PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

Jagiellonia Białystok

0

Legia Warszawa

0

• Koniec meczu! Jagiellonia po bardzo słabym meczu remisuje bezbramkowo z Legią Warszawa.

• 3 minuty doliczone do tego spotkania.

• Bartosz Bida uderza głową, ale zbyt słabo by zaskoczyć Majeckiego.

• Tomas Prikryl zmienia Macieja Makuszewskiego.

• Mateusz Cholewiak miał znowu świetną okazję na zdobycie bramki, ale po raz kolejny fatalnie to zmarnował!

• Walerian Gwilia dogrywa bardzo dobrze, ale Rosołek przegrał pojedynek główkowy.

• Paweł Wszołek faulowany pod polem karnym Jagi. Może teraz zagrożą bramce Węglarza?

• Bardzo dobre dośrodkowanie Tarasa Romańczuka! Próbował wykończyć to Jesus Imaz, ale zabrakło mu kilka centymetrów.

• Andre Martins wchodzi, a boisko opuszcza Domagoj Antolić.

• Ivan Runje ratuje swój klub, w ostatniej chwili blokując strzał Cholewiaka.

• Maciej Rosołek melduje się na boisku, w miejsce Luquinhasa.

• Igor Lewczuk cudownie interweniuje! Idealnie czysto przerywa groźną akcję Jagiellonii!

• Bogdan Tiru popełnił błąd i musiał ratować się faulem. Za to zagranie zostaje ukarany żółtą kartką.

• Niecelne uderzenie Waleriana Gwilii. Dalej brakuje groźnych akcji pod bramkami obu drużyn.

• Jesus Imaz zmienia Ariela Borysiuka.

• Paweł Stolarski ogląda żółtą kartkę.

• Zoran Arsenić zmienia Jakuba Wójcickiego.

• Piłka wpada do bramki Jagiellonii, ale wcześniej sędzia wskazuje, że na spalonym był Cholewiak.

• Jakov Puljić uderza z rzutu wolnego prosto w ręce Radosława Majeckiego.

• Makuszewski został zablokowany przez Michała Karbownika. Gospodarze mają rzut rożny.

• Ivan Runje wygrał pojedynek główkowy w polu karnym Legii, ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką.

• Jarosław Przybył dał znak i zawodnicy rozpoczęli drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek w Białymstoku.

• Cholewiak dograł w pole karne, ale nikt nie zdołał wykończyć tej akcji!

• Ależ zepsuł kontrę swojej drużyny Luquinhas! Brazylijczyk mógł posłać Mateusza Cholewiaka do sytuacji sam na sam z bramkarzem!

• Maciej Makuszewski ukarany żółtą kartką.

• Walerian Gwilia oddaje strzał z dystansu, który szybuje daleko od bramki Węglarza.

• Paweł Stolarski faulowany pod polem karnym Jagiellonii! Mało brakowało, a skończyłoby się to karnym. Za to zagranie żółtą kartkę ogląda Bartosz Bida.

• Rajd Pawła Wszołka kończy się niedokładnym dośrodkowaniem skrzydłowego Legii.

• Mateusz Cholewiak marnuje sytuację sam na sam z bramkarzem! Takie sytuacje muszą być lepiej wykorzystywane!

• Fatalne uderzenie Valeriana Gwilii. Od bramki zaczną gospodarze.

• Niecelny strzał z rzutu wolnego Bartosza Slisza! Zabrakło niewiele.

• Bartosz Slisz ukarany żółtą kartką.

• Potężny, ale niecelny strzał Ariela Borysiuka.

• Spokojny początek meczu. Większość gry rozgrywa się w środku boiska.

• Luquinhas świetnie obsłużył Mateusza Cholewiaka, który jednak został skutecznie powstrzymany przez Węglarza.

• Ależ było blisko! Martin Pospisil uderzył z 7 metra i przerzucił piłkę minimalnie nad bramką!

• Pierwsze uderzenie notuje Taras Romańczuk. Kapitan Jagi trafia jednak prosto w Wieteskę.

• Legia rozpoczyna mecz od środka boiska!

• Zawodnicy obu drużyn czekają na pierwszy gwizdek!

• Ostatni mecz tych drużyn odbył się 22 lutego. Wtedy górą była Legia, która pokonała Jagę aż 4:0. Czy dzisiaj zdołają powtórzyć ten wynik?

• Tomas Pekhart nie wyjdzie dzisiaj na boisko. W jego miejsce wskoczył Walerian Gwilia.

• Jagiellonia o tytuł już nie walczy. Pozostają im Europejskie Puchary, które są jak najbardziej w zasięgu. Do trzeciego Lecha tracą 5 punktów.

• Legia Warszawa jest bardzo blisko odzyskania mistrza Polski. Aktualnie mają 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli Piastem Gliwice. Mistrzowie Polski swój mecz przegrali, więc Wojskowi mogą tę przewagę zwiększyć.

• Dobry wieczór Państwu! Zapraszamy na relację LIVE z hitu 32 kolejki PKO Ekstraklasy! Jagiellonia Białystok zmierzy się z Legią Warszawa.

DW

jagiellonia legia transmisja

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Adam Jankowski

Jagiellonia - Legia ONLINE. W meczu 32. kolejki Jagiellonia Białystok zmierzy się w środę z Legią Warszawa. Gospodarze nie mają już raczej szans na dogonienie zespołu Aleksandara Vukovicia, ale na pewno spróbują odebrać punkty faworytowi do mistrzostwa Polski.

Jagiellonia - Legia ONLINE

0:0 we wrześniu 2019 roku w Białymstoku, 4:0 w lutym 2020 roku w Warszawie (bramki José Kanté dwie, Tomáš Pekhart i Tomáš Přikryl samobójcza) - tak wyglądały dwa rozegrane w tym sezonie mecze Legii z Jagiellonią. Patrząc na to jak oba zespoły prezentują się po wznowieniu rozgrywek można spodziewać się, że ten najbliższy będzie bardzo zacięty.

Legia potknęła się co prawda w 30. kolejce, ale wygrała cztery pozostałe spotkania (z Lechem Poznań, Wisłą Kraków, Arką Gdynia i Śląskiem Wrocław). Jedną porażkę (z Piastem Gliwice), jeden remis (z Wisłą Płock) i trzy zwycięstwa (z Cracovią, ŁKS-em i znów z Cracovią - już w rundzie finałowej) ma na koncie Jagiellonia.

Oba zespoły dzieli w tabeli przepaść, bo prowadząca Legia wyprzedza piątą Jagiellonię o 16 punktów. Nie oznacza to jednak, że czeka nas mecz o pietruszkę. Ekipa Aleksandara Vukovicia chce jak najszybciej zapewnić sobie mistrzostwo Polski, by uniknąć sytuacji sprzed roku, gdy dała się wyprzedzić na finiszu Piastowi Gliwice. Ekipa Iwajło Petewa chce z kolei zapewnić sobie miejsce gwarantujące grę w Lidze Europy. Nie jest to zadanie nie do wykonania, bo trzeciego Lecha Poznań Jagiellonia traci już tylko pięć punktów. Do drugiego Piasta Gliwice sześć.

- Mamy dziesięć punktów przewagi nad Lechem, ale wciąż czeka nas walka o mistrzostwo. Wszyscy chcą, by Legia się potknęła, a ktoś chce się zajmować tym tematem? Nie mamy autostrady do mistrzostwa, a każdy mecz to mocna walka o punkty. Skupmy się na ciężkiej pracy i bądźmy razem, wspierajmy się, zamiast szukać kwestii do podsycania. Proszę o zrozumienie, a przy tym zaufanie – stwierdził trener Legii Aleksandar Vuković po ostatniej wygranej ze Śląskiem.

Jagiellonia - Legia NA ŻYWO. Kto nie zagra?
Sporo absencji po obu stronach zespołu. W Jagiellonii kontuzje leczą Bodvar Bodvarsson, Juan Camara, Bartosz Kwiecień i Dejan Iliev. Za żółte kartki pauzuje Ariel Borysiuk. Legia Warszawa musi sobie poradzić bez Radosława Cierzniaka, Jose Kante, Williama Remy, Vamary Sanogo i Marko Vesovicia.

Jagiellonia - Legia STREAM. Przewidywane składy
Jagiellonia: Węglarz - Kadlec, Tiru, Runje, Wójcicki - Romanczuk, Pospisil - Makuszewski, Mystkowski, Bida, Puljić

Legia: Majecki - Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk, Karbownik - Antolić, Martins - Wszołek, Gwilia, Luquinhas - Pekhart

Jagiellonia - Legia TRANSMISJA

Mecz Jagiellonia - Legia rozpocznie się w środę 24 czerwca o godz. 20:30. Transmisja w Canal+ Premium. Internetowy stream online dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl. Relacja LIVE w GOL24.PL. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.