglądania - ocenił w telewizyjnej zapowiedzi 7. kolejki Tomasz Wieszczycki, w przeszłości znany piłkarz, a obecnie ekspert stacji Canal + Sport.

Trudno się dziwić takiej opinii, bo Lech gra ostatnio jak z nut i na wszystkich frontach odniósł pięć zwycięstw z rzędu, a w całym 2020 roku jego bilans jest imponujący: 18 wygranych, osiem remisów i tylko trzy porażki, bilans bramkowy 67:27. Jesienią tylko Zagłębie Lubin znalazło sposób na zespół Dariusza Żurawia, wygrywając 2:1.

Czy zatem Jaga nie ma szans w sobotniej potyczce? Niekoniecznie. Lech przy Słonecznej nie wygrał od wiosny 2013 roku i każdy mecz w Białymstoku jest dla niego bardzo trudny. - Myśmy też powinni wygrać u siebie z Wisłą Kraków, czy Podbeskidziem Bielsko-Biała. I nie wygraliśmy, a zrobiliśmy to w Warszawie z Legią, czy w Gliwicach z Piastem. Na tym polega piękno piłki nożnej że nie zawsze zwycięża ten, kogo typuje się na faworyta - przekonuje prezes Jagiellonii Cezary Kulesza.

Trener Jagi Bogdan Zając przekonuje, że jego drużynę stać na wygraną. - Każdy zespół ma słabsze momenty i będziemy je próbowali wykorzystać. Przede wszystkim jednak chcemy skupić się na swojej grze, na tym, co potrafimy i co chcielibyśmy prezentować. Jeśli dołożymy skuteczność do tego, co potrafimy robić dobrze, to myślę, że jesteśmy w stanie walczyć o zwycięstwo. Taki też mamy cel na to spotkanie - mówi trener Jagi Bogdan Zając.

Poznańskiego Lecha czekają teraz niezwykle intensywne tygodnie. W ciągu 23 dni drużyna Dariusza Żurawia rozegra 7 meczów. Żeby przetrwać taki "maraton" niezbędne będzie rotowanie składem. - Jesteśmy gotowi do takiego systemu gry. Mamy szeroką, wyrównaną kadrę, więc pewnie rotacje będą. Jest mało prawdopodobne, że ktokolwiek zagra we wszystkich meczach - zaznaczył trener Kolejorza.

Nie zagrają w meczu Jagiellonia - Lech:
Jagiellonia: Andrej Kadlec, Maciej Bortniczuk.
Lech: Mickey van der Hart, Bohdan Butko.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Spotkanie Jagiellonii z Lechem rozpocznie się w sobotę, 17 października o godz. 20. Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet: Robert Skrzyński - Kazimierz Węgrzyn. W internecie mecz w aplikacji Player i Canal+. Tekstowa relacja na żywo w GOL24.pl!