Jagiellonia Białystok 5 - 0 Pogoń Szczecin

3 1 połowa

Pogoń Szczecin

0

• Za uwagę serdecznie dziękuje Marcin Trzyna, zapraszam na kolejne relacje tekstowe prowadzone na naszym portalu! Miłego wieczoru :)

• Świetne spotkanie podopiecznych Michała Probierza. Solidna gra w defensywie i bardzo skuteczna gra w ofensywie. Po dwa gole zdobyli dziś Nika Dzalamidze i Mateusz Piątkowski, jedną bramkę strzelił Maciej Gajos.

• Koniec spotkania! Jagiellonia Białystok po fantastycznej grze wygrywa z Pogonią Szczecin aż 5:0!

• Rzut rożny dla Pogoni. Ostatnia szansa dla "Portowców" na strzelenie honorowej bramki...

• Nika Dzalamidze pognał na bramkę Janukiewicza niemalże od własnej połowy. Gruzin całą akcję zakończył niedokładnym strzałem.

• Arbiter doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• Żółta kartka dla Filipa Modelskiego za faul na Patryku Małeckim.

• Jan Pawłowski wchodzi w miejsce Mateusza Piątkowskiego. Owacja na stojąco dla najlepszego strzelca Ekstraklasy!

• Chwilowy napór podopiecznych Wdowczyka. Najpierw piłkarze w białych koszulkach sami się pogubili, następnie strzał z dystansu dobrze wypiąstkował Bartłomiej Drągowski.

• Strzał Przemysława Frankowskiego z około 17 metrów. Janukiewicz pewnie łapie ten strzał.

• Przemysław Frankowski zmienia na boisku zmęczonego Macieja Gajosa. 23-latek zanotował bardzo dobre spotkanie.

• Ależ zabawili się gospodarze! Tuszyński dograł do Piątkowskiego, który znajdował się na linii pola karnego. Napastnik "Jagi" precyzyjnie przymierzył i strzelił swojego 11. gola w obecnym sezonie!

• GOOOOOOOOOL! Mateusz Piątkowski strzela na 5:0!

• Błąd techniczny Jakuba Bąka, od wyrzutu z autu na własnej połówce rozpocznie Marek Wasiluk.

• Dośrodkowanie Filipa Modelskiego do Mateusza Piątkowskiego. Snajper Jagiellonii dosięgnął piłkę głową, lecz futbolówkę wyłapał Janukiewicz.

• Strzał z dystansu Maksymiliana Rogalskiego poszybował nad bramką gospodarzy.

• 21196 widzów obecnych na dzisiejszym meczu na Stadionie Miejskim w Białymstoku!

• Akcja skrzyłem Patryka Małeckiego. Dośrodkowanie byłego piłkarza Wisły Kraków ląduje na bocznej siatce bramki Jagiellonii.

• Maciej Gajos faulowany na własnej połowie przez Wojciecha Gollę.

• Piątkowski świetnie wycofał piłkę na 16. metr do Macieja Gajosa. Ten przyjął piłkę i uderzył na bramkę Janukiewicza - piłka odbiła się od słupka i wyszła poza linię końcową. Było blisko gola!

• Żółta kartka dla Michała Pazdana. Piłkarz Jagiellonii od tyłu sfaulował Jakuba Bąka.

• Ależ mocne uderzenie Macieja Gajosa z dystansu! Piłka mija słupek bramki Pogoni, Jagiellonia w natarciu!

• Odbiór Tarasa Romańczuka i bardzo dobre podanie na wolne pole. Tam do piłki dopada Nika Dzalamidze i strzela obok Janukiewicza! Drugi gol Gruzina w tym spotkaniu!

• GOOOOOOOOOOL! 4:0 - Nika Dzalamidze!

• Groźnie pod bramką Drągowskiego. Tomasz Lisowski podał w pole karne do Jakuba Bąka, jednak ten źle przyjął sobie piłkę i ta pada łupem golkipera Jagiellonii.

• Trzecia zmiana w zespole gości. Jakub Bąk wchodzi w miejsce Filipa Kozłowskiego.

• Rzut rożny dla Jagiellonii. Piłka dochodzi do Sebastiana Madery, piłka po strzale z główki piłkarza gospodarzy poszybowała nad bramką Janukiewicza.

• Taras Romańczuk zastępuje na boisku Mystkowskiego.

• Zmiana w Pogoni Szczecin. Kamil Wojtkowski zastąpił Ricardo Nunesa.

• Dośrodkowanie w pole karne Pogoni, niedokładne piąstkowanie Janukiewicza i piłkę przejął Dzalamidze, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

• 27-letni Wasiluk wrócił do gry, a na boisku sporo niedokładności z obu stron...

• Kozłowski sfaulował Marka Wasiluka. Zawodnikowi Jagiellonii pomagają służby medyczne, "Jaga" grać będzie chwilowo w osłabieniu.

• Gra zostaje wznowiona. Przy piłce defensorzy "Portowców".

• Będziemy mieli dłuższą przerwę w grze. Pełno serpentyn w polu karnym gości.

• Przemysław Mystkowski faulowany przez Ricardo Nunesa. Żółty kartonik dla piłkarza Pogoni.

• W przerwie jedna roszada. W miejsce Sebastiana Rudola wszedł Hernani.

• Czas na drugą część spotkania, od środka rozpoczynają piłkarze Pogoni.

• Pogoń Szczecin często gościła na połowie gospodarzy, jednak nie potrafiła udokumentować swojej przewagi. Natomiast piłkarze Jagiellonii bardzo dobrze grają z kontrataków. Świetne spotkanie w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza!

• Ostatni gwizdek Pawła Raczkowskiego w pierwszej części spotkania. Jagiellonia prowadzi do przerwy z Pogonią Szczecin 3:0!

• Świetna kontra gospodarzy, Wasiluk dograł na wolne pole do Piątkowskiego, ten zagrał pod bramkę, a tan Nika Dzalamidze skierował piłkę do pustej bramki! Z interwencją nie zdążył Janukiewicz!

• GOOOOOOOOOOL! 3:0 dla Jagiellonii - Dzalamidze!

• Tuszyński dograł na skrzydle do Wasiluka, ten po ziemi podał do Piątkowskiego. Najskuteczniejszy piłkarz Ekstraklasy sprytnym strzałem skierował piłkę do bramki gości! 2:0 dla gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOL! 10. gol Mateusza Piątkowskiego!

• Fatalny strzał Rafała Grzyba z dystansu. Od bramki rozpocznie Radosław Janukiewicz.

• Dwukrotnie dobrze w defensywie zachował się Nika Dzalamidze. Po chwili strzał z dystansu na bramkę "Jagi" oddał Rafał Murawski, jednak piłkę pewnie łapie Drągowski.

• Faul Maksymiliana Rogalskiego na 16-letnim Przemysławie Mystkowskim. Zasłużona żółta kartka, ponieważ Mystkowski ładnie wybiegał na połowę gości.

• Sebastian Rudol walczył w narożniku o piłkę, od bramki zacznie jednak golkiper Jagiellonii, Bartłomiej Drągowski.

• Pogoń Szczecin oddała w tym spotkaniu 5 strzałów. Wszystkie okazywały się niecelne.

• Świetny mecz Takuyi Murayamy! Japończyk przedarł się w polu karnym, wycofał piłkę na piąty metr, ale tam dobrze interweniowali białostoccy obrońcy.

• Kontra Jagiellonii, Mateusz Piątkowski zbyt długo prowadził futbolówkę i akcja straciła na tempie.

• Faulowany Takuya Murayama. Będzie niezła okazja dla gości.

• Trzeba przyznać, że przewrotka 24-letniego piłkarza Jagiellonii była bardzo efektowna.

• Ależ sytuacja dla Jagiellonii! Tuszyński z przewrotki strzelił na bramkę Pogoni, Janukiewicz sparował piłkę na poprzeczkę. Rzut rożny dla gospodarzy!

• Piłkarze Pogoni rozgrywają futbolówkę na połowie Jagiellonii Białystok.

• Patryk Tuszyński faulowany przez Maksymiliana Rogalskiego. Maciej Gajos ładnie dośrodkował w pole karne do Wasiluka, który zgrał piłkę wzdłuż bramki gości. Tam jednak ustawieni byli wyłącznie piłkarze w białych trykotach.

• Szarża Małeckiego, mocny strzał piłkarza Pogoni dobrze zablokował jeden z obrońców Jagiellonii.

• Sytuacja dla Pogoni! Murayama przedarł się w pole karne gospodarzy, wycofał futbolówkę do Patryka Małeckiego, ale ten został zablokowany. Coraz śmielej poczynają sobie podopieczni Dariusza Wdowczyka.

• Nienajlepsza wrzutka, defensorzy Pogoni wybijają futbolówkę, którą później bezsensownie stracił Modelski.

• Faul Sebastiana Rudola na Tuszyńskim. Piłkę dośrodkowywał będzie Maciej Gajos.

• Murayama wbiegł z piłką w pole karne "Jagi", Wasiluk powstrzymuje Japończyka i przy piłce znów są gospodarze.

• Składna akcja Jagiellonii, Dzalamidze dogrtwał do Przemysława Mystkowskiego, jednak ten fauluje w ofensywie.

• Nieudane dośrodkowanie Filipa Modelskiego w pole karne Pogoni. Od bramki rozpocznie golkiper szczecinian.

• Rzut rożny dla Pogoni, jednak piłkarze Jagiellonii skutecznie wybijają piłkę.

• Dzalamidze dośrodkował na 11. metr, tam znalazł się Gajos, który przymierzył na bramkę Pogoni. Piłka odbiła się jeszcze od Filipa Kozłowskiego i wpadła do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Maciej Gajos strzela bramkę na 1:0!

• Dzalamidze dośrodkowywał w pole karne gości, Tomasz Lisowski wybija na rzut rożny.

• Strzał z dystansu Macieja Gajosa, lecz piłka poszybowała ponad bramkę Pogoni.

• Faul na Murayamie, z rzutu wolnego dogrywał Ricardo Nunes, ale defensywa "Jagi" wybija piłkę.

• Kibice Jagiellonii prezentują efektowną oprawę "Ultra moc i tak już pozostanie".

• Gospodarze utrzymują się przy piłce, jednak na razie nie potrafią stworzyć większego zagrożenia pod bramką Radosława Janukiewicza.

• Pierwsza próba w wykonaniu gości , ale Kozłowski pogubił się w polu karnym rywala. Tymczasem kibice Jagi zaprezentowali efektowną kartoniadę

• Arbiter daje znak, zaczynamy!

• Przywitanie obu zespołów. Sędzia Paweł Raczkowski przeprowadził losowanie.

• Kogo dzisiaj nie ma w obu drużynach? W Jagiellonii brakuje tylko kontuzjowanego Martina Barana, z kolei Pogoń nie może dziś skorzystać z Marcina Robaka, Dominika Kuna, Adama Frączczaka, Łukasza Zwolińskiego i Michała Walskiego.

• Przemówienia Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, marszałka województwa Jarosława Dworzańskiego i trenera Michała Probierza już za nami.

• Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Jakub Bąk, Hernani, Mateusz Matras, Hubert Matynia, Kamil Wojtkowski.

• Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Jan Pawłowski, Radosław Jasiński, Povilas Leimonas, Przemysław Frankowski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Pogoń jest dzisiaj mocno osłabiona!

• Na murawie tancerki grupy Les Chattes, a także piłkarze Pogoni Szczecin, którzy rozpoczęli swoją rozgrzewkę. Na trybunach z każdą minutą coraz więcej osób!

• Wreszcie, po ośmiu latach, Stadion Miejski w Białymstoku jest w pełni otwarty dla publiczności! Na dzisiejszym spotkaniu zasiądzie około 22 tysięcy widzów, a obecnie trwa uroczyste otwarcie tego obiektu!

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z otwarcia Stadionu Miejskiego w Białymstoku i meczu Ekstraklasy Jagiellonia - Pogoń Szczecin!