JLAS
Patryk Klimala strzelił dwa gole w wygranym przez Jagę 3:0 sparingu z Pogonią Siedlce Jagiellonia.pl
Przebywająca na obozie w Kępie Jagiellonia Białystok rozegrała w sobotę pierwszy przedsezonowy sparing. Żółto-Czerwoni pewnie pokonali drugoligową Pogoń Siedlce 3:0.

Wszystkie gole padły po przerwie. Dwie bramki zdobył Patryk Klimala, jedną Szymon Łapiński. W składzie białostockiego zespołu wystąpiło w sumie dziesięciu młodzieżowców. Teoretycznie mocniejsza była jedenastka, która rozpoczęła mecz, a prawie wszyscy zawodnicy mieli możliwość rozegrania 45 minut.

CZYTAJ: Najlepsi bramkarze w historii Jagiellonii Białystok

Trener Ireneusz Mamrot już wcześniej zapowiadał, że w taki sposób zamierza rotować składem w sparingach z teoretycznie słabszymi rywalami (za kilka dni kolejnym będą pierwszoligowe Wigry Suwałki), ale już w spotkaniach z zagranicznymi przeciwnikami (w planie jest mecz ze słowackim MFK Ruzomberok) skład ma się zawęzić do 18-19 zawodników tworzących ścisłą meczową kadrę.

- W pierwszej połowie nasza organizacja gry nie była najlepsza. Chcieliśmy iść do pressingu, ale Pogoń sobie dobrze z tym radziła. Musimy to jeszcze poćwiczyć, żeby następne mecze nie wyglądały tak jak dziś w pierwszej części gry - analizuje kapitan Taras Romanczuk, cytowany przez oficjalny serwis klubu. - Druga połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu od pierwszej. Koledzy stworzyli sobie więcej sytuacji i zasłużenie zdobyli trzy bramki, a mogli nawet więcej - dodaje.