Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Jagiellonia Białystok

3

Lechia Gdańsk

0

• Koniec spotkania. Wysokie zwycięstwo Jagiellonii. W tabeli ciągle wyżej jednak Lechia.

• Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu. Debiut Toporkiewicza. Młodzieżowiec wchodzi za Bidę.

• Jeszcze Savković w miejsce Prikryla.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Prikryl na 3:0. Niebywała wpadka Alomerovicia...

• Łukasik wrzucił z wolnego. Ugrał rzut rożny.

• Bida... Ależ blisko. Uderzył obok po podaniu Imaza.

• Lechii dzisiaj niewiele wychodzi. Nieudany strzał Mladenovicia.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Imaz nie myli się. 2:0 dla Jagiellonii! Jedenasta bramka Hiszpana.

• RZUT KARNY DLA JAGIELLONII! I kartka dla Malocy - żółta.

• Mamy analizę VAR. Sędzia Złotek ocenia sytuację z faulem Malocy... Będzie czerwona kartka? Będzie rzut karny?

• Kwiecień fauluje Paixao i dostaje zasłużoną kartkę.

• I jeszcze Arak za Wolskiego. Na stadionie niecałe 6 tys. widzów.

• Na boisku pojawił się Camara. Zmienił Klimalę.

• Kartka dla Mladenovicia.

• Kwiecień ponownie uprzedza Paixao. Dośrodkował z lewej strony Mladenović. Jest korner.

• Kwiecień do końca przypilnował Paixao. Dobrze dzisiaj gra.

• Peszko podholował piłkę, po czym uderzył. Słaba próba. Po drodze ucierpiały chyba stadionowe krety...

• Sandomierski do końca zaczekał przy linii i złapał piłkę.

• Peszko za miękko dośrodkował w polu karnym. Ugrał tylko rzut rożny.

• W dalszym ciągu to gospodarze pozostają stroną przeważającą.

• Klimala! Dostał świetne podanie z głębi pola. W polu karnym minął dwóch rywali, lecz przegrał z Alomeroviciem. Ładna kontra Jagiellonii.

• Peszko w miejsce Sobiecha. Paixao przechodzi do ataku - na ulubioną pozycję.

• Bida tańczy z piłką w szesnastce. Balans niezły, ale strzał kiepski. Futbolówka minęła prawy słupek.

• SŁUPEK! Pospisil obija prawy słupek. Jagiellonia w natarciu!

• Klimala uderza z ostrego kąta, Alomerović broni. Nawet jeśli piłka wpadlaby do siatki, to sędzia gola by nie uznał. Zauważył bowiem spalonego.

• Haraslin na razie lepszy w defensywie niż ofensywie. Przed momentem jednak nie dobiegł do piłki i Jagiellonia wznowiła akcję na połowie Lechii.

• Lechia cierpliwie konstruuje atak pozycyjny. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• Gorąco pod bramką Lechii. Makowski ratuje drużynę przed utratą kolejnej bramki.

• Sędzia Złotek pokazał kartkę Wolskiemu.

• Ukarany został także Prikryl.

• Na razie faule ze strony gości. Do zmian w przerwie nie doszło.

• Gramy dalej. Druga połowa rozpoczęła się. Od środka Lechia.

• Maloca uderza nad poprzeczką. Koniec pierwszej połowie. A więc bramka do szatni okazała się decydującym momentem.

• Guilherme dośrodkował z rzutu rożnego, Imaz wykończył głową. Dziesiąta bramka Hiszpana w tym sezonie. Jagiellonia na prowadzeniu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Imaz na 1:0!

• Sobiech też z kartką. Za faul na Bidzie.

• Imaz! W sam środek. Alomerović broni.

• Guilherme fajnie dośrodkował. Żaden z kolegów nie dobiegł jednak na piłkę. Od bramki wznawia bramkarz Lechii.

• Klimala ukarany za przewinienie na Malocy. Napastnik Jagiellonii tym samym kończy rok. To jego czwarta żółta kartka w sezonie, oznaczająca pauzę w 20. kolejce.

• Obaj bramkarze stają dziś na wysokości zadania. Przed momentem udanie asekurował swoich obrońców Alomerović.

• Wolski z dystansu! Mocno, celnie, ale na posterunku Sandomierski. Rzut rożny dla Lechii.

• Potwierdzenie zmiany: Łukasik za kontuzjowanego Filę.

• A jednak dojdzie do zmiany. Filę zmieni Łukasik. Czyli Makowski dokończy mecz na boku obrony? Ostatnio zastępował na lewej Mladenovicia.

• Paixao głową w polu karnym. Nad poprzeczką.

• Odważne i skuteczne wyjście Sandomierskiego.

• Mladenović z rzutu wolnego. Piłka wybita, ale pod nogi Wolskiego. Celny strzał broni Sandomierski. Potem odgwizdany został spalony Sobiecha, który przygotowywał się do dobitki.

• Fila podejmuje próbę. Wrócił na murawę po interwencji medyków. Może się uda?

• Wygląda na to, że Fila nie dokończy meczu. Kontuzja.

• Makowski faulem powstrzymał Imaza. Na swoje szczęście zrobił to daleko od szesnastki. Atakuje Lechia.

• Znowu groźnie w polu karnym Lechii. Alomerović nogami zatrzymuje strzał! Uderzał Klimala.

• Dużo fauli, ale jeszcze bez kartek.

• Kwiecień zły na siebie. Kopnął źle, z bliskiej odległości. Wznawia Lechia z piątego metra.

• Żywy, szybki mecz. Lechia nie przyjechała się tylko bronić. Przed momentem Fila szukał Paixao w szesnastce. Wrzutka niezła, ale Kwiecień lepszy w górze.

• Sam poszkodowany dorzucił piłkę w pole karne. Źle. Obrońca Jagiellonii wybił przed siebie.

• Wolski skasowany przez Kadleca. Rzut wolny na wysokości pola bramkowego.

• Pospisil wrzucił krótko, za krótko. Lechia wybiła piłkę na połowę.

• Dużo strzałów ze strony Jagiellonii. Teraz Prikryl został zablokowany. Jest korner. Czy Wolski ma jakiś problem zdrowotny. Chyba tak...

• Najlepsza okazja do tej pory. Imaz wypuszczony, uderza na wślizgu, lecz przegrywa z bramkarzem.

• Pospisil.. Jego strzał jak najbardziej do zapomnienia. Fatalna próba!

• Wolski zakiwał się, zaplątał z piłką. Strata i aut dla rywala.

• Pierwsze akcje Jagiellonii zostały przeprowadzone prawą flanką. Od bramki wznawia Alomerović.

• Ależ kocioł po rzucie rożnym. Lechia wychodzi z opresji.

• Klimala w pierwszej akcji. Podał mu Imaz na wolne pole. Jest strzał, ale zablokowany przez Malocę.

• Gramy w Białymstoku. Od środku rozpoczęła Jagiellonia.

• Trwa przywitanie obu drużyn. Gospodarze w podstawowym komplecie strojów, goście na szaro.

• W zeszłej kolejce Jagiellonia przegrała z Zagłębiem Lubin 0:1. Z kolei Lechia również u siebie pokonała Wisłę Płock 2:0.

• Po stronie Jagiellonii brakuje dziś Runje. Do składu wraca Guilherme.

• Lechia bez Kuciaka i dalej bez Augustyna. Nie ma też kontuzjowanego Kubickiego.

• W stolicy Podlasia jest kilkuset kibiców z Gdańska:

• Ławka Jagiellonii: Węglarz, Błyszko, Wójcicki, Camara, Savković, Toporkiewicz, Struski, Mudrinski, Bodvarsson.

Ławka Lechii: Żuk, Woźniak, Chrzanowski, Arak, Peszko, Mihalik, Gajos, Dymerski, Łukasik.

• Za kwadrans początek ostatniego meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia, już z tymczasowym trenerem Rafałem Grzybem, podejmie rozpędzoną Lechię Gdańsk.

MP

Pod wodzą nowego trenera Jagiellonia chce zrewanżować się Lechii za ostatnie porażki. ©Przemyslaw Swiderski

PKO Ekstraklasa. Po ostatniej porażce z Zagłębiem Lubin z posadą pierwszego szkoleniowca Jagiellonii Białystok pożegnał się Ireneusz Mamrot. Do końca roku zespół poprowadzi jego wcześniejszy asystent, Rafał Grzyb. Był on kapitanem "Jagi", gdy zespół prowadził jeszcze Piotr Stokowiec. Dzisiaj postara się pokonać byłego trenera i przerwać serię zwycięstw Lechii Gdańsk. Biało-zieloni będą jednak chcieli potrzymać dobrą passę z meczów z Jagiellonią.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE

Jagiellonia Białystok miała w tym sezonie walczyć o miejsce w europejskich pucharach, tymczasem przed spotkaniem z Lechią Gdańsk znajduje się poza czołową ósemką ligi. Od początku rozgrywek "Jaga" spisuje się w kratkę, naprawdę dobre mecze przeplatając zdecydowanie słabszymi. A że tych drugich było ostatnio coraz więcej, to postanowiono pożegnać się z Ireneuszem Mamrotem. Gwoździem do trumny szkoleniowca okazała się porażka 0:1 z Zagłębiem Lubin.

Nie jest tajemnicą, że nie wszyscy piłkarze odpowiednio przykładali się do swoich obowiązków w Białymstoku. Jagiellonia potrzebuje jednak punktów już w tym roku, a pomóc ma w tym Rafał Grzyb - były kapitan drużyny i wieloletni jej piłkarz, a ostatnio asystent Mamrota. W 2020 roku na stanowisku szkoleniowca będzie już ktoś inny. Najpoważniejszym kandydatem jest Aleksiej Baga z BATE Borysów.

Debiut Grzyba w nowej roli przypadł na trudny mecz, bo rywalem Jagiellonii będzie Lechia Gdańsk. Szkoleniowiec wierzy jednak, że jego drużyna może sięgnąć po trzy punkty - Rywal jest bardzo niewygodny, bo ma dużą siłę rażenia w ofensywie, a gdy już strzeli gola, cofa się głęboko i skutecznie broni dostępu do swojej bramki. Uważam jednak, że nie jest to zespół, którego nie jesteśmy w stanie pokonać. To przeciwnik w naszym zasięgu - powiedział.

W Jagiellonii Grzyb grał między innymi pod wodzą Piotra Stokowca, czyli obecnego szkoleniowca Lechii. Drużyna z Pomorza także nie we wszystkich meczach tego sezonu spisywała się na miarę oczekiwań, ale wygląda na to, że trzecia drużyna poprzedniego sezonu złapała ostatnio właściwy rytm. Gdańszczanie wygrali trzy ostatnie mecze w lidze, awansowali także do ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski.

Mimo wszystko Stokowiec przestrzega przed lekceważeniem rywala. - Jagiellonia jest bardzo wartościową drużyną. Nie możemy mówić o nich, że są naszym ulubionym przeciwnikiem. Nasze mecze zawsze były bardzo zacięte. Nigdy niczego nie można być pewnym. Wydawać by się mogło, że Jagiellonia ma w tej chwili trudny moment, ale to tylko pozory. Takie myślenie byłoby złudne. Jest tam wartość, jest jakość. Nie liczymy na żadną taryfę ulgową, nie opieramy się na sloganach czy frazesach, że w ostatnim czasie grało nam się z nimi dobrze. To nie ma nic do rzeczy. Nastawiamy się na twardy bój - zapowiada.

Nie da się jednak ukryć, że Lechia to przeciwnik, który w ostatnich latach wyjątkowo nie leżał drużynie z Białegostoku. "Jaga" wygrała tylko jeden z ostatnich dwunastu meczów przeciwko gdańskiej drużynie. W ostatnich pięciu spotkaniach czterokrotnie lepsza była Lechia, a raz, w tym sezonie, padł remis 1:1.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk TRANSMISJA

Mecz Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk będzie można obejrzeć w telewizji. Transmisję planuje Canal+. Początek przedmeczowego studia o godzinie 17:00. Spotkanie komentować będą Adam Marchliński oraz Wojciech Jagoda. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.