Jagiellonia Białystok 3 - 1 Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok

3

Zagłębie Lubin

1

• Wygrał dzisiaj zespół lepszy, Jaga zdecydowanie zasłużyła na zwycięstwo i wreszcie się przełamała. Statystyka strzałów: Jaga 15, Zagłębie 14. Strzały Celne: Jaga 8, Zagłębie 4. Za uwagę dziękuje Adam Kamiński.

• Trochę przedłużyła się ta druga połowa, ale Paweł Dreschel kończy mecz! Jaga wygrywa 3:1 z Zagłębiem i wreszcie się przełamuje!

• Kupisz wywalczył jeszcze rzut rożny dla Jagi.

• Na boisku leży aż dwóch graczy Jagi.

• Słabo wykonany rzut rożny przez Hanzela.

• Dośrodkowanie Hanzela z prawej strony, a z powietrza uderza Wilczek! Bardzo niecelnie...

• Strzał Kupisza zza pola karnego wprost w Isailovicia.

• Sędzia dolicza 3 minuty do czasu gry drugiej połowy.

• Również ostatnia zmiana w drużynie Jagi. Boisko opuszcza lekko kontuzjowany Frankowski, w jego miejsce Makuszewski. Kibice wstali z miejsc, żegnając bohatera meczu oklaskami i skandując: "Tomasz Frankowski najlepszy napastnik Polski".

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza Abwo. W jego miejsce Gancarczyk.

• Cetković zagrał znakomite "no look pass" do Frankowskiego, który pokonał w sytuacji sam na sam Bojana Isailovicia i zdobył swoją 155 bramkę w Ekstraklasie!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 3:1! Druga bramka Tomasza Frankowskiego! Teraz jest już chyba po meczu!

• Błąd Abwo, który traci piłkę pod polem karnym Jagi.

• Seratlić uderza technicznie z rzutu wolnego, minimalnie niecelnie!

• Rzut wolny dla Jagi około 30 metrów od bramki Isailovicia.

• Zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza kapitan gości Szymon Pawłowski, w jego miejsce Kamil Wilczek.

• Co raz częstsze ataki Zagłębia. Jak długo jeszcze zawodnicy Jagi będą w stanie je odpierać?

• Znakomite dośrodkowanie Woźniaka w pole karne, jednak Pawłowski nie był w stanie celnie uderzyć piłki głową!

• Krwiawiący Kupisz zmuszony do opuszczenia boiska w celu zatamowania krwotoku.

• Dośrodkowanie Hanzela wprost w ręce Ptaka.

• Sernas zagrywa piłkę w pole karne do Pawłowskiego, a kapitan Zagłębia pada w polu karnym! Sędzia jednak nie decyduje się na podyktowanie jedenastki.

• Kupisz faulowany przez Costę.

• Hanzel uderza z rzutu wolnego a piłka musnęła poprzeczkę!

• Kolejny rzut wolny dla Zagłębia, tym razem około 20 metrów do bramki Ptaka.

• Dośrodkowanie Hanzela z rzutu wolnego, a piłkę przewrotką próbował zgrywać Reina. Niestety piłka nie trafiła do żadnego z zawodników Zagłębia.

• Rzut wolny dla Zagłębia.

• Wciąż w ataki gospodarze. Strzał Cetkovicia zablokowany.

• Dośrodkowanie Seratlicia z rzutu wolnego zbyt mocne.

• Norambuena faulowany blisko pola karnego tym razem przez Reinę.

• Ostro faulowany Norambuena przez Costę.

• Piłkarze Zagłębia zmuszeni do wycofania piłki do Isailovicia.

• Żółta kartka dla Seratlicia za faul taktyczny na Abwo.

• Bardzo dobrze bronią się gospodarze. Piłki prawie nie dochodzą do napastników Zagłębia.

• Rzut rożny dla Zagłębia, dośrodkowuje Hanzel, a piłkę pewnie łapie Ptak.

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza niewidoczny Rakowski. W jego miejsce Damian Dąbrowski.

• Ostro zagrywał Woźniak. Rzut wolny dla Jagi.

• Ładna kombinacyjna akcja Jagi. Jednak zawodnicy gospodarzy zdołali wywalczyć tylko rzut z autu.

• Sędzia dopatrzył się faulu Costy na Cetkoviciu.

• Zagłębie wciąż atakuje, na wyrównanie pozostaje co raz mniej czasu.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego z lewej strony wybite przez obrońców.

• Słabe zagranie Costy w pole karne.

• Grzyb po raz kolejny zagrał świetną prostopadłą piłkę do Frankowskiego. Na szczęście dla Zagłębia, żaden partner z ataku Frankowskiego nie podążał za tą akcją. W efekcie piłka w posiadaniu Zagłębia.

• Cionek fauluje Hanzela w środku pola.

• Posiadanie piłki: Jagiellonia 42%, Zagłębie 58%.

• Na boisku leży Rymaniak po starciu z Pejoviciem.

• Znakomite podanie Sernasa do Abwo na prawą stronę. Pomocnik Zagłębia jednak źle przyjął piłkę i Zagłębie straciło szansę na groźną akcję.

• Świetna akcja Cetkovicia. Napastnik Jagi oddał strzał, który został zablokowany, jednak zamiast dobijać zdecydował się na podanie. Piłka trafiła do Kupisza a ten w sytuacji sam na sam nie dał rady Isailoviciowi.

• Fatalne dośrodkowanie Rymaniaka z prawej strony. Piłka przeleciała przez całe pole karne.

• Sernas stracił piłkę na połowie Jagielloni. Gospodarze chcieli wyprowadzić szybką kontrę, jednak Frankowski został złapany na spalonym.

• Znakomicie w pole karne wpadł Pawłowski, złamał piłkę do prawej nogi i uderzył po długim rogi, niestety minimalnie niecelnie!

• Dośrodkowanie Pawłowskiego z rzutu wolnego bardzo dobre. Sędzia jednak uznał że na pozycji spalonej był jeden z zawodników Zagłębia.

• Cionek fauluje Rakowskiego około 30 metrów od bramki Ptaka.

• Odegranie Pawłowskiego do Woźniaka. Napastnik Zagłębia zdecydował się na strzał, jednak uderzył bardzo niecelnie.

• Na boisku opatrywany jest Grzyb po ostrym wejściu Costy.

• Żółta kartka dla Costy za faul na Grzybie.

• Źle wyprowadzony ten atak przez Jagę.

• Pressing Jagielloni się opłacił i gospodarze mogą wyprowadzić kontrę.

• Faul Kupisza w środku pola.

• Zawodnicy Jagi, aż 3 razy dośrodkowali po tym rzucie rożnym, 2 dośrodkowania zostały wybite i trzecie wyłapał Isailović.

• Rzut wolny dla Jagi na prawej stronie boiska.

• Błąd Rymaniaka na lewej stronie boiska, piłkę przejął Seratlić. Wprowadzony w pierwszej połowie zawodnik nie potrafił jednak celnie dośrodkować.

• Pierwszy strzał w drugiej połowie, z daleka uderzał Pawłowski, z problemami broni Ptak.

• Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy Zagłębia.

• Zawodnicy powracają już na murawę.

• Na razie oglądamy fenomenalne widowisko. Są emocje, strzały i przede wszystkim bramki. Oby w drugiej połowie widowisko było równie dobre co w pierwszej. Statystyki strzałów: Jaga 8, Zagłębie 7. Strzały celne: Jaga 4, Zagłębie 3.

• Sędzia Paweł Derschel kończy pierwszą połowę tego spotkania! Jaga prowadzi 2:1 z Zagłębiem po pierwszych 45 minutach.

• Na boisku leży Woźniak, który ucierpiał w starciu z Hermesem.

• Faul Hermesa na Hanzelu.

• Sędzia dolicza 2 minuty do czasu gry pierwszej połowy.

• Znakomity strzał Sernasa zza pola karnego, minimalnie obok słupka!

• Znakomicie wyprowadzona kontra przez Jagę. Gospodarze wychodzili 3 zawodników atakujących na 2 obrońców Zagłębia. Tomasz Frankowski podał na lewe skrzydło do Seratlicia, a ten bez zastanowienia oddał strzał z lewej nogi po ziemi. Piłka minęła interweniującego Isailovicia i zatrzepotała w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Jagielloni! Strzelcem bramki Joker- Ermin Seratlić!

• Norambuena blokuje strzał Pawłowskiego w polu karnym.

• Szybka kontra Jagi. Lewą stroną popędził Cetković, jednak nie był w stanie dobrze dośrodkować.

• Bardzo dobry pressing zawodników Zagłębie zmusił do błędu obronę Jagi.

• Kolejny słaby strzał Kupisza zza pola karnego.

• Prostopadłe podanie Hanzela do Sernasa, przejmuje Cionek.

• Bardzo niecelny strzał Grzyba.

• Bardzo słaby mecz Kukola dużo strat i mało celnych podań.

• Druga zmiana: boisko opuszcza Burkhardt, w jego miejsce napastnik Marko Cetković.

• Pierwsza zmiana z dwóch: Boisko opuszcza Kukol, a w jego miejsce Seratlić.

• Zero korzyści po tym rzucie rożnym.

• Dośrodkowanie zawodnika Jagi z lewej strony boiska. Piłkę głową skontrował Grzyb, a obrońca Zagłębia musiał wybić piłkę na rzut rożny.

• Czesław Michniewicz przygotowuje podwójną zmianę. Dziwne posunięcie przecież nie ma jeszcze nawet 40 minuty meczu.

• Znakomita akcja Zagłębia! Sernas dośrodkował w pole karne, do Woźniaka. Napastnik Zagłębia oddał strzał na bramkę jednak znakomitą interwencją popisał się Ptak!

• Strzał Kupisza zza pola karnego zbyt lekki by zaskoczyć Isailovicia.

• Costa dał się złapać na spalonym, na lewej stronie boiska.

• Mecz nabiera rumieńców. Bardzo emocjonujące i wyrównane widowisko jak na razie.

• Fatalny błąd obrony Jagi. Cionek wybił piłkę wprost w Hanzela, który szybko głową zagrał do Sernasa. Napastnik Zagłębia oddał piękny strzał zza pola karnego wprost w okienko bramki Ptaka!

• GOOOOOOOOOL! 1:1! Darvydas Sernas przełamuje swoją strzelecką niemoc!

• Tymczasem kibice Jagielloni skandują: " Tomasz Frankowski najlepszy napastnik Polski" :)

• Grzyb zagrał znakomitą prostopadłą piłkę do Tomasza Frankowskiego. Nie było spalonego, gdyż błąd popełnił Rymaniak. "Franek" pewnie wykorzystał sytuację sam na sam i mamy 1:0 dla Jagi.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Jagielloni!

• Bardzo niedokładne zagranie Hanzela kontra Jagi.

• Dobre tempo tego meczu jak na razie, oby tylko tak dalej.

• Abwo fauluje Pejovicia w ataku.

• Miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego wybija Costa.

• Hanzel fauluje Grzyba w środku pola.

• To mogła być bramka! Costa chciał dośrodkowywać z lewej strony, ale z tego dogrania wyszedł mu... Strzał. Minimalnie nad poprzeczką wysuniętego Ptaka.

• Akcja Zagłębia przerwana przez Hermesa.

• Zablokowane dośrodkowanie Grzyba w pole karne Zagłębia.

• Wracamy do gry, Cionek wybija piłkę kierowaną do Sernasa.

• Sztab medyczny Zagłębia opatruje Pawłowskiego.

• Na boisku leży Pawłowski po starciu ze Skerlą.

• Burkhardt z rzutu rożnego wprost na głowę obrońcy Zagłębia, który wybija piłkę.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę wybijają obrońcy Zagłębia, rzut rożny.

• Rzut wolny dla Jagi na lewej stronie boiska.

• Długa piłka w pole karne do Szymona Pawłowskiego. Kapitana Zagłębia ubiegł jednak Ptak, który złapał piłkę.

• Abwo zaplątał się w dryblingu i w efekcie stracił piłkę pod polem karnym Jagi.

• Niecelny strzał Hermesa ze znacznej odległości.

• Nieporozumienie w szeregach obronnych Zagłębia, obrońcy patrzyli się na siebie i nie wiedzieli kto ma wybić piłkę.

• Sernas zatrzymał Burkhardta blisko pola karnego Zagłębia.

• Dośrodkowanie Kupisza do Frankowskiego, który oddaje strzał głową wprost w Hanka.

• Znakomita szansa dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę wzdłuż bramki, głową zagrał Costa. Niewiele brakowało a Reina wpakowałby piłkę do pustej bramki. Na szczęście dla Jagi ubiegł go Ptak.

• Dobry strzał Sernasa zza pola karnego. Po rykoszecie, rzut rożny dla Zagłębia.

• Przed polem karnym pada Woźniak licząc na rzut wolny. Sędzia pokazuje że nic nie było.

• Złe podanie od Kupisza do Frankowskiego i kontra Zagłębia. Piłkarze Jagi musieli ratować się faulem taktycznym w środku pola.

• Strzał Woźniaka z rzutu wolnego wprost w ręce bramkarza Jagi.

• Rzut wolny dla Zagłębia około 20 metrów od bramki Ptaka.

• Dobra dwójkowa akcja Pawłowskiego z Woźniakiem w polu karnym Jagi. Sytuacje wyjaśnia Cionek, który wybija piłkę.

• Ładna kombinacyjna akcja Jagi. W tej sytuacji lepsi jednak okazali się obrońcy Zagłębia, którzy przejęli piłkę.

• Strzał Burkhardta zza pola karnego zablokowany.

• Dobra próba Zagłębia. Pawłowski próbował zagrać prostopadłą piłkę do Sernasa, jednak połapali się w tym obrońcy gospodarzy.

• Strata Hanzela pod polem karnym Jagi.

• Sporo walki w środku pola od pierwszej minuty meczu.

• Losowanie wygrał kapitan Zagłębia, Szymon Pawłowski. Mecz rozpoczynają gospodarze.

• Zawodnicy obu ekip wyszli już na murawę.

• A może to Jagiellonia przełamie się w tym spotkaniu i po dwóch porażkach wreszcie wygra?

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Aleksander Ptak, Csaba Horváth, Błażej Telichowski, Damian Dąbrowski, Janusz Gancarczyk, Kamil Wilczek.

• Czy Darvydas Sernas w meczu z Jagą przełamie w końcu swoją fatalną passę meczów bez goli?

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Krzysztof Baran, Maciej Makuszewski, Grzegorz Bartczak, Maycon Rogério, Marko Cetković, Tomasz Porębski, Ermin Seratlić, Merab Gigauri.

• Witamy. Za 20 minut w Białymstoku mecz Jagiellonii z Zagłębiem Lubin. Trener Michniewicz zapowiadał, że obejrzymy dziś otwarty mecz. Czekamy zatem na grad goli.