PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)

Jagiellonia Białystok

4

Pogoń Szczecin

2

• Jagiellonia Białystok szybko zrehabilitowała się po porażce w finale Pucharu Polski i przybliżyła się do europejskich pucharów. Szybkie prowadzenie gospodarzy ustawiło ten mecz, chociaż sporo działo się też w drugiej połowie. Po fatalnej stracie Kamila Drygasa po raz drugi do siatki trafił Jesus Imaz. Pogoń odpowiedziała jeszcze uderzeniem Zvonimira Kozulja z rzutu wolnego, ale wynik na 4:2 ustalił Martin Pospisil. Jagiellonia znów jest na czwartym miejscu w tabeli, Pogoń do dzisiejszego rywala traci już siedem punktów i może zapomnieć o walce o Ligę Europy. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Jagiellonia wygrywa z Pogonią 4:2!

• Sprzed pola karnego uderzył Drygas. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Bodvar Bodvarsson przewrócił się po starciu z Majewskim. Nie dostrzegł tam jednak faulu arbiter.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Trzy punkty zostaną dziś w Białymstoku! Indywidualną akcję przeprowadził Martin Pospisil, czeski pomocnik zdecydował się na strzał z dystansu, a Jakub Bursztyn nie był najlepiej ustawiony i choć piłka nie szła przy słupku, to nie zdołał interweniować. Pospisil cieszy się z pierwszego gola w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy, a Jagiellonia przybliża się do europejskich pucharów.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! MARTIN POSPISIL!

• Adamec uderzył z dystansu, ale piłka wylądowała w trybunach.

• Majewski chciał przerzucić piłkę na prawą stronę do Kozulja. Guilherme wybił piłkę na aut.

• Andrej Kadlec dobrze zameldował się na boisku. Powstrzymał na lewej stronie Huberta Matynię.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Arvydas Novikovas, zastępuje go Andrej Kadlec.

• Jagiellonia po stracie bramki stara się uspokoić grę. Na razie wychodzi to gospodarzom całkiem nieźle.

• Zvonimir Kozulj ostro zaatakował rywala. Bośniak z żółtą kartką.

• Niespodziewanie Pogoń zdobywa gola kontaktowego! Na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Zvonimir Kozulj. Bośniaka od bramki dzieliła spora odległość, ale Marian Kelemen dał się zaskoczyć!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ZVONIMIR KOZULJ!

• Podstawski wycofał piłkę do Bursztyna. Bramkarz Pogoni nie popełnił błędu, choć blisko niego był Guilherme.

• 6.348 kibiców ogląda ten mecz ze stadionu w Białymstoku.

• Owacją na stojąco żegnany przez kibiców Jesus Imaz. Hiszpana zastępuje Maciej Twarowski.

• Teraz znów dłużej utrzymuje się przy piłce Pogoń. Przede wszystkim goście rozgrywają jednak futbolówkę na własnej połowie.

• Opuszcza boisko także Sebastian Kowalczyk. Za niego Adrian Benedyczak.

• Natychmiast reaguje na gola Kosta Runjaic. Podwójna zmiana w Pogoni - opuszcza boisko David Stec, wchodzi Santeri Hostikka.

• Jesus Imaz trafia po raz drugi, Jagiellonia znów prowadzi dwiema bramkami! Fatalną stratę zanotował Kamil Drygas, a gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę. Arvydas Novikovas zagrał prostopadłą piłkę do Jesusa Imaza, Hiszpana początkowo zablokował Jakub Bartkowski, ale potem Imaz doszedł jednak do futbolówki i bez problemu pokonał Bursztyna.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! JESUS IMAZ!

• Niecelne uderzenie z dystansu Majewskiego.

• Dobrze zapowiadała się akcja Jagiellonii, ale na koniec brakło gospodarzom dokłqdności.

• Pierwsza zmiana w zespole Pogoni. Schodzi Ricardo Nunes, na boisku melduje się za to Hubert Matynia.

• Jeden z graczy Pogoni uderzał sprzed pola karnego. Bez problemu złapał piłkę Kelemen.

• Kontra Jagiellonii zakończona uderzeniem Guilherme. Gracz Jagiellonii nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała obok słupka.

• Guilherme zbyt głęboko dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego. Od bramki zacznie Bursztyn.

• Nunes starał się wpaść z piłką w pole karne. Jednego rywala minął, na drugim już się zatrzymał.

• Majewski miał sporo miejsca w środku boiska, zagrał na lewą stronę do Nunesa, ale ten nie zdołał dobrze dośrodkować.

• Jeszcze jedno uderzenie Pospisila z dystansu. Tym razem pomocnik Jagiellonii został zablokowany.

• Teraz zaatakowała Pogoń. Obrońcy Jagiellonii wybijali jednak piłkę po dośrodkowaniach Nunesa i Kozulja.

• Blisko gola Jagiellonia! Gospodarze przejęli piłkę pod bramką rywali, uderzył sprzed pola karnego Martin Pospisil, lecz piłka przeleciała tuż obok słupka!

• Ryzykownie wychodził teraz z bramki Jakub Bursztyn. Jesus Imaz zagrał jednak piłkę ręką. Dziwne, że Hiszpan nie dostał żółtej kartki, bo zrobił to celowo.

• Szybka akcja Jagiellonii. Najpierw nie zdołał dojść do piłki Martin Pospisil, którego uprzedził David Stec. Potem dośrodkowywał Jakub Wójcicki, a po uderzeniu Imaza spokojnie złapał piłkę Imaz.

• W przerwie mamy jedną zmianę w zespole Jagiellonii. Nie wrócił na boisko Martin Kostal, zastąpił go Martin Adamec.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Ciekawy mecz mamy na razie w Białymstoku. Jagiellonia znakomicie zaczęła i już po siedmiu minutach prowadziła 2:0. Po dwóch dośrodkowaniach z rzutów rożnych do siatki trafiali Jesus Imaz oraz Ivan Runje. Pogoń po fatalnym początku szybko się jednak podniosła i przez większość pierwszej połowy dominowała na boisku. Efektem było aż 70% posiadania piłki, kontaktowy gol Sebastiana Kowalczyka i uderzenie w poprzeczkę Soufiana Benyaminy. Jagiellonia od czasu do czasu stara się jednak odpowiadać - blisko gola była Martin Kostal, lecz jego strzał na słupek sparował Jakub Bursztyn. Jak będzie wyglądać druga część meczu? Wracamy już za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Nunes dośrodkował z lewej strony do Kowalczyka, ale ten drugi tym razem został zablokowany.

• Kelemen miał problemy przy interwencji po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Golkiper gospodarzy był przy tym faulowany.

• Od 30 minut obraz meczu nie ulega zmianie - Pogoń utrzymuje się długo przy piłce i stara się atakować. Zazwyczaj dobrze broni się jednak Jagiellonia.

• Długo utrzymywali się przy piłce goście. W końcu w pole karne dośrodkował Kozulj, skończyło się na rzucie rożnym.

• Benyamina starał się przepchnąć Arsenicia. Arbiter uznał, że faulował przy tym napastnik Pogoni.

• Sprzed szesnastki strzelał Radosław Majewski. Nieco przypadkowo zablokował go Kamil Drygas.

• Kolejna składna akcja Pogoni. Tym razem Kozulj dograł na lewą stronę do Nunesa, a obrońca gości zdecydował się na strzał. Kelemen sparował piłkę na rzut rożny.

• Poprzeczka ratuje Jagiellonię! Znakomicie dośrodkował z lewej strony Ricardo Nunes, pojedynek z obrońcą wygrał Soufian Benyamina, lecz napastnik Pogoni trafił w poprzeczkę. Mógł być remis w Białymstoku!

• Odpowiedź Pogoni i uderzenie Kozulja sprzed szesnastki. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Novikovas miał teraz sporo miejsca w polu karnym. Strzelił jednak wprost w Bursztyna.

• Jagiellonia znów mogła prowadzić dwiema bramkami! Lewą stroną ruszył Martin Kostal i oddał strzał sprzed pola karnego, ale Jakub Bursztyn zbił piłkę na słupek!

• Pogoń szybko straciła dwa gole, ale od dłuższego czasu dominuje na boisku. Goście mają 67% posiadania piłki.

• Za mocny przerzut Jakuba Bartkowskiego na lewą stronę. Nie zdołał opanować piłki Ricardo Nunes.

• Zvonimir Kozulj urwał się prawą stroną i dograł piłkę do Sebastiana Kowalczyka. Ten był zupełnie niepilnowany w polu karnym i oddał szybki strzał, a piłka odbiła się od Zorana Arsenicia i wpadła do bramki tuż przy słupku.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SEBASTIAN KOWALCZYK!

• Jagiellonia miała okazję na kontrę, ale dobry powrót zaliczył Mariusz Malec. Stoper Pogoni odzyskał futbolówkę.

• Uderzenie Tomasa Podstawskiego sprzed pola karnego pozostawiało wiele do życzenia. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Teraz Arsenić po drugiej stronie boiska zatrzymał Soufiana Benyaminę. Pogoń ma jeszcze rzut rożny.

• Zoran Arsenić i Sebastian Kowalczyk walczyli o piłkę na prawej stronie boiska. Lepszy był obrońca Jagiellonii, więc od bramki wznowi grę Kelemen.

• Kozulj przewrócił się na prawej stronie boiska. Nie dostrzegł tam jednak faulu arbiter.

• Długo przy piłce utrzymywała się Jagiellonia. Novikovas dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale złapał piłkę Bursztyn.

• Odpowiedź Pogoni! Ładnie uderzył sprzed pola karnego Zvonimir Kozulj, lecz piłkę na rzut rożny sparował Marian Kelemen.

• Ależ początek Jagiellonii! Novikovas znów wywalczył rzut rożny, a koledzy raz jeszcze zamienili go na gola. Precyzyjnie dośrodkował w pole karne Guilherme, a Ivan Runje uprzedził Kamila Drygasa i uderzeniem głową pokonał Bursztyna.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! IVAN RUNJE!

• Znów sprzed pola karnego uderzał Novikovas. Tym razem zablokował go Bartkowski.

• Jagiellonia bardzo szybko wyszła na prowadzenie! Po dośrodkowaniu w pole karne obrońcy Pogoni zablokowali uderzenie głową, ale piłka spadła pod nogi Jesusa Imaza, a Hiszpan mocnym strzałem pod poprzeczkę wpakował futbolówkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! JESUS IMAZ!

• Teraz Novikovas zszedł z prawej strony do środka boiska i oddał strzał sprzed pola karnego. Na rzut rożny sparował go Jakub Bursztyn.

• Składna akcja Jagiellonii, z pierwszej piłki pograli Martin Kostal, Jesus Imaz oraz Arvydas Novikovas, lecz ten ostatni znajdował się na spalonym.

• Od środka rozpoczęła Pogoń. Goście w granatowych strojach, Jagiellonia w żółto-czerwonych trykotach.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Łukasz Szczech. Właśnie wyprowadza piłarzy obu drużyn na boisko.

• W sezonie zasadniczym Jagiellonia wygrała na własnym obiekcie 2:1 po golach Przemysława Frankowskiego i Ivana Runje - honorową bramkę dla "Portowców" zdobył Zvonimir Kozulj. W Szczecinie padł remis 0:0.

• Oba zespoły walczą o czwarte miejsce w LOTTO Ekstraklasie, które da szansę gry w europejskich pucharach. Pogoń jest ostatnią drużyną w grupie mistrzowskiej, ale jej strata do czwartego miejsca to zaledwie cztery punkty. Jagiellonia jest w grupie trzech zespołów z 51 oczkami na koncie i jeśli dziś wygra, będzie właśnie czwarta. Białostoczanie w czwartek przegrali finał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Czy druga szansa na grę w Europie już im nie ucieknie?

• Rezerwowi Pogoni: Łukasz Załuska, David Niepsuj, Michał Żyro, Spas Delew, Adrian Benedyczak, Hubert Matynia, Santeri Hostikka

• Rezerwowi Jagiellonii: Grzegorz Sandomierski, Adrej Kadlec, Marko Poletanović, Martin Adamec, Maciej Twarowski, Patryk Klimala, Bartosz Kwiecień

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka Pogoni:

• Oto pierwszy skład Jagiellonii:

• Czas na ostatni mecz 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy! W Białymstoku czeka nas mecz grupy mistrzowskiej - miejscowa Jagiellonia podejmie w nim Pogoń Szczecin. Początek tego spotkania o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

krk

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Anatol Chomicz

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin ONLINE. Relacja LIVE w GOL24! Piłkarze Jagiellonii w czwartek nie wykorzystali szansy na sięgnięcie po Puchar Polski. Teraz przed podopiecznymi Ireneusza Mamrota ligowy pojedynek z Pogonią Szczecin, która całkowicie nie straciła jeszcze szans na czwarte miejsce. Początek meczu w poniedziałek o godz. 18. Relacja LIVE w GOL24! [6.05.2019]

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin ONLINE

Najważniejsze starcie sezonu Jagiellonia już przegrała. W czwartek na Stadionie Narodowym białostoczanie ulegli Lechii 0:1 i to piłkarze z Gdańska wznieśli trofeum. Zespół Ireneusza Mamrota całą uwagę kieruje teraz na walkę o czwarte miejsce w lidze gwarantujące udział w eliminacjach Ligi Europy.

- Mamy jeszcze o co grać w Ekstraklasie, trzeba walczyć o czwarte miejsce.
Drużyna grała w dwóch sezonach z rzędu w europejskich pucharach i z pewnością chciałaby to uczynić również po raz trzeci. W tym roku trafiliśmy w nich na przeciwników z dobrych lig, dla wszystkich jest to coś wyjątkowego, co pozwala się rozwijać zarówno piłkarzom, jak i klubom - mówi Ireneusz Mamrot cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Jagiellonią i Pogonią zakończyło się bezbramkowym remisem po dość zachowawczej grze. – Myślę, że teraz czeka nas zupełnie inne spotkanie. Remis nie zadowala ani nas, ani Pogoni. Wtedy ten punkt szanowaliśmy, ale teraz nie da on nic ani jednym, ani drugim. Zagramy o zwycięstwo i będziemy na ten mecz bardziej ofensywnie nastawieni – deklaruje opiekun Jagiellonii.

Portowcy też nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w wyścigu o europejskie puchary. W przypadku wygranej z Jagiellonią do zajmującej czwarte miejsce Cracovii będą tracić jeden punkt. - Teraz przed nami kolejny trudny mecz, ale nie jedyny. Liczymy na dobry wynik - deklaruje przed starciem z Jagiellonią Kosta Runjaic.

Runjaic w Białymstoku nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Adama Buksy i Ikera Guarrotxeny, a w kadrze meczowej nie znaleźli się Jarosław Fojut oraz Jin Izumisawa. W Białymstoku chociaż przez kilka minut może zagrać Adam Frączczak. Kapitan Portowców otrzymał zgodę na powrót na boisko.

Sonda

Grupa mistrzowska: Kto wygra mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin?

Nie zagrają:

Jagiellonia Białystok: Scepović (kontuzja).

Pogoń Szczecin: Adam Buksa, Iker Guarrotxena (kontuzje).

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Jagiellonia - Pogoń w Eurosport 1 od 17:30. Początek transmisji na żywo o 17:55. Komentuje duet: Julian Kowalski – Maciej Terlecki. W internecie spotkanie będzie można obejrzeć na eurosportplayer.pl. Relacja LIVE w GOL24!

18:00 Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin