Wojciech Konończuk
Mariusz Lewandowski (z lewej) i Ireneusz Mamrot  byli zgodni, że Jagiellonia była bardzo dobrze zorganizowana w obronie
Mariusz Lewandowski (z lewej) i Ireneusz Mamrot byli zgodni, że Jagiellonia była bardzo dobrze zorganizowana w obronie jagiellonia.pl
Oto, co po wygranym przez Jagiellonię Białystok 1:0 meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza mieli do powiedzenia na konferencji prasowej trenerzy obu ekip - Ireneusz Mamrot i Mariusz Lewandowski.

MARIUSZ LEWANDOWSKI (Bruk-Bet): Widzieliśmy, że czeka nas tutaj ciężkie spotkanie i takie też było. Staraliśmy grać w piłkę, przejąć inicjatywę i w pierwszej połowie udawało się to nam. Głupio straciliśmy bramkę. Przytrafił nam się jeden błąd, który to spowodował i później ciężko nam było rozmontować bardzo dobrze grającą obronę Jagiellonii.
Nie wywozimy stąd punktów, czy nawet punktu i musimy popatrzeć na swoje błędy. Kreujemy, utrzymujemy się przy piłce, stwarzamy sytuacje, chociaż dzisiaj nie było ich tyle, jak w poprzednich meczach, a jeden czy może dwa błędy w meczu powodują, że tracimy te bramki. Trzeba się nad tym zastanowić i być bardziej skoncentrowanym, by tych błędów nie popełniać.
Jagiellonia jest w mojej ocenie bardzo dobrze zorganizowanym zespołem w obronie i trzeba bardzo mocno się nagimnastykować, by te sytuacje sobie stworzyć.

IRENEUSZ MAMROT (Jagiellonia): Za nami bardzo trudne spotkanie. Cofnęliśmy się w pierwszej połowie i nie wyglądało to tak, jakbyśmy chcieli. W drugiej połowie na pewno było lepiej. Mimo tego wszystkiego, mieliśmy lepsze sytuacje. Do przerwy dwie dobre miał Andrzej Trubeha, a p przerwie Fiedor Cernych i spokojniej by się grało, gdyby padła bramka na 2:0. Ale też, w ważnym momencie strzeliliśmy bramkę do przerwy. Stało się to wtedy, kiedy bramka wcale nie wisiała w powietrzu.

Na pewno można być zadowolonym z tego, jak funkcjonowaliśmy w defensywie, ale wiemy, że musimy zrobić krok do przodu, jeśli chodzi o grę ofensywną. Teraz mamy więcej czasu i będzie możliwość popracowania nad tym.
Patrząc na naszą historię, zwłaszcza moją, z beniaminkami, to jestem zadowolony z wyniku. Wiem, jak te mecze wyglądały do tej pory z drużynami, które tu przyjeżdżały i wywoziły nawet nie remis, a trzy punkty. Dlatego to cenne zwycięstwo.