Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 3:3. Grad bramek i ogromne emocje ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Piasta wygrali na wyjeździe z Jagiellonią 3:2. W Białymstoku dopingowała ich grupka kibiców z Gliwic    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Piasta wygrali na wyjeździe z Jagiellonią 3:2. W Białymstoku dopingowała ich grupka kibiców z Gliwic Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wojciech Wojtkielewicz
W ostatnim sobotnim meczu PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała z Piastem Gliwice 3:3. Bohaterem meczu w stolicy Podlasia w ekipie gości był Arkadiusz Pyrka, który strzelił gola i wypracował karnego. Emocje mieliśmy do samego końca. Padło sześć bramek, a dwóch kolejnych arbiter nie uznał. Zobaczcie zdjęcia z meczu Jagiellonia - Piast.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 3:3. Grad bramek i ogromne emocje

Ostatni tydzień był bardzo udany dla Piasta. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika najpierw rozbili u siebie Legię 4:1, później pokonali w Fortuna Pucharze Polski Zagłębie w Sosnowcu, a dziś w Białymstoku prowadzili z Jagiellonią 2:0 i 3:2, ale ostatecznie wrócili do domu z jednym punktem.

Bohaterem spotkania w zespole Piasta był Arkadiusz Pyrka. Młodzieżowiec gliwiczan dał prowadzenie gościom po szybkiej kontrze. Akcję zaczął Martin Konczkowski, a Alberto Toril zgrał piłkę do Pyrki, który wybiegł do tego podania z własnej połowy unikając spalonego, a następnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Tuż przed przerwą Pyrka sprytnie przerzucił futbolówkę w polu karnym nad Bartłomiejem Wdowikiem i przewrócił się o jego nogi. Po analizie VAR sędzia Tomasz Musiał odgwizdał jedenastkę, której pewnym egzekutorem był Damian Kądzior. Występ wychowanka Jagiellonii z trybun oglądał były piłkarz tego klubu Robert Kądzior. Ojciec pomocnika Piasta już przed meczem mówił, że będzie kibicował synowi, a po zdobyciu przez niego gola obecny prezes IV-ligowego klubu spod Białegostoku KS Grabówka wręcz szalał ze szczęścia.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU JAGIELLONIA - PIAST

Piast prowadził do przerwy 2:0, ale równie dobrze wynik mógł być odwrotny. Zaraz na początku spotkania gospodarze nie wykorzystali bowiem dwóch stuprocentowych okazji. Najpierw Michał Żyro chybił celu z kilku metrów, a chwilę później Jesus Imaz przegrał pojedynek sam na sam z Frantiskiem Plachem.

Po zmianie stron szczęście przestało sprzyjać gliwiczanom i gospodarze szybko wyrównali. Już w 51 minucie Miguel Munoz pchnał mocno w polu karnym Fedora Cernycha. Sędzia po analizie VAR wskazał na jedenastkę, którą Litwin zamienił na bramkę. Później Żyro dośrodkował płasko z linii końcowej boiska do Imaza, a Hiszpan z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Jagiellonia poszła za ciosem i chwilę potem Cernych znów wpisał się na listę strzelców. Tym razem jednak po analizie VAR sędzia Musiał anulował gola, bo Litwin był na spalonym. Napastnik białostocczan na kwadrans przed końcem miał kolejną znakomitą okazję, bo po podaniu Żyry strzelał z 5 m do pustej bramki, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Niewykorzystanie tych okazji zemściło się na białostocczanach. W 83 minucie Michał Chrapek, który szykował się już do zejścia na zmianę, popisał się kapitalnym uderzeniem spod linii bocznej pola karnego w samo okienko. Gospodarze przez ostatnie minuty grali w dziesiątkę, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Błażej Augustyn. Mimo osłabienia "Jaga" walczyła do końca. Pierwszego trafienia rezerwowego Bartosza Bidy sędzia nie uznał, bo był na minimalnym spalonym, ale w ósmej minucie doliczonego czasu gry Bida doprowadził do wyrównania ratując punkt gospodarzom.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 3:3 (0:2)
0:1 Arkadiusz Pyrka (22), 0:2 Damian Kądzior (41-karny), 1:2 Fedor Cernych (51-karny), 2:2 Jesus Imaz (63), 2:3 Michał Chrapek (83), 3:3 Bartosz Bida (90+8).