PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)

Jagiellonia Białystok

1

Lechia Gdańsk

2

• Koniec spotkania! Lechia dzięki dobrej drugiej połowie wygrywa w Białymstoku. Świetną zmianę dał Zwoliński.

• Fantastycznie Tobers! Głową wybija piłkę po uderzeniu. Gdyby nie on to byłoby 2:2. Interwencja meczu.

• Jagiellonia nie stwarza zagrożenia.

• Pomysł Jagiellonii na końcówkę: piłka do boku i próba wrzutek w pole karne.

• Sędzia doliczył aż sześć minut. Czy Jagiellonię stać na drugą bramkę? Nie wszyscy piłkarze Lechii są w pełni sił (np. Saief).

• Cwaniactwo Paixao. Dał się sfaulować, zyskał sporo czasu.

• Faul na Zwolińskim. Potrzeba pomocy medycznej.

• Prikryl za Kadleca.

• Zablokowany strzał Pospisila. Za chwilę wejdzie Prikryl. Za kogo?

• Zwoliński ma apetyt na hat-tricka. Uderzył nogą po wolnym. Węglarz obronił.

• Wrzutka na Puljicia - Kuciak broni główkę na linii. Łatwy strzał dla niego.

• Lechia nie ma już zmian, a cierpi Saief.

• Wdowik za Mystkowskiego.

• Świetne zachowanie Zwolińskiego. Po podaniu wbiegł przed Arsenicia i zapakował obok Węglarza. Podał jednak nie Paixao, lecz Makowski. O spalonym nie ma mowy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jednak 2:1 dla Lechii! Jednak Zwoliński! Asystował Paixao.

• Kondycyjnie Lechia przewyższa Jagiellonię. Stara się ją zabiegać.

• Borysiuk za Imaza.

• Nie ma gola dla Lechii, choć piłka w siatce! Zwoliński na minimalnym spalonym. Świetnie podał mu z głębi pola Kubicki.

• Zszedł Ze Gomes, wszedł Conrado.

• Zwoliński wkurzony sam na siebie. Dostał idealnie podanie od Fili, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Zwoliński bardzo ożywił grę Lechii.

• I znów niebezpiecznie pod bramką Jagiellonii. Nalepa wyskoczył do główki, ale zamiast strzelać to odegrał - błąd!

• Węglarz dość niepewnie broni. Uderzał Zwoliński przy lewym słupku. Róg.

• A w zasadzie Ze Gomes to nie uderzył nad poprzeczką, ale obok prawego słupka. Tym strzałem szukał okienka bramki. Wznawia Węglarz.

• Ależ bomba Ze Gomesa! Strzał soczysty, ale minimalnie nad poprzeczką.

• Fila nie dał się wyprzedzić Mystkowskiemu. Piłka wpada do rąk Kuciaka.

• W polu karnym uderza Paixao, ale piłka zatrzymuje się na rywalu z pola.

• Lechia wyszła z kontratakiem. Saief w pewnym momencie był sam przed bramką. Źle jednak zabrał się z piłką, a potem jeszcze sfaulował Wójcickiego.

• Mimo upału Kuciak wybrał strój z długim rękawem.

• Lechia szuka oddechu. Pietrzak faulowany pod własną bramką.

• A teraz Nalepa interweniuje na szóstym metrze! Jagiellonia mknie po drugą bramkę.

• Uwaga! Jagiellonia ponownie po rożnym. Uderza Romanczuk, ale w środek.

• Zderzenie Romanczuka z Filą. Leży zawodnik Lechii.

• Jagiellonia chciała szybko odpowiedzieć. Kadlec został zablokowany. Interweniował Ze Gomes, który w obronie akurat rzadko działa - woli atakować.

• A było tak: Paixao w środku odgrywa na skrzydło do Ze Gomesa, ten dośrodkowuje na nogę Zwolińskiego i piłka wpada obok Węglarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Wyrównanie! Zwoliński.

• Druga połowa rozpoczęła się. Od środka Jagiellonia. Wzmaga się doping.

• I jeszcze Zwoliński - on zmienił Gajosa.

• Na boisko wszedł Saief. Zmienił Mihalika.

• Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia w drugiej połowie spróbuje obronić przewagę. Wracamy za kwadrans.

• Rzutem na taśmę Jagiellonia obejmuje prowadzenie! Akcja z prawej strony, w polu karnym Imaz wrzuca na głowę Puljicia i mamy 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Bramka do szatni - dla Jagiellonii!

• Arbiter doliczył trzy minuty do pierwszej połowy.

• Lechia rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Nalepa fauluje Kadleca po kornerze.

• Ależ błąd Mihalika. Dostał piłkę od Ze Gomesa, miał miejsce, czas, ale w chwili strzału dał się dogonić Arseniciowi - tylko róg.

• Kuciak w naprawdę wysokiej formie. Broni strzał Makuszewskiego. Dogrywał Kadlec.

• Jagiellonia chętnie atakuje prawą stroną.

• Przerwa na uzupełnienie płynów. W Białymstoku powyżej 25 stopni Celsjusza.

• No i mamy pierwszy celny strzał! Makuszewski mocno, ale Kuciak świetnie broni nogami.

• Pół godziny gry za nami. Jagiellonia jeden strzał (niecelny), Lechia cztery strzały (wszystkie niecelne).

• Runje wyskoczył do głowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale futbolówka opuściła linię boczną.

• Runje padł w polu karnym, ale arbiter nie widział faulu.

• Kuciak ratuje gości! Makuszewski znalazł wybiegającego Mystkowskiego, młodzieżowiec próbował minąć bramkarza i skończyć akcję do pustej bramki, ale świetnie wyciągnął się słowacki bramkarz.

• Ze Gomes zablokował strzał Makuszewskiego ze skraju pola karnego.

• Kuciak skutecznie wyłapał dośrodkowanie Pospisila. Jak na razie, więcej do powiedzenia mają gospodarze.

• Przeciągnięte dośrodkowanie w pole karne Lechii i Pietrzak w ostatniej chwili uprzedził Makuszewskiego przed strzałem.

• Jesus Imaz strzela gola, ale błyskawicznie słyszymy gwizdek sędziego. Jest spalony.

• Ależ to mógł być początek dla gospodarzy! W polu karnym doszło do zamieszania, ale przyjezdni skutecznie zablokowali strzał.

• Żółta kartka dla Romanczuka.

• Zaczynamy spotkanie!

• Rezerwowi Lechii: Alomerovic – Haydary, Kobryń, Maulana Vikri, Lipski, Zwoliński, Kałuziński, Conrado, Saief.

• Rezerwowi Jagiellonii: Rezerwowi: Dziekoński – Szymanowicz, Borysiuk, Camára, Přikryl, Bodvarsson, Wdowik, Struski, Olszewski

• Zwycięzca dzisiejszego meczu nie wskoczy na podium, bo bezpośredni mecz mają między sobą Śląsk i Lech. Wygrany może się jednak zbliżyć do trzeciego miejsca w tabeli i namieszać jeszcze przed ostatnią kolejką.

• Wiele znaków zapytania stoi przed bułgarskim szkoleniowcem Jagiellonii Iwajło Petewem. Kolejne kartki wykluczające z meczu z Lechią w spotkaniu z Legią otrzymali Bogdan Tiru i Bartosz Bida. Trener Petew może wrócić do ustawienia na środku obrony Arsenica z Runje. Po meczu z Legią Petew był zadowolony, chociaż miał też niedosyt z powodu braku strzelonej bramki.

• Lechia świetnie weszła do rywalizacji w grupie mistrzowskiej. Dwa mecze i dwa zwycięstwa bez straconego gola. W efekcie biało-zieloni opuścili ósme miejsce i po cichu – bez wielkich deklaracji – pną się w górę tabeli. Po rundzie zasadniczej strata do ligowego podium wynosiła sześć punktów, a dziś już cztery. I to nie tylko do trzeciego miejsca, ale też do zajmującego drugie miejsce Piasta.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk!

red

jagiellonia lechia transmisja

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Wojciech Wojtkielewicz

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE. W ekipie Lechii i Jagiellonii wciąż panuje przeświadczenie, że zespół może na koniec sezonu wskoczyć na ligowe podium. W przypadku białostoczan to pięć punktów do nadrobienia, natomiast gdańszczanie tracą do strefy medalowej cztery oczka. Zwycięstwo w tym meczu będzie kluczowe. Ugruntowaną pozycję ma Lechia, która ma na koncie komplet punktów w grupie mistrzowskiej.

Jagiellonia - Lechia ONLINE

Lechia świetnie weszła do rywalizacji w grupie mistrzowskiej. Dwa mecze i dwa zwycięstwa bez straconego gola. W efekcie biało-zieloni opuścili ósme miejsce i po cichu – bez wielkich deklaracji – pną się w górę tabeli.
Po rundzie zasadniczej strata do ligowego podium wynosiła sześć punktów, a dziś już cztery. I to nie tylko do trzeciego miejsca, ale też do zajmującego drugie miejsce Piasta. Oczywiście podopieczni trenera Stokowca muszą zdobyć punkt więcej od rywali, aby ich wyprzedzić, bo przy równym dorobku decyduje wyższe miejsce po fazie zasadniczej, a gdańszczanie byli na ósmej pozycji.
Oglądaj mecz Jagiellonia - Lechia na żywo online w Player.pl >>>
W kontekście walki o medal przed Lechią bardzo ważny mecz w Białymstoku, bowiem w razie zwycięstwa i możliwej porażki Piasta w Warszawie z Legią, strata do zespołu z Gliwic zmniejszyłaby się już tylko do jednego punktu. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek i warto walczyć, bo rywale tracą punkty, jak chociażby Lech Poznań, który nie potrafił pokonać u siebie Pogoni Szczecin. W poprzednim sezonie Lechia miała na „Jagę” patent, jak teraz na Piasta. W czterech meczach odniosła komplet zwycięstw.

Wiele znaków zapytania stoi przed bułgarskim szkoleniowcem Jagiellonii Iwajło Petewem. Kolejne kartki wykluczające z meczu z Lechią w spotkaniu z Legią otrzymali Bogdan Tiru i Bartosz Bida. Trener Petew może wrócić do ustawienia na środku obrony Arsenica z Runje. Po meczu z Legią Petew był zadowolony, chociaż miał też niedosyt z powodu braku strzelonej bramki. - Kontrolowaliśmy mecz przez 70, 75 minut. Brakowało nam jedynie gola i trzech punktów. Z naszej strony to była bardzo dobra gra, stworzyliśmy wiele sytuacji. Graliśmy jak drużyna, walczyliśmy o wszystkie piłki, co mnie uszczęśliwia. Kontynuujemy pracę i musimy się zregenerować na następny mecz - powiedział na pomeczowej konferencji.

Jagiellonia - Lechia TRANSMISJA

Mecz Jagiellonia - Lechia odbędzie się w niedzielę 28 czerwca o godz. 15:00. Transmisja w Canal+ Sport. Internetowy stream online dostępny jest pod adresami ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.