PKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń...

PKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin. Wrócić na właściwe tory. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Taras Romanczuk - 3
    • Tomasz Kupisz - 4 (Maciej Twarowski - bez oceny)
    • Juan Camara - 3 (Jesus Imaz - 5)
    • Maciej Bortniczuk - 3 (Bartłomiej Wdowik - 4)
    • Bartosz Bida - 3 (Paweł Olszewski - bez oceny)

• Dante Stipica - 3
    • Linus Wahlqvist - 2 (Paweł Stolarski - 3)
    • Benedikt Zech - 2
    • Mariusz Malec - 3
    • Leonardo Koutris - 3 (Leo Borges - 3)
    • Damian Dąbrowski - 3
    • Rafał Kurzawa - 2 (Wahan Biczachczjan - bez oceny)
    • Sebastian Kowalczyk - 3
    • Marcel Wędrychowski - 3 (Alexander Gorgon - bez oceny)
    • Kamil Grosicki - 3
    • Pontus Almqvist - 3 (Luka Zahović - 3)
  • KONIEC MECZU! Jagiellonia Białystok przerywa serię 8 meczów bez zwycięstwa w Ekstraklasie! Pokonuje Pogoń Szczecin (2:0). Bramki po przerwie strzelili Tomasz Kupisz i Jesus Imaz

• Składna akcja Pogoni na 1-2 kontakty przed polem karnym Jagiellonii. W kulminacyjnym momencie za mocno wypuścił sobie piłkę Luka Zahović.

• [WIDEO] GOL TOMASZA KUPISZA (1:0)

[WIDEO] GOL JESUSA IMAZA

• Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej połowy. Trzymają piłkę na połowie Pogoni.

• Szymon Marciniak dolicza 6 minut do drugiej połowy.

• Po rzucie wolnym zakotłowało się pod bramką Jagiellonii! W kapitalnym stylu strzał Mariusza Malca paruje Zlatan Alomerović, a dwie dobitki były zablokowane!

• Tomasz Kupisz kończy 100. występ w Ekstraklasie. Na murawie jest już debiutant, Maciej Twarowski.

• Dante Stipica z trudem paruje piłkę po mocnym uderzeniu Bartłomieja Wdowika z rzutu wolnego!

• Wahan Biczachczjan z żółtą kartką za faul

• Alexander Gorgon zmienia Marcela Wędrychowskiego.

• Podrażnieni "Portowcy" rzucili się do ataku. Fatalne dośrodkowanie w pole karne, gdzie nie dość, że Zlatan Alomerović spokojnie łapie piłkę, to jeszcze Paweł Stolarski zderzył się z Jakubem Lewickim. Ostatnim z wymienionych zajmuje się sztab medyczny.

• SĘDZIA SZYMON MARCINIAK WSKAZUJE NA ŚRODEK BOISKA! JESUS IMAZ Z GOLEM!!!

• Czy Jesus Imaz był tu na spalonym po dośrodkowaniu Jakuba Lewickiego? Jesus Imaz

• Jakub Lewicki pognał lewą stroną, po czym zagrywa w pole karne do Jesusa Imaza! Ten efektownie złożył się do strzału i po rękach Dante Stipicy piłka wpada do siatki! Sędzia gwiżdże - był spalony, ale czeka na oficjalne stanowisko z wozu VAR!

• 5 450 widzów w Białymstoku.

• To powinien być gol dla Pogoni! Po błędzie Tarasa Romanczuka kapitalną okazję miał Luka Zahović, ale zmarnował ją!

• ... a Wahan Biczachczjan zmienia Rafała Kurzawę.

• Leo Borges zmienia Leonardo Koutrisa...

• Taras Romanczuk upomniany żółtą kartką za faul.

• ... a za Bartosza Bidę pojawia się Paweł Olszewski.

• Michal Sacek zmienia Nene...

• Pogoń w ataku pozycyjnym; dośrodkowanie z lewej strony nie znajduje adresata.

• Marcel Wędrychowski przedarł się prawą stroną w pole karne, odbierając piłkę Mateuszowi Skrzypczakowi. Jego płaskie zagranie nie znajduje adresata.

• Luka Zahović przejmuje piłkę na 18. metrze. Uderza wolejem bardzo niecelnie.

• Laga z głębi pola na Tomasza Kupisza. Dante Stipica łapie piłkę na 10. metrze.

• Tomasz Kupisz strzela gola w jubileuszowym, 100. meczu

• .. a Luka Zahović zmienia Pontusa Almqvista.

• Podwójna zmiana w Pogoni: Paweł Stolarski zastępuje Linusa Wahlqvista...

• Goście dążą do szybkiego wyrównania. Jednak techniczny strzał Pontusa Almqvista nie sprawia problemu bramkarzowi.

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Po dokładnym dośrodkowaniu Bartłomieja Wdowika z lewego narożniku Tomasz Kupisz wyskakuje najwyżej, by mocnym uderzeniem głową wpisać się na listę strzelców!

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM TOMASZ KUPISZ!!!

• Jesus Imaz zmienia Juana Camary.

• TO powinien być gol dla Pogoni! Strzał Kamila Grosickiego z pola karnego został zablokowany i do odbitej piłki dopada Sebastian Kowalczyk! Ten uderza obok bramki!

• Płaskie wstrzelenie piłki z lewej strony w pole karne gości. Juan Camara nieczysto uderza w stronę bramki; Dante Stipica pewnie interweniuje.

• Damian Dąbrowski decyduje się na strzał z dystansu. Zlatan Alomerović spokojnie łapie piłkę do "koszyczka".

• Nene podaje prostopadle na wolne pole do Bartosza Bidy. Przewidział to zagranie Benedikt Zech.

• Zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii. Nie było groźnego strzału w stronę bramki; piłkę łapie Zlatan Alomerović.

• Taras Romanczuk podaje na prawą stronę do Tomasza Kupisza. Ten nie zauważył, że był na spalonym.

• Atak gospodarzy prawą stroną przynosi aut na wysokości "szesnastki" "Portowców". Po wznowieniu przy piłce jest już.. Zlatan Alomerović.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Bartłomiej Wdowik będzie grać w miejsce Macieja Bortniczuka.

• Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonia - Pogoń Szczecin. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia Białystok bezbramkowo remisuje z Pogonią Szczecin.

• Marcel Wędrychowski upomniany żółtą kartką za faul.

• Kibice Pogoni w Białymstoku

• Po krótkim rozegraniu zablokowane dośrodkowanie Macieja Bortniczuka zapoczątkowało kontrę Pogoni! Skrzydłem pognał Kamil Grosicki, który zwolnił i dokładnie dośrodkował w pole karne do Pontusa Almqvista. Ten w przyjęciu piłki pomógł sobie ręką.

• Atak Jagiellonii bocznym sektorem boiska przynosi rzut rożny. Wreszcie gospodarzom udało się wymienić kilka dokładnych podań i jest tego efekt.

• Kamil Grosicki pozwoli piłce przeturlać się za linię boczną Szybkim wyrzutem z autu chciał zapoczątkować atak Pogoni, ale przerwał ją gwizdek Szymona Marciniaka.

• Maciej Bortniczuk upomniany żółtą kartką za faul.

• Bartosz Bida uderza z powietrza z dystansu. Trafia w Benedikta Zecha.

• Strzał Tomasza Kupisza nie sprawił problemu Dante Stipicy.

• Nie wyszło prawą, to piłkarze Jensa Gustafssona zaatakowali lewą stroną. W finalnej fazie akcji Kamil Grosicki uderza zza pola karnego i POPRZECZKA ratuje gospodarzy przed utratą gola!

• Po chwili z prawego sektora centrował Marcel Wędrychowski. Obrońcy Jagiellonii uprzedzają przed bramką Pontusa Almqvista.

• Damian Dąbrowski uruchomił mocnym zagraniem Pontusa Almqvista na prawej stronie. Ten dokładnie zagrywa na 18. metr do Sebastiana Kowalczyka, którego uderzenie bez przyjęcia broni Zlatan Alomerović!

• Szybkie wznowienie gry rodem z meczu Holandia - Argentyna na MŚ w Katarze. Kamila Grosickiego i Pontusa Almqvista uprzedza przed bramką Israel Puerto - zdecydowanie wybija za linię boczną.

• Dusan Stojinović czysto powstrzymał na lewej stronie Sebastiana Kowalczyka. "Portowcy" szybko odzyskali piłkę na lewej stronie, gdzie Kamila Grosickiego faulował Israel Puerto.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Pogoni lewą stroną. Leonardo Koutris wypatrzył w środku Pontusa Almqvista, który przyjęciem piłki urwał się Nene. Ten ratując sytuację zahaczył Szweda, za co został upomniany żółtą kartką.

• Jagiellonia - Pogoń

• 1 Strzały 3
    • 0 Strzały celne 1
  • Piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Rafała Kurzawy spokojnie łapie Zlatan Alomerović. Ten dalekim wybiciem chciał uruchomić Bartosza Bidę, lecz ten dopuścił się faulu w ofensywie.

• Oprawa kibiców Jagiellonii

• Rafał Kurzawa faulowany przez Tarasa Romanczuka. Do bramki gospodarzy jest ok. 35 metrów.

• Dante Stipica spokojnie łapie piłkę po nieudanym dośrodkowaniu z bocznego sektora.

• Tomasz Kupisz próbował przedrzeć się środkiem. Tuż przed linią 16. metra czysto powstrzymał go Leonardo Koutris.

• Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Pogoni. Marcel Wędrychowski przedarł się lewą stroną i podaje na 30. metr do Sebastiana Kowalczyka. Trochę za mocno, z czego skorzystał dobrze ustawiony Zlatan Alomerović.

• Do akcji ofensywnej żółto'-czerwonych podłączył się debiutujący w Ekstraklasie Dusan Stojinović. Dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie do odbitej piłki dopadł Bartosz Bida. Ten uderza wolejem i po rykoszecie zyskał rzut rożny.

• W odpowiedzi zaatakowali zawodnicy Macieja Stolarczyka. Zagranie Nene na lewe skrzydło do Jakuba Lewickiego było jednak bardzo niedokładne.

• Marcel Wędrychowski pokonuje Zlatana Alomerovicia, ale z pozycji spalonej Marcel Wędrychowski

• Marcel Wędrychowski przedarł się prawą stroną w pole karne. Podaje do środka "szesnastki" do Pontusa Almqvista. Ten wykłada futbolówkę Kamilowi Grosickiemu, który bez przyjęcia uderza płasko w stronę dalszego, ale wyciągnięty jak struna Zlatan Alomerović odbija przed siebie! Do pustej bramki trafia Wędrychowski! Jego radość nie trwała długo - w momencie dobitki był na spalonym!

• Rzut wolny dla gości ok. 35 metrów od bramki Zlatana Alomerovicia. Mocne dośrodkowanie Rafała Kurzawy do Benedikta Zecha, który zgrywa przed linię 16. metra do Damiana Dąbrowskiego. Ten przepuszcza do Sebastiana Kowalczyka, ale jego strzał został zablokowany.

• Lewą stroną przedarł się Kamil Grosicki, który zagrywa płasko przed bramkę! Pontusowi Almqvistowi brakowało centymetrów, by "zamknąć" akcję przy bliższym słupku, a na dalszym nie było nikogo!

• Jubileusz Tomasza Kupisza

• Początek spotkania po stronie "Portowców". Mają optyczną przewagę, ale nie przełożyli tego na strzały w stronę bramki.

• Po krótkim rozegraniu Damian Dąbrowski wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie. Piłka była poza zasięgiem Benedikta Zecha.

• Po chwili na lewej stronie pograli Kamil Grosicki z Leonardo Koutrisem. Za pierwszym razem poradzili sobie gospodarze, ale przy poprawce musieli ratować się wybiciem za linię końcową.

• Próba ataku Marcela Wędrychowskiego środkiem. Za mocno wypuścił sobie piłkę ok. 25 metrów od bramki gospodarzy, z czego oni skorzystali.

• Szymon Marciniak gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Uroczyste pożegnanie Ivana Runje Ivan Runje

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w tym sezonie:

• Jagiellonia: Marc Gual i Jesus Imaz (po 8 goli), Nene, Mateusz Kowalski (po 2)
    • Pogoń: Kamil Grosicki (8), Sebastian Kowalczyk (5), Luka Zahović (4)
  • W zeszłej rundzie wygrała Pogoń 1:0. Bramka Pontusa Almqvista z początku meczu wystarczyła, by zgarnąć komplet, choć podopieczni Macieja Stolarczyka zostawili bardzo dobre wrażenie. Jak będzie w rewanżu w Białymstoku? Przekonamy się niebawem.

• Skład Pogoni Szczecin

• Pogoń z kolei jest bardzo zdeterminowana. Podopieczni Jensa Gustaffsona zremisowali na początku z Widzewem w Łodzi 3:3, a przed tygodniem zaliczyli rozczarowującą porażkę ze Śląskiem 0:2. Jeśli szybko nie wrócą do wygrywania mogą wypaść z walki o miejsca dające europejskie puchary.

• Skład Jagiellonii Białystok

• Nie tak wyobrażano sobie rundę wiosenną w Białymstoku i w Szczecinie. "Jaga" dotąd dwa razy zremisowała w 2023 roku i to na dwa razy po 1:1. Udało jej się wywieźć po punkcie z Gliwic i z Łodzi. Pierwszy mecz w tym roku kalendarzowym przed własnymi trybunami wiąże się z chęcią sięgnięcia po komplet. Przeciwnik będzie wymagający, ale Jagiellonia musi patrzeć w tył tabeli. Ledwie trzy oczka zaliczki nad strefą spadkową to niezbyt dużo.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Przez Wrocław, Płock i teraz Białystok mknie sobotni rozkład ekspresu 20. kolejki Ekstraklasy. Za 25 minut Jagiellonia zmierzy się z Pogonią Szczecin, zatem czeka nas starcie drużyn, które w rundzie wiosennej jeszcze nie wygrały.

Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak...

©Andrzej Szkocki

PKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia - Pogoń ONLINE. Wiosna nie jest udana w wykonaniu obu drużyn. Jagiellonia dwukrotnie podzieliła się punktami z Piastem i Widzewem. Pogoń z kolei po remisie z beniaminkiem z Łodzi zaliczyła wpadkę przegrywając na własnym stadionie ze Śląskiem. Wrócić na odpowiednie tory i przede wszystkim wygrać pierwszy mecz w 2023 roku - tak brzmi plan obydwu drużyn. Gdzie oglądać mecz Jagiellonia - Pogoń na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 19:30.

Jagiellonia - Pogoń ONLINE

Sędziować będzie Szymon Marciniak. Słynny arbiter, który prowadził finał mundialu w Katarze zaliczy swój drugi mecz na wiosnę w Ekstraklasie roli głównego sędziego. Wcześniej sędzia z Płocka prowadził zawody Rakowa z Piastem (1:0).

Przewidywalne składy na mecz Jagiellonia - Pogoń:
Jagiellonia: Zlatan Alomerović - Israel Puerto, Mateusz Skrzypczak, Bojan Nastić - Tomasz Kupisz, Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Nene, Tomas Prikryl, Bartosz Bida - Maciej Bortniczuk.
Pogoń: Dante Stipica - Paweł Stolarski, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk, Marcel Wędrychowski, Wahan Bichakhchyan, Kamil Grosicki - Pontus Almqvist.

Nie zagrają w meczu Jagiellonia - Pogoń:
Jagiellonia: Andrzej Trubeha (transfer do Bruk-Betu Niecieczy), Jesus Imaz (kontuzja).
Pogoń: Konstantinos Triantafyllopoulos, Mariusz Fornalczyk (kartki), Michał Kucharczyk, Stanisław Wawrzynowicz, Kacper Smoliński (kontuzje).

Mecz Jagiellonia - Pogoń TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport oraz w Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Mecz skomentuje duet Paweł Glamowski i Wojciech Jagoda. Pierwszy gwizdek o godz. 20:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:30 – zapraszamy!